Kayden Kross: Payment (2011)

Pět scén, čtyři páry a Kayden Kross v čele pelotonu. Nicméně ji zde skvěle sekunduje Madison Ivy. Film nemá žádný děj, tak nechápu, proč se vše musí tak dlouze obkecávat. Vždyť je to péčko. 55%

Johnny English se vrací (2011)

Johnny English (Rowan Atkinson) se po zpackané akci ukrývá před světem u mnichů kdesi v Tibetu. Po letech je však opět povolán do akce, protože se chystá atentát na čínského premiéra. Johnny má tedy atentátu zabránit a taky se vyhnout větším škodám, což půjde v jeho případě jen velmi těžko...Druhý English je opět v režii Rowana Atkinsona. Bez těch jeho skečů a volovin by to byla ale opravdu hrozná konina. Děj je nezajímavý a tak je dobře, že pan Bean téměř nezmizí z obrazovky. 50%

6. Batalion (2005)

Po útoku na Pearl Harbor je na Filipínách zajato na 30000 amerických vojáků. Při pěším přesunu do zajateckého tábora přežije pouze 500 zajatců. Po třech letech věznění a nucených prací svitne zajatcům naděje. Americká armáda vypracovala plán na jejich osvobození, který má podniknout speciální skupina k tomu určená. Musí to však stihnout dříve, než budou zajatci popraveni...Průměrné válečné drama z prostředí zajateckého tábora. Mise, která se skutečně udála, byla nejúspěšnější záchrannou akcí v dějinách americké armády. 60%

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Ben Wade (Russel l Crowe) je psanec, který má se svou bandou na kontě již více než dvacet loupeží a vražd. Naopak Dan Evans (Christan Bale) je farmář, který má spoustu dluhů a horkotěžko živí svou manželku a své dva dospívající syny. Jednoho dne je Ben Wade konečně dopaden a má být eskortou dopraven k vlaku do Yumy, kde jej mají popravit. Mezi dobrovolníky, kteří jej mají doprovázet je také Dan, kterého by odměna za tuto práci zachránila před rodinným krachem. Cesta však bude velmi nebezpečná, protože Bena se chystá osvobodit celá jeho banda, která je oproti eskortě ve velké přesile...Po dlouhé době konečně kvalitní western s řadou dobrých herců a s jednoduchým i když uvěřitelným příběhem. 70%

Super 8 (2011)

Parta mladistvých kamarádů natáčí amatérský zombie horor. Jednoho večera natáčí na vlakovém nádraží, kde jsou svědky obrovské nehody nákladního vlaku. Na místě havárie najdou velké množství podivných předmětů ve tvaru rubíkové kostky. Na místo se za chvíli začne shlukovat armáda, která chce podivný materiál schovat před civilisty. V městečku se však začnou dít velmi podivné věci a místní obyvatelstvo se začíná děsit něčeho, co nepochází z naší planety...Velmi povedené sci-fi. Herecké výkony mladých herců se mi velmi zamlouvali, zvlášť Elle Fanning herecké nadání nezapře. Spielbergův rukopis je také znát a tak je na světě další skvělé monster sci-fi. 70%

Sněženky a machři (1982)

Druhý ročník pražského gymnázia právě odjíždí na povinný lyžařský kurz. Účastníky zájezdu je také povedá trojice Cabadaj,Převrátil,Mácha (Jan Antoní Duchoslav, Václav Kopta, Michal Suchánek), která hned od začátku touží po jediném. Pořádně si užít hlavně večery a sbalit profesorovu dcera Mariku (Eva Jeníčková), kterou chce ovšem také sbalit mladý lyžařský instruktor...Nezapomenutelná klasika 80.let se slušnou porcí kvalitních hlášek a mladých herců. Kdo se nechce nudit s o 25 let novějším pokračováním, jistě rád sáhne k této klasice. 75%

Frekvence (2000)

Jednoho večera najde policista John Sullivan (Jim Caviezel) ve svém domě starou vysílačku, kterou před třiceti lety používal jeho otec, který byl hasičem. Když jí zkusí spustit zjistí, že díky záhadné polární záři která právě panuje, slyší na druhém konci svého otce Franka (Dennis Quiad), který právě před třiceti lety tragicky zahynul při požáru. John nechce svého otce opět ztratit a tak mu poradí jak se má z nebezpečného požáru dostat. Frank ho poslechne a tím oba spustí neuvěřitelný koloběh událostí, které navždy zasáhnou do historie...Film jsem si koupil zcela náhodně a pustil jej takřka z nezájmem. To co nastalo potom se dá těžko popsat. Takovou skrytou bombu jako je tato dnes už profláknutá Frekvence jen tak nenajdete. Nejen že je scénář perfektně propracovaný a vše do sebe skvěle zapadá, oni i herci podali skvělý výkon. Divák se přitom ani na chvíli nenudí a děj jej musí strhnout. Skloubit rodinné drama s thrillerem s prvky fantasy, tak tomu říkám trefa do černého. 85%

Hostel III (2011)

Scott (Brian Hallisay) má před svatbou a tak jej jeho kamarádi berou na pořádnou rozlučku se svobodou do města hříchu, Las Vegas. Kluci si pořádně užívají alkoholu, hazardu a striptérek, až do chvíle než se jeden z nich ztratí společně s jednou dívkou, s kterou odešel předešlé noci na pokoj. Při pátrání po zmizelém kamarádovi se sami dostanou do velkých potíží. Jsou uneseni bandou zvrácených šílenců, kteří vraždí lidi pro své potěšení a to na ty nejbizardnější způsoby. A nyní jsou právě oni na řadě...Další pokračování slavného Hostelu, tentokrát bez českých a slovenských krajin. Děj je jinak téměř stejný, až na to, že si při mučení můžete vsadit, kterým že to nástrojem bude ubohá oběť zabita. No tahle změna mě na filmu příliž nezaujala. Ale pokud se vám alespoň trošku líbili předchozí díly, nebudete jistě zklamaní. 50%

Den před krizí (2011)

Svět obklopuje finančí krize a většina zaměstnanců jedné investiční firmy to pocití velmi razantně. Většinu z nich vedení propustí, včetně Erica Dalea (Stanley Tucci), který pro firmu pracoval 19 let. Před svých odchodem domů dá svému kolegovi Peterovi (Zachary Quinto) flashdisk na kterém jsou data, která jasně dávají najevo, že se firma řítí do definitivní záhuby. Vedení firmy svolá krizovou schůzi, na které musí urychleně vyřešit další postup...Velmi zajímavý snímek, který vykresluje, jak to asi chodí ve velkých firmách. Lidé jsou podlí, zákeřní, toužící po moci a díky tomu všemu dokáží podrazit i nejbližšího kamaráda. To vše známe z vlastních životů. V tomto filmu je to tak zajímavé, až to po hodině začne nudit. 60%

Elitní zabijáci (2011)

Danny (Jason Statham) a Hunter (Robert De Niro) jsou členové elitní skupiny vycvičené na zabíjení. Danny při jedné akci málem zabije dítě a proto se s tím rozhodne skoncovat. Svůj názor musí změnit ve chvíli, kdy bohatý arabský šejk unese Huntera a tím donutí Dannyho, aby zabil tři elitní příslušníky speciálních jednotek SAS výměnou za Hunterův život...Výborný děj, svižná akce a kvalitní herci s nichž mě nejvíc překvapil Clive Owen. K dokonalosti chybí už jen pořádně svinský záporák. 70%