Titans - Série 3 (2021) (série)

První polovina skvělý ale to co následovalo potom už tahalo kvalitu seriálu jen a jen dolů a nebo se to maximálně střídalo a ten konec zase? Co mě štve na této sérii je to, že začátek dá seriál Red Hoodovi maximální prostor a ta postava je vážně v té části vážně skvělá. Bohužel po díle, kdy Scarecrow uteče z vězení je dán do pozadí a hraje druhé housle po jeho boku a dost mi to tu vadilo, protože i když Scarecrow je v jistých částech seriálu zajímavý, tak mi nepřišel tak nebezpečný a skvěle napsaný jako zmíněný Red Hood. Oživení postav je za mě směšný a příjde mi, že seriál se snaží napravit konec minulé série a udělat to tak aby jí to hrálo do karet. Docela mě štvalo, že seriál se točil hlavně okolo Nighwinga, protože by mě víc zajímalo co dělala Rachel, když odjela s Doninou mrtvolou. Místo toho tu máme z ostrova jen asi 2 díly, které samy o sobě jsou podle mě k ničemu. Značné zlepšení tu jistě je ale ne velké a bojím se co se bude se seriálem dál dít. 7/10

Duna (2021)

Ačkoliv je Duna skvěle natočená a má skvělou intenzivní hudbu, která stejně jako akční scény tahají nejvíc film nahoru, tak stejně nemůžu říct jako hodně lidí, že by to byl film roku. Vizuál skvělý a určité scény byly na tolik překrásně natočené, že jsem se nestačil divit. Děj filmu se dle mého někdy hodně tápal kromě posledních asi +- 30 minut, které jsem jen hltal. Samotný děj mě skoro vůbec nevtáhl a nijak mě celkově moc nezajímal a dokonce jsem se během filmu někdy nudil (mířeno hlavně na 1. polovinu filmu).  Za mě celá druhá polovina filmu a hlavně posledních 30 minut mě udrželo od spánku.  6/10

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Oproti předchozímu filmu má tohle pokračování uspěchaný děj, párkrát i předvídatelný s docela průměrným koncem, bohužel má taky ne tak dobře promyšlené hádanky, které pořád vypadají skvěle, ale jsou příšerně uspěchané kvůli stopáži filmu, že to není možný. Film svým způsobem nemá ani skoro žádný seznamovák s novými postavami, a kdyby nějaký měl tak ve finále to je jedno, protože film hned z nějakého důvodu hned ze začátku napálí smrt jedné postavy. Efekty byly průměrný, záporák nezajímavý a nové postavy mi nijak nepřirostly k srdci. Herci nejsou nic extra ale taky nejsou vyloženě špatní. Co filmu musím ale nechat tak je tempo, které si film drží pořád stejné a díky němu film hodně rychle uteče. Název Turnaj Šampionů mi přijde tupý, že nějak nechápu jak ten název teda vzniknul... Ve finále zbytečný film, který mi vůbec nesednul oproti prvnímu filmu. 4,5/10

Smečka (2020)

Smečka byl film, na který jsem byl v minulém roce obzvlášť zvědav, protože z trailerů to vypadalo, že by se film mohl klidně i vyrovnat průměrným teen dramatům a bohužel se tak nestalo. Co je teda na tom filmu špatně? No pro začátek je dobré říct, že film jede podle určitě šablony, které se pevně drží a bojí se ukázat něco víc, něco vlastního což je obrovská škoda. Film má několik otázek, na které by se dalo odpovědět během 20 minut ale to by tvůrci museli do filmu dát víc peněz a víc času. Film samotný má téma, které tu bylo už několikrát a podle mě osobně i mnohem líp zpracované než ve Smečce. Vedlejší herci jsou upřímně příšerní a jejich postavy nemají vůbec žádné pozadí a divák se doslova o nich nic nedozví a tudíž působí na diváka spíš jako výplň ve filmu. Hlavní herci se nějak snaží ale jako zase nemají co moc hrát, protože o hlavní postavě se dozvíme jen, že chodí s nějakou holkou, že se odstěhoval (soudím podle toho, že je na nové škole), má bohaté rodiče, kteří asi nechtějí být spolu nebo nevím, potom že hlavní hrdina je v novém hokejovém týmu a tak dále. Je patrně vtipné, že o zaporakovi ve filmu se prakticky dozvídáme víc informací než o výš zmíněném Davidovi. Postavy mají také neskutečně směšné dialogy mezi sebou a taky se nechovají zrovna furt logicky. Postavy si taky divák nemůže oblibit, protože žádná postava nemá nijak extrémně moc dobře vykreslený jejich charakter. Příběh je klasika, která tu už byla milionkrát a diváka ničím nepřekvapí ale pořád udrží celý film, což je překvapivé ale musím uznat, že na tom má také velký podíl samotná stopáž filmu, která má 1 a půl h, která tomu filmu z části pomáhá a z části ne jak jsem psal předtím. Příběh je také příšerně předvídatelný a samotný zvrat, který se ve filmu stane je v pohodě jen ho zase divák prostě čeká a nepůsobí na diváka tak dobře a účinně a ten konec je jako okay ale z části i dost směšnej musím za sebe říct a scéna, kdy něco na konci hlavní zaporák udělá a ten důvod, proč to udělal je směšný (scéna s flaškou a změnění směru hlavního zaporák po jednom incidentu). Akční scény z ledu jsou upřímně hrozný a jako šly by natočit mnohem líp ale klasické scény, které nebyly akční, tak byly v pohodě. Hudba se do filmu vůbec nehodila. Smečka je film, který měl vážně potenciál zazářit a vážně se vyrovnat hodně dramatům, ale místo toho tu je další film s maximálně průměrným dějem, špatným hereckým obsazením (kromě hlavních postav tam byl alespoň průměr, nezajímavými postavami... Jsem zklamán, nevím jestli se báli se odchýlit od šablony, protože měli nedostatek financí, ale pokud ano tak by bylo super, kdyby se do takových filmu dávalo víc peněz a víc se celkově jim dávala větší důvěra. 2,5/10

Reminiscence (2021)

Film jsem objevil nedávno úplnou náhodou a díky jeho traileru a samotným nápadem mě zaujal. Hugha Jackamana mám rád ale podle mě šlápl tady vedle. Jeho postava není tolik sympatická a bylo pro mě těžké najít důvody, díky kterým bych si ji mohl aspoň trochu oblíbit. Jeho kolegyně/kamarádka, kterou hrála Thandiwe Newton jsem si dokázal i nějak oblíbit a ve výsledku jsem ji měl i dost rád. Postava Mae byla tak nezajímavá, nesympatická a v pár scénách mě i upřímně srala, byla asi tou nejhorší postavou, která se ve filmu objevila a její herečka se nijak taky nepředvedla. Děj byl o ničem a nedával mi moc důvodů, proč bych měl film dokoukávat a nebo si vůbec u filmu nezdřímnout, protože už samotný osud postavy Mae jsem si uhádnul tak nějak před půlkou filmu. Důvod Nicka hledat Maeu byl naprosto ze začátku směšný ale musím uznat, že v průběhu filmu se ten důvod Nicka proč ji najít odůvodnil líp ale i přes tento důvod byl pořád svým způsobem směšný a mně osobně moc nedávalo smysl, proč ji prostě furt hledá. Záporáci jsou o ničem a nezajímal mě ani jeden upřímně. Film neměl moc velký rozpočet takže nechci řešit CGI ale prostě už ta první scéna řekne divákovi tím jak vypadá, že ten film nebude nic extra. Soundtrack to mělo ale dobrý, kameru v jistých scénách taky a neskutečně pěknou scénu u ruského kola. Akce v některých částech haprovala a nepřišel mi nijak zvlášť dobrý ale potom tu byla i akce, která mě bavila sledovat (bitka na střeše). Musím uznat, že souhlasím s ostatními a samotné pozadí ať je to město, válka, celkově všechno co se týká minulosti mě neskutečně zajímalo a přišlo mi to snad i jako jedna z nejlepších věcí na filmu, které tam ale nebylo dostatek. Nápad má film skvělý ale to provedení je prostě děs. Reminiscence je po Cherry už druhé zklamání tohoto roku a upřímně už mě to štve. Film jako detektivka v určitých částech funguje dobře ale pořád to bohužel nezmění nic na tom, že je to pro mě velké zklamání. 4/10

Sebevražedný oddíl (2021)

Zatím nejlepší film tohoto roku! Od téhle verze Sebevražedného oddílu jsem nic moc nečekal a trailery mě extrémně na film nelákaly. Z kina jsem šel příjemně spokojen a překvapen jak dobrý tento Sebevražedný oddíl je oproti předešlému, který byl příšerný. Film tady šlape od začátku až do konce a nemá žádné hluché místo, všichni co ve filmu hrají déle jak 15 minut hrají skvěle a i dokonce John Cena, kterého moc nemusí se mi v tomhle filmu neuvěřitelně líbil. Film má několik zapamatovatelných scén a podle mě osobně si snad každý najde tu svoji (moje: když Weasel se snažil plavat a nebo první potitulková nebo spíš tady předtitulková scéna). Každá postava je tady sympatická a každý si oblíbí tu svoji jen je škoda, že postava jako je např. Weasel se ve filmu objeví jen krátce a King Shark nemá ve filmu tolik prostoru. CGI má film strašně dobře udělané a osobně si myslím, že na rozpočet filmu bylo skoro perfektní. Vtipů ve filmu je hodně a jasně hodně z nich jsou někdy trapný ale potom to zase vykompenzovaly ty skvělé. Co mi ve filmu ale docela i někdy dost vadilo, tak bylo dost se zaměřování na Harley, která má podle mě ve filmu příliš moc zbytečně zdlouhavých scén a díky tomu krade prostor postavám jako je např. zmíněný King Shark, Polka-Dot Man a další. Byl bych mnohem radši, kdybych místo 15 minutové scény s Harley v domě u nějakého diktátora dostal delší scény s ostatními postavami, které se snaží Harley zachránit a Harley by tam max. měla tu její scénu jak se dostala pryč ve zrychlené verzi. Celkově film je pro mě překvápkem, které jede na plno a dokáže diváka zabavit. 8,5/10

Space Jam: Nový začátek (2021) odpad!

Prvně jsem si myslel, že by nový Space Jam se mohl vyrovnat i tomu starému. Tak strašně jsem se mýlil. Začátek si určí tempo, které dodržuje asi prvních 15 minut, a potom to změní zase na 20 minut tempo do pomalého a člověk si řekne: "okay, určitě se to časem rozjede" a ono se to fakt zase rozjede u draftu postav (který za mě byl nejlepší částí filmu) ale to zase trvá třeba tak 10 minut a zase se jede do divných dialogů, které jsou zbytečně prodloužené. V polovině filmu jsem si doslova v hlavě řekl, že nechápu člověka, kterému přišlo v pohodě dát takovému filmu 2h, které se tomu absolutně nehodí. Já jako chápu, že je to rodinný film, který má být pro nenáročné diváky a nemá být nijak extra vyhrocený, ale to ty divně natahované dialogy mezi postavami, které částmi nedávají smysl a zní občas vážně stupidně se poslouchat nedají. Děj byl v několika částech nezáživný a několikrát zbytečně natahovaný. Postavy jsou nezajímavé a to charisma z 1. dílu Space Jamu, který měli ti skrčci co byly záporáci tady prostě chybí a u hlavních hrdinů to charisma tady taky není. Záporáka jsem se snažil na začátku chápat a soucítit sním ale ono to prostě nešlo. Ze začátku jsem si říkal, že záporák je v pohodě ale jak už se spojoval s LeBronovím synem ve stylu, že bude proti němu hrát tak mi to přišlo směšný. Čekal jsem taky, že když je to Warner Bros a z traileru lákali na různé jejich světy, tak že je tam fakt ukážou a budou v ději mít i nějaký větší význam ale oni si řekli, že to bude jen jako výplň filmu do pozadí v částech, kde doslova neměli materiál a nic je nenapadlo (má to jen jeden důvod, proč to v tom filmu je a ten důvod je směšnej). Navíc i to hraní si na Ready Player One na konci nefunguje, protože pokud jim šlo i o easter eggy, tak sorry ale mohli je třeba líp schovat jako to třeba bylo v Ready Player One, který je perfektní ukázka toho jak se mají dávat easter eggy do filmu, když už je tam režisér chce dát. Ne, že prostě mrdnu několik stovek postav do jedné části filmu a naznačím divákovi tak a hledej si je já se snažit nebudu. Ještě mě užírá jedna věc a vím, že je to detail, do kterého bych moc nemusel ani rypat ale musím, proč když na začátku očividně matka křičí na svého syna tak ji neslyší, když sám LeBron ji očividně slyší i vidí perfektně? Já vím je to takový mini detail ale jako i tak... Abych nepsal jen negativní věci tak musím uznat, že CGI to mělo pěkný, kameru v částech taky, hudbu taktéž a celý film nejvíc zachraňoval Don Cheadle jako záporák. Prosím už ne... 1,5/10

Očista navždy (2021)

Velké zklamání. Další zbytečné pokračování série, která měla slušný rozjezd. V tomhle díle se snaží tvůrci jen vyždímat z další značky co nejvíc peněz co to jde. Děj je zbytečně natahovaný, je také zmatečný a neví jakým směrem se v hodně případech má vydat. Postavy jsem si nedokázal oblíbit a jejich herci se taky moc nepředvedli. Postavy ve filmu mají taky zbytečně dlouhé dialogy, které v pár momentech nedávají smysl. Postavy na farmě, které chtěly zabít rodinu, které farma patří měli snad nejstupidnější důvod k jejich zabití a nenapadlo je, že když zabijí celou rodinu tak jim ty peníze nikdo asi nedá. Je zajímavé, že skoro každá postava v tomhle filmu ví jak používat zbraň a chová se docela poměrně v pohodě v několika situacích i Mexické postavy, které doslova tento den v USA slaví poprvé. Vizuální efekty jsou příšerný a nebo max. průměrný (na oheň očividně nevyšel rozpočet) a moc práce si s nimi nedali. Vadí mi taky, že je tato série branná jako horror a přitom to jako horror nepůsobí. Ano atmosféru se to snaží pořád držet jako v ostatních dílech ale to neznamená, že je to automaticky horror. Nic jsem nečekal a i přesto jsem zklamanej s čím to zase tahle série přišla a doufám, že to za chvíli skončí. Jinak kamera, hudba, prostředí a především kostýmy byly supr, jen ta logika ve filmu nějak chybí. 2,5/10

Black Widow (2021)

Tupé, hnusné, nezajímavé, divné. Asi takhle bych v rychlosti zhodnotil Black Widow. Film je doslova příběhově zmatečný a v jistých momentech nedává vůbec smysl. Postavy jsou docela nezajímavé a jediné co je zachraňuje jsou herci. Red Guardian je nevtipný, otravný a část s vězením pro mě nedávala absolutní smysl. CGI bylo v několika scénách příšerný. Děj měnil tempo jako já trenky a to tomu filmu taky moc nepomáhalo a to jsem se nezmínil o zbytečných natahovacích částech příběhu, ve kterých se mluví o nějakém praseti, které doslova nemá ani žádnou důležitou roli ve filmu a je tam spíš jen jako pokus o vtip. Kamera se hodně krát třásla a byla zmatečná. Akční scény vypadali v jistých scénách i docela dobře a jak jsem psal předtím tak film nejvíc tahají hlavní herci. Black Widow je neskutečně zbytečný film a vůbec bych se nezlobil, kdyby třeba vůbec nevzniknul. 4/10

Resident Evil: Infinite Darkness (2021) (seriál)

Residen Evil jsem v době, kdy vyšel první teaser trailer nehrál a je vtipný, že mě seriál díky traileru na hru nalákal a zahrál si ji díky němu. Musím ale uznat, že jsem čekal od seriálu hodně a ten nijak extrémně nezklamal, ale také mě vůbec nepotěšil. Příběh je urychlený, postavy jsou v jistých momentech divný, animace mi už od prvního dílu nesedla a vím, že i Netflix umí udělat lepší. 4. díly fakt nestačí, seriál ale není taky tak extrémně špatný, že by ho fanoušci série nenáviděli. Má to pár dost dobrých scén nebo i překvapivých momentů, které seriál tahají nahoru společně s Leonem a Claire ale není to nic extra (nechápu, že tam nebyla Ada Wong a místo ní tam dali její napodobeninu). 6/10