Duch (1990)

Sam (Patrich Swayze) a Molly (Demi Moore) jsou dokonalí šťastný pár, který se právě nastěhoval do nového bytu. Při nočním návratu z divadla domů, jej přepadne neznámý muž, který Sama zastřelí a uteče. Sam ale zůstane na zemi jako duch a pozoruje svou milovanou Molly jak se vypořádává se ztrátou. Vše se zkomplikuje ve chvíli, kdy Sam zjistí, že jeho smrt nebyla náhoda a že za vším stojí jeho dlouholetý kamarád z práce Carl (Tony Goldwyn). Proto Sam naváže spojení se spiritističkou Odou Mae Brownovou (Whoopi Goldberg), která Sama jako jediný živí člověk slyší. A ta dostane za úkol varovat Molly před dalšími nekalými úmysly Carla...Můj nejoblíbenější romantický film a zároveň to nejlepší od Patricka Swayzeho. Velmi dobrý nápad, skvělý děj i výborní herci. Komerčnímu úspěchu se nedivím. 80%

Kruté oči hor 2 (1984)

Skupinka mladých přátel míří autobusem na motocyklové závody, jelikož ale mají zpoždění a reálně jim hrozí, že závody nestihnou rozhodnou si zkrátit cestu přes nehostinnou poušť. Zde zjistí, že jim z autobusu uniká benzín, proto se rozhodnou zastavit u staré stavby, která kdysi sloužila horníkům. To ovšem netuší, že je ze skalisek pozoruje dvojice šílených vrahů, kteří zabíjí vše živé. Skupinka teenagerů je tedy na řadě...Průměrná hororová vyvřažďovačka s dvěma debilními šílenci. Nebýt slušné osmdesátkové atmosféry dopadlo by to bídně. Chvílema jsem si i myslel, že se dívám na Pátek třináctého díky té hudbě. No já dávám raději přednost novému remaku. 50%

Valdemarův odkaz (2010)

Do sídla rodu Valdemarů, který už je dlouhou dobu neobydlený je vyslána makléřka, která má dům prozkoumat a ocenit pro příležitostné kupce. Při jeho prohlídce je však žena napadena neznámou bytostí a když se svému zaměstnavateli neozývá, je prohlášena za pohřešovanou. Po pár dnech po ní začne pátrat soukromý detektiv, který se chystá do domu Valdemarů a po cestě se seznamuje se záhadnými okolnostmi onoho prokletého domu...No tak to bylo překvapení. Zezačátku to sice nevypadalo, ale po krátkém rozjezdu, kdy zmizí realitní makléřka se děj přesune do minulosti a divák je seznámen s historií domu a jeho obyvatel. Atmosféra mě v tu dobu zcela pohltila a já hltal každou vteřinku. Druhý díl už ale tak slibně nevypadá. 70%

New Dad In Town (2011)

Do sousedství mladé krásné Riley, se přistěhuje atraktivní muž v nejlepších letech, který v Riley probudí nezkrotnou touhu...Tentokrát kratší snímek společnosti Digital Playground v hlavní roli s hvězdou současnosti Riley Steele. Film jehož děj nahradili krátké dialogy ani nemá nijak zvlášť dlouhé scény. Za všimnutí stojí možná ta poslední, kdy si to Riley rozdá hned s dvěma kanci. 40%

Děvčátko, které bydlí na konci ulice (1976)

13-letá Rynn (Jodie Foster) žije sama ve velkém domě, bez rodičů, nechodí do školy a nemá žádné kamarádky. Nezávislí život jí skončí, když se okolo ní začne motat její otravná sousedka paní Halletová (Alexis Smith). Jakmile zmizí začne se o Rynn zajímat její syn Frank (Martin Sheen), který nejen že hledá svou matku, ale má také zálusk na svou mladičkou sousedku. Tu ochrání její nový přítel Mario (Scott Jacoby). Když však náhle onemocní, začnou být temné noci pro Rynn nebezpečné..Jodie Foster už v útlém věku ukazuje svůj mimořádný herecký talent. Do toho skvělý Martin Sheen v roli pedofila. Film tedy klesá a stoupá na těchto dvou hercích. Bohužel se nepodařilo zvyšovat napětí, díky kterému mohl být tento film parádním psychem. Nestalo se. Nebýt Jodie a Martina, byl by to děs. 45%

Furjó anegoden: Inošika Očó (1973)

Ochô Inoshika (Reiko Ike) přišla jako malá o otce, kterého napadli neznámý útočníci. Před svou smrtí ještě stačí dát své dceři karty se znaky, které mají jeho vrazi vytetované na zádech. Po 20 letech Ochô náhodou narazí na jeho vrahy a její tělo se stane nástrojem kruté pomsty...Má první zkušenost s těmito starými japonskými krváky. Popravdě jsem čekal víc. Akce je tam sice dost a červenou tekutinou se zde taky nešetří, myslel jsem ale, že mě to bude více šokovat a erotické scény budou odvážnější. Ani herecké výkony se mi nijak nepozdávali, ale to se dalo čekat. 40%

Grave Encounters (2011)

Skupina filmařů v čele s Lancem Prestonem (Sean Rogerson) se nechá zavřít ve staré psychiatrické léčebně, kde údajně straší a kde chcou natočit zajímavé paranormální jevy. Po několika hodinách chození po temných chodbách, skutečně naleznou předměty, které se začnou sami pohybovat a poté také ztratí jednoho ze členů štábu. Od té doby se začnou kolem dokola dít hrůzostrašné věci a filmaři v temných zákoutích a uličkách ztratí orientaci...Další film, který zkouší opět nalézt úspěch podobný Blair Witch. Banda chodí s kamerou po temných chodbách, sem tam na něco vybafne a kdyby herci nebyli jak debilní, možná bych jim ten strach i věřil. Bohužel film jde trochu jiným směrem. Divákovi se příšery ukáží z hodně velké blízky a tím film dost zpackali. Navozená atmosféra je tak v tahu. Když už máte chuť po nějakém takovém hororu, doporučuji raději australský Tunel. 55%

V ulicích New Jersey (1995)

Jason (Sharron Corley) a Midget (Gabriel Casseus) jsou dva dospívající kamarádi, které nejvíce baví krádež aut a poflakování na ulici. Legrace ovšem skončí, když blízko jejich čtvrti zastřelí policisté zloděje sedícího v ukradeném voze. Za vším stojí poručík Roscoe (Saul Stein), který chce zloděje ze svého rajónu vymítit a hodlá použít těch nejtvrdších prostředků...New Jersey Drive není vůbec špatný kousek. Realita v těchto nebezpečných čtvrtí je vykreslena dobře. Tvůrci se ale nezaměřili celkově na život dospívajících, ale pouze na jejich kriminální činnost a bohužel mě nebavilo dívat se jen na to, jak policajti běhají za zloději, což se dělo skoro celý film. Hlubší téma a příběh by jen prospěl. 45%

Lyžařská hlídka (1990)

Do lyžařského střediska Snow Peaks, se sjíždějí členové horské služby, kteří mají za úkol udržovat na horách pořádek. Záludný podnikatel Maris (Martin Mull) však chce celé středisko předělat a pořádně na něm vydělat. To se ovšem musí zbavit šéfa záchranářů Popse (Ray Walston) a jeho družiny. Začne tedy používat nekalé praktiky...Jednoduchý a docela zábavný příběh, roztomilý pes a legrácky ve stylu Policejní akademie. Pokud hledáte fajn zábavu a nechcete u toho přemýšlet, Ski Patrol se nabízí. 60%

Tara's Titties (2011)

Angie (Riley Steele) je mladá slečna, která nemůže najít žádnou práci. Ze samého zoufalství se tedy rohodne, že bude prodávat za peníze své tělo. Po první akci se nestačí ani divit, kolik mužů jí odepsalo na její inzerát, který obsahuje velmi žhavé fotografie. A nabídky se jen a jen hemží...Kdyby Riley učinkovala ve všech scénách, byl by tento film zřejmě bomba. Riley tak zachraňuje pouze necelou polovinu jinak průměrného pornofilmu. 55%