Tenká červená linie (1998)

Zachycení nevinnosti přírody s uměleckou režií, nádhernou kamerou a hudbou… pro vnímavého diváka strhující a především fyzický zážitek po celé 3 hodiny. Místy zaujme meditativním rozměrem, jindy zase válečnou vřavou. A že některá akční či válečně laděná dramata se snaží hlavně diváka „pobavit“, zde jsem při některých bojových scénách musel utírat slzy... myslím si, že právě takto by to mělo vypadat... asi nejlepší a nejsilnější protiválečný film…. 100 %

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Film nepůsobí moc přirozeně, je to takový slepenec, neumí zajít do hloubky a nahrazuje to humorem, místy tomu chybí cit... ale jinak docela fajn. 60 %

Deadpool (2016)

Za mě jen příšernost komerčně cílená hlavně na teenagery. 35 %

Nebeské dny (1978)

Nevšedně nádherný poetický snímek, absolutní filmová krása! Jednoduchý působivý příběh. Úžasná kamera, hudební stránka, výtečně zvolené prostředí farmy...  Po zhlédnutí na plátně 100 %.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jedno z těch nejlepších, nejkrásnějších a nejhlubších sociálních dramat. Hallströmovo mistrovské dílo má úchvatnou režii i scénář, především však obsahuje tolik lidskosti, jako žádný jiný film... filmové pohlazení po duši, pocit něčeho opravdového, co se skutečně děje a na co často zapomínáme... 100 %

Hlavní nádraží (1998)

Svěrákovský Kolja je lepší, ale tento převážně milý snímek je celkem nápaditý. 75 %

Z Paříže do Paříže (2017)

Poetika, nádherně natočené exteriéry Francie, letní atmosféra... Duguay režíruje a vede herce dobře, celkové filmařské stránce nelze téměř nic vytknout a do kina se vyplatí jít. Pojetí je jednodušší, válka taková pohodička nebyla, takže až na několik scén, které jí dávají sice hodně připomenout, je to spíš dobrodružně klukovský rodinný film. Ale fakt pěkný. 80 %

V červenci (2000)

Hezká letní romantická road movie s osobitou atmosférou. 80 %

Svět podle Prota (2001)

Film táhnou krásné a hluboké dialogy a dokonalá hudební stránka. Jedno z nejlepších sci-fi, které jsem viděl. Jeden z nejlepších filmů o člověku s těžkou duševní poruchou... můžete si vybrat... úžasný scénář vám dovolí všechno. Geniální vyústění, nad kterým asi nikdy nepřestanu přemýšlet. A český dabing Aleše Procházky je možná lepší než originální hlas fantasticky hrajícího Kevina Spaceyho. Skvělý film i kniha! 100 %

Lék na život (2016)

Pozitivní překvapení. Strhující a vtahující film, skvělá formální stránka a krásná kamera. Prostředí švýcarských Alp a osamoceného místního sanatoria je úchvatně atmosférické! Béčko, na které se těším, až uvidím podruhé. 75 %