Věc: Počátek (2011)

Antarktida, rok 1982. Na zdejší výzkumné stanici objeví vědci pod ledem neznámého zamrzlého tvora, který už zde odhadem leží několik tisíc let. Společně s ledovou krou jej dopraví na stanici a zkoumají jeho buňky. Mezitím však kra rozmrzne a tvor s eprobudí k životu. To co následuje si nikdo ze skupiny ani nedokáže představit...Tak začátek byl dobrý, děj mě zaujal. Postupem času se z toho však stala tuctová záležitost. Nic nového pod sluncem, sice dobré efekty i hezké monstrum, ale původní Věci Johna Carpentera to nesahá ani po kotníky. Ale za podívaní určitě stojí. 55%

Noc žraloka 3D (2011)

Partička vysokoškoláků si odjíždí užívat volného času do domu u jezera, který patří rodičům krásné dívky Sáry (Sara Paxton), po které marně touží její spolužák Nick (Dustin Milligan). Při cestě k jezeru potkají místní burany, kteří se s partou hned na počátku jejich výletu nepohodnou. Víkend ale přesto probíhá podle plánu, bohužel až do doby, kdy se ze slaného jezera vynoří velký žralok, který útočí na vše živé co se v jezeře objeví...Jako jednoduchá zábava se tento rádoby horor ve stylu Piraní 3D dá skousnout. Člověk to hold nesmí brát příliš vážně. Vidět například chlapa, kterému před chvíli žralok ukousnul ruku, jak se jej svižně snaží ulovit oštěpem..no neřeš to. 45%

12 opic (1995)

Je rok 2025. Lidé žijí v podzemí, protože během let 1996 a 1997 lidstvo téměř vyhynulo kvůli zákeřnému smrtelnému viru. Vězeň James Cole (Bruce Willis) je vybrán jako dobrovolník, který se má vrátit časem zpět do let před epidemií a vypátrat tajemnou skupinu, říkající si 12 opic, která by měla být prvotní stopou k smrtelné chorobě...Tak v prvé řadě bych chtěl poznamenat, že to, co zde Brad Pitt předvedl, jsem u něj ještě neviděl. Film má také skvělou atmosféru i hudbu. Bohužel mám problém s Brucem Willisem, který mi ve filmech tohoto žánru příliš nesedí. A asi mi to pokazilo celkový dojem z jinak velmi dobrého filmu. 60%

Co ty jsi za číslo? (2011)

Ally Darling (Anna Faris) má smůlu na muže. Přesto, že se vyspala už s dvaceti kluky, stále nemůže najít toho pravého. Proto slíbí sobě a svým kamarádkám, že už si do své postele žádného chlapa nepustí, ale toho vyvoleného najde mezi svými bývalými partnery. Se vším jí začne pomáhat její soused Colin (Chris Evans). Ally ovšem netuší, že opravdová láska je blíž, než doufala...Příšerná a tupá Anna Faris, která bohužel pro ni dostává pořád dokola ty samé role. Příšerná a tupá komedie s příchutí oplzlých hlášek. Příšerné a tupé je tady snad všechno včetně stopáže, jediný kdo mi nevadil byl překvapivě Chris Evans. 30%

V cizí kůži (2011)

Mitch (Ryan Reynolds) a Dave (Jason Bateman) jsou nejlepší přátelé. Zatímco Dave je úspěšný právník, má rodinu, tři zdravé děti, krásnou manželku a nedostatek volného času, Mitch je pravý opak. Žije sám v neuvěřitelném bordelu, je příležitostný pornoherec a život si náležitě užívá. Jednoho večera si oba kamarádi zajdou na pivo a probírají, jak by rádi žili život toho druhého. Přání se jim splní ve chvíli, kdy načůrají do kouzelné kašny. Od následující rána jsou jejich těla prohozeny a velké množství excesů začíná...Jednoduchý děj, vtipné situace a spousta dobrých hlášek. Už dlouho jsem se u komedie tak nepobavil. Sice nemám rád pana Reynoldse, ale tady jsem to s chutí překousl. 80%

Vyměřený čas (2011)

Lidé jsou geneticky upraveni, aby v pětadvaceti letech přestali stárnout. Problém je, že potom žijí pouze rok. Pokud ovšem nezískají více času. Čas, je teď jejich měna. Vydělají jej a utrácejí. Bohatí mohou žít věčně. Will Salas (Justin Timberlake) patří do té chudé vrstvy. Žije se svou matkou v tzv. ghettu, kde musejí tvrdě dřít, na to, aby přežili. Když však Will narazí na muže, který mu daruje za záchranu života veškerý svůj čas, vydává se do té nejluxusnější čtvrti, kde žijí samí bohatí, aby zde načal novou éru lidských životů...Opravdu originální námět, to musím říct hned na úvod. První půlka filmu je jedním slovem výborná. Horší je to, jakmile se Will dostane mezi bohaté, kde se stane rebelem. Společně s Amandou Seyfried, které to zde až neuvěřitelně sluší, utvoří dvojici jako Bonnie a Clyde, což mi osobně vadilo. Takže výborný námět, ovšem hrozně nedotažený. 70%

Nákaza (2011)

Beth Emhoffová (Gwyneth Paltrow) je na služební cestě v Hong Kongu. Zde se nakazila novou smrtelnou chorobou, kterou si sebou přiváží do USA, kde umírá. Nákaza na kterou prozatím není vakcína se šíří obrovskou rychlostí a za pár dnů zabíjí milióny lidí. Světová zdravotní organizace bojuje s časem a hledá původce viru. čím déle jí to trvá, tím více lidí umírá ve strašlivých křečích...No u filmu mi nebylo zrovna příjemně, když člověk ví, že se tohle všechno může doopravdy odehrát. Podobné viry už jsme tady měli, ale všechno se stačilo včas zachránit. Lidé přesto umírali, proto je potřeba se zamyslet, jak často si denně opláchneme ruce. Co se týče samotného filmu, mrzel mě nedotažený konec. Takhle mě tato Nákaza mírně zklamala. 60%

Dům snů (2011)

Spisovatel Will Atenton (Daniel Craig) se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a dvěma malými dcerami přestěhoval z města na venkov, kde chce trávit více času se svou rodinou. Idylka končí ve chvíli, kdy Will zjistí, že se před pěti lety stala v domě několikanásobná vražda rodiny, která zde bydlela před nimi. Hlavním podezřelím byl otec rodiny, který jako jediný přežil, ale z vražd nebyl pro nedostatek důkazů usvědčen. Will tedy začne pátrat po děsivém a krutém tajemství bývalých majitelů domu...Zhruba po hodině filmu, jsem opravdu netušil která bije a měl sem strach, že se nic do konce filmu nedovím. Vše je ale dobře objasněno a mé obavy se nenaplnili. Film si vzal něco málo ze Šestého smyslu, ale tomu nesahá ani po kotníky. Ale i tak mě Dream House příjemně překvapil. Naomi Watts však mohla dostat více prostoru. 60%

9. rota (2005)

Píše se rok 1998 a Rusko válčí s Afghánistánem. Dobrovolně se nechají do armády naverbovat chlapci snad z celého Ruska, aby společně vytvořili jendu partu a podstoupili drsný vojenský výcvik, který je má připravit na válku proti afgháncům. Po pěti měsících útrap se četa skutečně dostává do války, kde má však díky nehostinnému prostředí hornatých skal navrch afghánská armáda...Příjemné překvapení skrývá tento válečný velkofilm v dobrém a drsném příběhu natočeném podle skutečné události. Vadilo mi jen, že se i přes delší stopáž divák pořádně neseznámí s hlavními hrdiny a že tvůrci nedokázali lépe zakončit už tak dost natahovaný příběh. Navíc herci mě byli hrozně nesympatičtí. Ale jinak poctivá filmařina. 60%

Like Sister Like Slut (2012)

Další péčko společnosti Digital Playground, tentokrát bez souvislého děje, zato s hvězdičkou současného pornoprůmyslu Riley Steele, která se prezentuje hned ve dvou z pěti solidních scén. 70%