Zrcadlo, pověz mi... (1990)

Teenagerka Megan (Rainbow Harvest) se právě přistěhovala se svou matkou do nového domu, kde ji zaujme staré zrcadlo, které si nechá u své postele. Nastoupí do nové školy, ale kromě jedné dívky se kterou se kamarádí se jí spolužáci raději vyhýbají. Megan začne pomáhat ono zrcadlo, ve kterém se skrývají démonické síly. Tu začne Megan využívat ve svůj prospěch a spolužáci budou svých unáhlených jednání litovat...Horory 90. let mají jedno společné, scénář i postavy se chovají nelogicky, na což doplácí i tento sympatický horůrek. Postavy přitom nejsou tak přiblblé jako v jiných podobných filmech. Scény, kdy jsem nechápavě kroutil hlavou s úsměvem na rtech se mi ovšem nevyhnuly. 45%

Živá pochodeň (1990) odpad!

V roce 1955 jsou manželé Bellovi podrobeni experimentu při výbuchu jaderné bomby. Po tomto incidentu se jim narodí syn David (Brad Dourif), ale rodiče po třech letech záhadně uhoří. Když už je David dospělí začne na něj působit podivné samovznícení, díky kterému umírají Davidovi nejbližší. Zákeřná nemoc jej dovede až k vrahům jeho rodičů a David využije své neobvyklé schopnosti k hrůzné pomstě...Hrozné herecké výkony, hloupý děj a debilní český dabing. To vše přispělo k tomu, že jsem to tak tak dokoukal. Lepší hodnocení si to bohužel nezaslouží. 10%

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Erika (Ivana Chýlková) právě oslavila 44. narozeniny a zoufale tak touží po dítěti. Se svým manželem však již několik let nežije, takže potenionální otec se nyní jaksik nenachází. Její nejlepší kamarád, homosexuál Richard (Ondřej Sokol) se tedy Erice nabídne, že by jí daroval své sperma a Erika s nadšením přijímá. Do jejího života však vstoupí mladý barman Adam (Vojtěch Kotek), který je však synem její nejlepší kamarádky Alice (Zuzana Bydžovská). Situace se tak více než zamotává... Příběh, který může potkat jakoukoliv ženu, zřejmě něžnější polovičky zaujme, pro mě to ale byli víceméně nudné dvě hodiny a pár vtipných scén to tedy opravdu nemohlo zachránit, nemluvě o tom, že moc nemám rád Kotka. Chýlková však na svůj věk vypadá skvěle. 40%

Snuff 102 (2007)

Tři ženy, jeden maskovaný muž, jedna místnost. V té se odehrává velmi brutální mučení až do hrozivé smrti. Útočník si vše nahrává na kameru. Tak vzniká snuff...Nemám moc rád tyto filmy bez souvislého děje a už vůbec ne, když je to natočeno příšernou kamerou (možná to byl záměr), doplněné o debilní nezáživnou hudbu s nějakým nevkusným řvaním. Film obyčejného diváka jistě bude šokovat o tom není pochyb, protože otřesných až zvrácených záběrů je tam dost. Stejně to na mě ale nijak věrohodně nepůsobilo, když už přišlo něco, co divák nikde jinde neviděl, bylo vše zamaskováno tmou, stíny, střihy atd. Po Srbském filmu jsem viděl toto a protože mě tyto filmy nijak nezaujali, dávám od nich na nějakou dobu ruce pryč. Jednu hvězdu dávám za odvahu. 20%

Masakr na holčičím večírku (1982)

18-leté Trish (Michele Michaels) odjedou rodiče a protože má dům jen pro sebe, rozhodne se pozvat k sobě domů kamarádky na malou párty. Mezitím je na útěku několikanásobný vrah Russ Thorn (Michael Villela), který miluje krásné dívky a rozhodne se všechny aktéry tohoto mejdanu zavraždit...Solidní slasher, kde vraha známe hned od začátku, holky se nestydí za svá těla a kde si tvůrci moc s dějem ani s postavami nepohráli. Scénář je tak dost ubohý, jako zábava to ale postačí. 55%

Srbský film (2010)

Miloš (Srdjan Todorovic) je bývalý pornoherec, který nemá momentálně do čeho píchnout. A protože má dospívajícího syna a krásnou manželku, rozhodne se příjmout velmi lukrativní nabídku na natáčení, o kterém ale ve smlouvě není ani zmínka. Již první den v nové práci se mu zdá vše velmi znepokojující, protože natáčení je poněkud násilné a hodlá proto od smlouvy odstoupit. Tvůrci však Miloše proti jeho vůli zdrogují a Miloš se opět vrhá do natáčení, které bude mít pro něj i jeho rodinu katastrofální důsledky...Tak v prvé řadě musím říct, že film opravdu není pro slabé povahy, ba ani pro ty kapánek otrlejší. Děj není bůhvíjaká sláva a celkově je to vlastně blbost, ale scény jaké ve filmu uvidíte zejména v jeho druhé polovině (samozřejmě musíte vidět plnou verzi filmu), jsou více než šokující. Na hodnocení jsem přidal jen díky tomu, že jsem netušil, že něco takového v životě uvidím. 35%

Diplomová práce (1996)

Vysokoškolačka Angela (Ana Torrent) pracuje na diplomové práce na téma audiovizuální násilí. Poprosí proto svého profesora, jestli by si nevypůjčil z knihovny videokazetu s nějakým materiálem na dané téma. Profesor se při prozkoumávání knihovny dostane do podivných, předtím uzavřených míst za kotelnou, kde objeví rozsáhlou sbírku tajemných videokazet a jednu z nich sebere. Druhý den najde Angela profesora mrtvého v promítárně, ale podaří se jí kazetu schovat dříve, než dorazila policie. Kazetu vezme ke svému spolužákovi Chemovi (Fele Martínez) a společně si ji pustí. Na ní je k vidění brutální umučení mladé slečny, v které Chema pozná svou spolužačku, která je již dva roky nezvěstná. Oba se společně pouštějí do pátrání po majiteli této nahrávky...Velmi temný a napínavý španělský thriller s vyníkajícími hereckými výkony. Podoba s 8MM tam bezesporu je i když se děj točí kolem odlišných postav. Vidět takový film je pak radost. 75%

88 minut (2007)

Profesor Jack Gramm (Al Pacino), pracující také současně pro FBI usvědčí u soudu sériového vraha Jona Forstera (Neal McDonough), který je odsouzen k trestu smrti. Po devíti letech v době, kdy má být Forster popraven se vraždy opakují a Forster má tím pádem možnost dostat odklad. Navíc Grammovi někdo telefonem sdělí, že mu zbývá pouze 88 minut života. Gramm začne pátrát po skutečném vrahovi zejména mezi svými studenty...Neskutečně ukecaný thriller s debilním scénářem a debilní Leelee Sobieski. Přitom začátek vypadal celkem solidně. 40%

Probudím se včera (2012)

Petr Kovář (Filip Blažek) je učitel češtiny, kterému se nedaří udržet si trvalý vztah. Na třídním srazu z gymnázia příjde na to, že jeho největší životní láskou byla spolužačka Eliška (Eva Josefíková). Jeho kamarád mu proto doporučí tajemnou agenturu, která provádí testy na stroji času. Petr si tedy přeje vrátit se zpět časem do doby, kdy chodil do třeťáku. Petr (Jiří Mádl) se druhý den ráno probudí ve svém mladém těle a může začít napravovat všechno, co v mládí pokazil...Musím říct, že mě prvních dvacet minut film vůbec nebavil a bál jsem se, že to bude tragédie. Všechno se otočilo když na scénu nastoupil Jiří Mádl v předrevoluční komunistické době. Jedna vtipná scéna za druhou střídala perfektní hlášky a já se parádně bavil. Nechápu ale angažování některý neherců např. Michal Foret, Tomáš Šebrle. Kdyby tvůrci trošičku více zamakali na debilním začátku, mohla to být bomba. 60%

16 bloků (2006)

Stárnoucí detektiv Jack Mosley (Bruce Willis), který má problémy s alkoholem, dostane od svého kapitána rozkaz převést svědka Eddieho Bunkera (Mos Def) o 16 ulic dál k soudu, kde má za dvě hodiny vypovídat. Triviální práce se však změní v boj o holý život ve chvíli, kdy se Eddieho snaží zneškodnit skupina policistů, kteří jsou zapleteni do případu, v němž má Eddie vypovídat v jejich neprospěch...No Bruce mám radši když je ve formě jako ve Smrtonosné pasti, než jako kulhajícího detektiva. Za to Mos Def, byl v roli upovídaného koruního svědka fajn. Film má své dobré i hluché místa, potěšil mě hlavně závěr. Celkově se jedná o průměrnou podívanou. 55%