Očista (2013)

Blízká budoucnost. Amerika je bez kriminality. Vyřešil to jediný den. Jednou za rok je totiž legální vražda. A tak se lidé, kteří si chtějí vyřešit své problémy a vybít si svou frustraci, vydávají od sedmé hodiny večerní do ulic, aby očistili zemi od lidí, kteří se jim znelíbili. James Sandin (Ethan Hawke) má hezkou rodinu, obrovský dům a protože je prodejcem zabezpečovacích zařízení a prodal svůj výrobek celé ulici, je taky pěkně za vodou. Jakmile nastane den očisty, tak se stejně jako každý rok zabirikáduje se svou rodinou v domě a vyčkávají na příchod rána. Jeho syn Charlie (Max Burkholder) však v bezpečností kameře uvidí před domem zraněného muže a pustí jej do domu. Zanedlouho se před domem objeví skupina maskovaných lidí a vyžadují propuštění své oběti, dřív než dorazí jejich posili. Pokud tak neučiní, vtrnou do domu a všechny tam zabijí...Výborný námět, skvělý úvod s hustou atmosférou a vyčkávání na pořádný nářez. Asi takové byly mé první dojmy z filmu. Bohužel s nástupem násilnické partičky do domu, už to byl jen odfláknutý paskvil, který si nezasloužil jít do kin. Za dobrou první půlku jsem hodnocení trošičku nadhodil. 55%

Matrix (1999)

Celý náš svět je fiktivní, tvoří jej počítačoví program zvaný Matrix a lidé, kteří jej obklopují jsou pouhé figuríny našeho světa. Neo (Keanu Reeves) je počítačový hacker, kterého si vyhlédnou lidé z hnutí odboje vedeným Morpheusem (Laurence Fishburne). ten ukáže Neovi opravdový svět a začlení jej do boje proti agentům, kteří chtějí za každou cenu odboj zlikvidovat a jednou provždy nechat lidi ve světě Matrixu...Parádní sci-fi, které je dnes již kultovní. Matrix je jedinečný už v tom skvělém nápadu, který se povedl hodně dobře převést do filmového zpracování. Další díly už jsou slabší ale původní Matrix je prostě bomba. 75%

Colette (2013)

Vili (Jiří Mádl) je držen v koncentračním táboře v Osvětimi. Jednoho dne zde přijede trasport ze kterého vystoupí krásná Colette (Clémence Thioly), která se Vilimu velmi líbí a díky němu Colette přežije selekci, která měla Colette poslat do plynové komory. Od té doby jsou do sebe oba velmi zamilovaní a sní společně o svobodě a společném životu. Colette ale svou krásou učaruje důstojníka SS Weisackera (Eric Bouwer), který z Colette nespustí oči a zařídí, aby pracovala pod jeho velením. Den za dnem ubýhají a Weisacker je stále více sadističtější a krutější ke svým vězňům. Vili a Colette tedy dál nechtějí čekat a jediné na co myslí je útěk...Jirka Mádl mě čím dál častěji přesvědčuje, že dokáže zahrát jakoukoli roli a že vyrostl v pana herce. Ve filmu je ale velká várka hereckých zkušeností a nadějných talentů a tak není pochyb o tom, že je Colette výborný film. Škoda jen dvou věcí. Zahraniční herci neměli být dabováni, protože se k nim dabing vůbec nehodí a občas je to až k vzteku a za druhé, neměli tvůrci ukazovat hlavní hrdiny po mnoha letech hned na začátku. Zkazili tak pointu a závěrečné finále celého filmu. 60%

Kriminál (1989)

Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykává zbytek trestu za ublížení na zdraví. Pár měsíců před koncem je ovšem zničeho nic převezen do nejpřísněji střežené věznice Gateway se zločinci toho nejhrubšího zrna. Prsty v tom má správce věznice Drumgool (Donald Sutherland), který má s Frankem nevyřízené účty. S pohodového odpykávání zbytku trestu se pro Franka stává z ničeho nic peklo...Další parádní Stalloneho film a dnes již klasika 80. let. Tentokrát zde Sly nehraje neporazitelného Ramba, ale citově zranitelného muže, který se musí poprat s drsným vězeňským systémem. 75%

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Film rozdělený na tři příběhy. V prvním se tři feťáci snaží okrást drogového dealera. Jeden z nich bohužel prodá v zastavárě pušku a tak se vydávají na loupež s ukradeným lukem. V druhém příběhu najde v zastavárně náhodně projíždějící muž dávno ztracená prsten, který patří jeho nezvěstné ženě. Díky němu se propátrá až k samotnému únosci. A ve třetím se v téže zastavárně zastaví muž imitující Elvise Presleyho, který je ovšem na mizině a tak prodá jedinou vzácnou věc, kterou po Elvisovi vlastní, aby se díky pár dolarům stal oblíbencem celého městečka...Tři šílené příběhy, jeden divnější než druhý. V prvním exceluje dnes již bohužel zemřelý Paul Walker, kterého jsem v takové roli ještě neviděl. To nic ale nebylo oproti druhému příběhu, ve kterém to pěkně rozjede Matt Dillon a proto aby našel svou přítelkyni udělá úplně vše. O tom se přesvědčí hlavně Elijak Wood. Třetí příběh už není tak dobrý, ale Fraser je coby Elvis skvělý, bráno ovšem sarkasticky. Konec jsem bohužel nepochopil, ale to je jedno. I tak je to vyníkající film. 70%

Pomsta mrtvého muže (2013)

Viktor (Colin Farrell) je členem gangu, jehož šéf Alphonse (Terrence Howard) má velké obavy o svůj život, protože ví, že po něm někdo jde. Rozhodne se tedy likvidovat konkurenční gang, ale netuší, že právě Viktor je onen záhadný muž, který usiluje o jeho život. Chce se totiž pomstít za smrt své rodiny, kterou má právě Viktor na svědomí. Na problémy zadělá Viktorova sousedka Beatrice (Noomi Rapace), která viděla, jak Viktor zabíjí muže a tak po něm nyní vyžaduje splnění dosti neobvyklého úkolu...Námět byl celkem dobrý. Od chvíle kdy Beatrice řekla Viktorovi co po něm chce, vypadalo to, že se to rozjede ve slušný thriller. Bohužel mě to ale nenadchlo, děj nenabral očekávaný spád a ani herci se mi tentokrát ve svých rolích moc nezdáli. Za mě průměr. 45%

Stážisti (2013)

Billy (Vince Vaughn) a Nick (Owen Wilson) jsou ukecaní prodejci hodinek, kteří ovšem dostanou padáka, protože šéf firmu ruší. Oba se tedy rozhodnou pro zásadní životní změnu. Přihlásí se na univerzitu, protože je to podmínka, jak získat stáž v prestižní firmě Google. Najednou začínají soupeřit s téměř geniálními dětmi o práci snů, kterou ovšem získá pouze ta nejlepší skupina. Je jasné, že k zastaralým čtyřicátníkům se nikdo nehrne a tak získá Billy a Nick do týmu samé odpadlíky. Nyní je pouze na nich jak se s touto situací vypořádají...Průměrná komedie s dnes již klasickou dvojicí Wilson-Vaughn. Tentokrát soupeří s tlupou géniů o práci snů, což by se mohlo jevit jako super zábava, po většinu filmu ale bohužel není. 50%

Banshee (2013) (seriál)

Městečko Banshee vítá nového šerifa. Stává se jím neznámý Lucas Hood (Antony Starr) jehož identita je ovšem falešná. Pravý Lucas Hood je mrtvý a tento nový je bývalý trestanec, kterého zrovna pustili z basy a jenž v Banshee hledá ztracenou lásku Carrie (Ivana Milicevic). Ta má ovšem také novou identitu, novou rodinu, zaměstnání a nikdo netuší, že před osmi lety společně s Lucasem okradla obávaného gangstera Rabbita (Ben Cross) o spoustu diamantů. Tím, že jí Lucas vyhledal, dává Rabbitovi novou šanci, oba najít a konečně je zabít. Lucas musí coby nový šerif navíc v Banshee řešit spoustu jiných naléhavých případů. Městečko je totiž prolezlé násilím a korupcí v podání místního vládce podsvětí Kaie Proctora (Ulrich Thomsen)...Tak tohle je pecka. Parádních, strhujících a velmi napínavých deset dílů nabitých navíc spoustou erotiky jsem doslova hltal. Postavy jsou vybrány parádně. Nikdo tam nemá slabší roli, herci jsou skvělý. Hlavně záporné postavy nemají chybu. Až na dva slabší díly to má pořádné koule. Paráda. 1. SÉRIE = 10. EPIZOD. 85%

Poslední dny na Marsu (2013)

Skupinka astronautů zkoumá planetu Mars a odebírá na této červené planetě různé vzorky. Jeden z nich přeci jen nalezne stopy života, při podrobnějším průzkumu se s ním ovšem propadne povrch a on spadne někam do neznámé průrvy. Ostatní členové mise jej sice vytáhnou, on už ale není člověkem jakým býval. Zákeřné bakterie jej nakazí zvláštní agresivitou a on napadne zbytek posádky. Netrvá dlouho a nakažených přibývá, je jen otázkou, zda se někdo dostane domů živý...Těšil jsem se na toto sci-fi s prvky hororu. Bohužel mi to nic nedalo. Příběh je obyčejný až zastaralý, čekal jsem tedy něco víc. Přeci jen fantazie se tu mohla rozvíjet daleko více. Zombíci jsou navíc strašně nudní. Na druhou stranu konec není nejhorší a trocha napětí tam přeci jen je. 45%

Hon (2012)

Lucas (Mads Mikkelsen) je učitelem v mateřské školce, začíná si nový románek s kolegyní z práce, má spoustu přátel a spokojený život. Děti ho mají rády, obzvlášť Klárka (Annika Wedderkopp), která si jednoho dne vymyslí nevinnou ale velmi hloupou historku, že jí Lucas sexuálně obtěžoval. Od tohoto dne se z Lucasova života stává peklo, dostane výpověď v práci, všichni jím opovrhují a navíc na něj fyzicky útočí jeho vlastní kamarádi. Jediný kdo mu věří, je jeho syn Marcus (Lasse Fogelstrøm)...Velmi vysoké hodnocení může za to, že mě film trochu zklamal. Připouštím, že herecké výkony jsou skvělé a děj je strhující, já ale čekal více napětí, zvratů a možná i nějaké to šokující odhalení. Toho se mi nedostalo a tak nemůžu hodnotit lépe. 60%