Box (2009)

Norma (Cameron Diaz) je učitelkou na střední škole, která zrovna dostala padáka. Její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA a velmi se touží stát astronautem. Bohužel však neprojde psychologickými testy a jeho sen se rozplynul. Manželé i s jejich synem Walterem (Sam Oz Stone) tak žijí od výplaty k výplatě až do chvíle, kdy u jejich domu zaklepe neznámý muž s krabičkou na nichž je červené tlačítko. Pokud jej manželé zmáčknou do 24 hodin dostanou jeden milión dolarů. Za to ovšem zemře pro ně zcela cizí člověk. Norma tlačítko po dlouhém rozmýšlení zmáčkne a spustí tak koloběh nevysvětlitelných a strašlivých událostí, které budou mít silný dopad na celou její rodinu...No tak první půl hodinka filmu je tajemná jak hrad v Karpatech a velice zajímavá. Tvůrci nasadili do hry opravdu velmi zajímavý námět. I když mi Frank Langella připadal s tou polovinou ksichtu směšný, pořád jsem čekal a byl přesvědčen, že se vše ubírá tím správným směrem. Následující hodinka však film pohřbila jak jen mohla. Nudné scény střídají ty nesmyslné a až když jsem si myslel, že se to úplně posralo, tak to aspoň trošku zachránilo velmi zajímavé finále. Škoda tohohle filmu, to mohla být bomba. 40%

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace) se vrací zpět do Švédska, aby se zde setkala se svým poručníkem, který ji v dávné době znásilnil a nad kterým vysí damoklův meč v podobě videa, které Lisbeth natočila. Zanedlouho je ale tento poručník zavražděn společně s novinářem a jeho přítelkyní, kteří psali o obchodu s bílým masem. Ze všech vražd je obviněna právě Lisbeth, kterou nyní hledá nejen policie, ale také tajemný a velmi nebezpečný blonďák a také její přítel Mikael (Michael Nyqvist), který je přesvědčený o její nevině...Druhý díl švédské trilogie byl slabší než ten první, ale udržuje si svůj standard a svou skandinávskou syrovost. 60%

Rodina v ohrožení (2011)

Daniel a Rita Sandersovi (Sebastian Spence a Charisma Carpenter) prožívají manželskou krizi. Aby své manželství zachránili vyjedou si i se svou dcerou Frances (Katie Findlay) a jejím novým přítelem Matthewem (Steven Grayhm) na chatu do hor, kde se chcou věnovat jen sami sobě. Daniel má však problémy v práci a v ruce má neustále mobil nebo počítač. Rita proto vymyslí výlet do lesů se stany a spácaky a po cestě mu vyhodí mobil z auta. O chvíli později mají naneštěstí nehodu a oba manželé jsou najednou vydáni napospas drsné přírodě a hladovým vlkům...Film působí hodně televizně a na nic jiného se taky nehodí. Manželé, kteří bojují s přírodou o přežití, to už tu bylo hodněkrát, tentokrát s hodně slabým akčním koncem a debilním záporákem. Tvůrci taky mohli vymyslet jiné nebezpečí než jen vlky a jednoho malého pavoučka. 45%

Láska je láska (2012)

Karel (Ondřej Vetchý) je bývalý fotbalista, který se na fotbal dívá už jen v televizi s pivem v ruce. Jeho manželka Zdena (Simona Stašová) přistihne jejich syna, jak se líbá v autě s jiným chlapcem a rozhodne se mu najít za každou cenu ženskou. Jejich sousedka Maruška (Aneta Krejčíková) je slepá, žije se svým dědečkem Vlastíkem (Petr Nárožný) a zoufale se touží zamilovat. To se jí splní, když se o ní začne zajímat rómský chlapec Marek (Maciej Cymorek)...Úsměvná romantická tragikomedie ze života a zároveň obrovské překvapení. Herci se velmi dobře poprali se svými postavami. Všechny zde ovšem převyšuje výkon Anety krejčíkové. 60%

Strašáci (2011)

Mladí manželé David a Amy (James Marsden a Kate Bosworth) se stěhují do Amyina rodiště, kde chtějí opravit její dům ve kterém vyrůstala a který nedávno ošklivě poničil hurikán. Na opravu najme David partu dělníků, z nichž jeden kdysi randil s Amy. Partička však místo práce věnuje větší pozornost Amy, která je velmi krásná a která kolem nich chodí až příliš výzývavě oblečená. Jednoho dne proto Davida vylákají na lov jelenů, nechají ho v lese a mezitím Amy odjedou znásilnit. Amy vše před Davidem zatají, ale zákeřná banda se je rozhodne opět navštívit...Originál jsem zatím bohužel neviděl, ale tento remake je jeden z těch nepovedených. Celou hodinku se prakticky nic neděje a závěrečné finále to už bohužel nezachrání. Chybí větší syrovost, která byla k vidění v Posledním domu nalevo. Intimní scény jsou dosti chabé a závěr je taky hodně předvídatelný. No mohlo to být o dost lepší. 55%

Kmotr II (1974)

Volné pokračování Kmotra přináší dva příběhy. První ukazuje osud malého Vita Corleone (Robert De Niro), který přicestoval z Itálie do Ameriky, kde se z něj stal uznávaný mafiánský boss. Druhý příběh ukazuje součastnost rodiny Corleone, kde vládne pevnou rukou nejmladší ze synů Vita, Michael Corleone (Al Pacino)...Na tohle veledílo se dá dívat pořád dokola a nikdy se neokouká. Herecké výkony jsou brilantní a herci perfektně pasujou do svých postav. Příběh i přes svou délku nenudí, ba naopak, je to radost sledovat. Společně s prvním dílem patří druhý Kmotr k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno. 90%

Nikdy to nevzdávej (2008)

Jake Tyler (Sean Faris) se právě přistěhoval se svou matkou a mladším bratrem do Orlanda. Hned první den na cestě do školy potká dvojici kluků, kteří se vzájemně mlátí hlava nehlava. Jake se zastane toho slabšího a dostane se tak do křížku s nejlepším místním bojovníkem Ryanem (Cam Gigandet). Ten následně na jedné párty Ryana vyprovokuje a v bitce Jakeovi pořádně naloží. Jake se proto rozhodne začít trénovat s mistrem ve volném stylu Roqoau (Djimon Hounsou), který ale nechce, aby se Jake venku bezdůvodně pral. Když však Jake přebere Ryanovi jeho dívku Baju (Amber Heard), rozhodne se Ryan Jakea vyprovokovat k velkému turnaji, kde se rozhodne, kdo je nejlepší bojovník...Klasický americký příběh v moderním stylu. Hajzlík chodí s místní kráskou a nováček mu ji přebere. Hajzlík se tak rozhodne zmlátit nováčkovi kámoše a donutit ho tak k boji. Nic nového pod sluncem. Navíc jsem toho názoru, že Cam Gigandet neumí hrát záporáka, to asi kvůli jeho přeslazenému ksichtu. Vyšší hodnocení dát nemůžu. 55%

Ve stínu gangu (1993)

Dan Saxon (Charlie Sheen) je policista, který má za úkol infiltrovat se do velmi nebezpečného motorkářského gangu v čele s jejich vůdcem Krvákem (Michael Madsen). Dan se v gangu osvědčí a Krvák díky němu vydělává dost peněz. Proto nabídne Danovi členství v jeho gangu jehož odmítnutí se alevtvrdě trestá. Základním pravidlem pro tento vstup ovšem je spáchat zločin...Tak musím říct, že halucinacemi provrtaný Charlie Sheen mě osobně dost vadil. Ale jinak docela slušný akční film ve stylu Studený jak kámen, který je ovšem o třídu lepší. 55%

Krvavý stát (2011)

Trojice kamarádů narazí na internetu na starší ženu, která se chce nechat sexuálně uspokojit od více mužů najednou. Proto si domluví s klukama schůzku ve svém karavanu, kde by měla ona akce proběhnout. Po pár pivech však všichni kluci usnou a probudí se v nedobytném panství místního kněze, který káže velice zvláštním způsobem. Šílená sekta se tak chystá zabíjet...Šílený kněz, který zabíjí homosexuály a sexuální hříšníky a který má ve svém skladě pořádný arzenál zbraní. Ovšem půlku filmu prokecá, což mi hrozně vadilo. Taky mi vadil John Goodman v roli šéfa zásahové jednotky. S jeho kilama to snad ani nemysleli vážně. Film měl bohužel navíc, než čím se prezentoval. 45%

American Gothic (1988)

Partička kamarádů si vyrazí soukromým letounem na opuštěný ostrov, kde chcou trávit volné dny. Zde má ovšem letadlo poruchu a skupinka musí přespat ve stanech. Druhý den se vypraví projít po ostrově a narazí na starý dům, který vypadá opuštěně. Při prohlídce domu se však vrátí jejich majitelé, staří manželé, kteří trvají na tom, aby skupinka v domě přespala. Po příjemné noci však na partičku mladých lidí čeká kruté vystřízlivění...V prvé řadě chci napsat, že tak debilní rodinku magorů, jsem ještě snad neviděl. Staří rodiče ještě ujdou, ale ty jejich přiblblé děcka mě hrozně vytáčeli. No ale ani scénář není bůhvíjaký zázrak. Anerican Gothic je tak slibně se rozvíjející slasher, který se utopil v debilitě hlavních záporáků. 20%