Smrtonosná zbraň - Tanec v září (2017) (epizoda)

V tejto epizode bolo menej akcie ale o to viac humoru. Rogerove rodinne problemy ma bavia. Potesil aj navrat Karen Palmerovej. Zeby sa s nou Riggs dal konecne dokopy? 8/10.

Smrtonosná zbraň - Šílenej Amík (2017) (epizoda)

Zaciatok druhej serie nazorne ukazuje jak je ustredne duo dokonale zohrate. Vtipy aj ked su obcas jednoduchsie, tak mi nikdy nepripadali trapne a väcsine na väcsine z nich som sa schuti zasmial. Akcia je prehladna a nechyba ani krv. Komu chybaju oldschool akcne filmy, tak si môze hlad ukojit tymto skvelym buddy akcnym serialom. V tomto diely ma len prekvapilo jak rychlo vyriesili zapletku ohladom vraha Riggsovej zeny. Zeby sa z Riggsa stal normalny polda bez mindraku z minulosti? Uvidime. 8/10.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Tesil som sa konecne na nejake pozeratelne sci-fi. Pôvodny serial som sice nevidel, ale filmovu verziu mam dodnes rad. Bohuzial tato verzia trpi vsetkymi sucasnymi trendmi. Vsetko sa stavilo na vymazlenu technicku stranku a pekny vizual na ukor putaveho pribehu a sympatickych postav. Najviac mi tam chybala taka roztomila detska hravost. Je to dynamicke, akcne ale totalne tupe. Uz od prvych sekund som krutll hlavou nad logickymi chybami. Postavy rodicou mi pripadali dost nesympaticke a deti mi uplne splyvali. Naviac sa to zase odohrava v dvoch liniach, co ma uz dost serie. Dufal som, ze to bude mat epizodne zapletky v ktorych bude rodinka putovat po vesmire a spoznavat rôzne planety. Lenze rodinka od zaciatku uviazne ne jednej nezaujimavej planete z ktorej sa bude snazit dostat najskôr niekolko serii. Na to kaslem a po dvoch dieloch to balim. 4/10.

Sensei! Suki ni natte mo ii desu ka? (2017)

Mam rad romanticke filmy, ale tie z Japonska ma na rozdiel od Korejskych väcsinou nenadchnu, pretoze v nich na mna nefunguje romanticka chemia. Proste mi pripadaju nudne. O to viac ma prekvapilo, ze ma uplne dostal film od rezisera, ktoreho predosle dva filmy, ktore som videl tiez nenadchli a v kazdom ohlade mi pripadali priemerne. Ale tentokrat sa to vydarilo po kazdej stranke. Pribeh o laske medzi studentkou a ucitelom je podany civilne, bez prehnane dramatickych, neprijemnych alebo slzopudnych scen pri ktorych by ste mali dojem, ze hraju nasilu na city. Cely film stoji na postave neskutocne roztomilej a nadhernej studentky v podani Suzu Hirose, ktora si ma ziskala od prvej minuty filmu. Ucitel sa väcsinu filmu sprava dost rezervovane az mi trochu liezlo na nervy, ze po kazdej otazke sa 5 minut zapozeral do blba a az potom zo seba vyzmykal odpoved. Ale ked uz koncne prejavil city, tak to stalo za to a chemia medzi ustrednym parom fungovala na 100%. Zaujimave su aj vedlajsie linie dalsich dvoch kamaratov studentky. Len to vysnivane finale mohlo byt dojimavejsie. Pripadalo mi akokeby ho tam dodatocne prilepili z povinnosti. Asi mi pri nom chybala emotivnejsia hudba. Takze celkovo je film za 4 hviezdicky a piatu davam za Suzu Hirose. 9/10. P.S. velke diky Langi za titulky k filmu, ktory mi konecne dokonale sadol. No vidis, ze este nie som uplne strateny pripad. :)

Hrdina proti své vůli (1992)

Satira, ktora sa zaobera manipulaciou medii. Ale je to podane strasne povrchne a az naivne. Az ma to miestami stvalo. Ovela prepracovanejsie temu vystihol napriklad film Mad City. Väcsina postav su len jednorozmerne figurky. Postavy novinarov su doslova otravne vratane Geeny Davis. Nastastie ma bavi ten skoro az rozpravkovy ustredny pribeh o nevrlom podvodnickovi Hoffmanovi (aj ked sa tu herecky prilis nepretrhol), ktory sa raz zachova spravne a nikto mu to neveri. Happyend samozrejme nesmie chybat. Akurat sa divim, ze sa nedal znova dokopy aj so svojou exmanzelkou. Ale to by bolo asi uz prilis absurdne aj na rozpravky. Vo vedlajsich ulohach sa mihne mnoho znamych xichtov. Pre Chevyho Chasa to bol asi posledny dobry film jeho kariery. Aj ked to chudak este nevedel. Najzabavnejsi v celom filme bol Kevin J. O'Connor ako fanaticky kameraman. Vysledkom je taka naivna satira o praktikach medii, ktore snad uz nikoho neprekvapia. 6/10.

Mstitel (2006) (TV film)

Zacne sa to ako detektivka v ktorej hlavny hrdina patra po stratenom synovi nejakeho bohaca v Bosne a Hercegovine. Po par minutach sa to zmeni na spionsky film v ktorom musi hlavny hrdina vyriesit politicke spojenie medzi vojnovym zlocincom a americkou vladou. Cize celkom zaujimavy namet, ale prevedenie zraza tuctova rezia. Prilis casto sa tam nezazivne keca. Skutocne napinavych scen je minimum, rovnako ako akcie. Takze za jedno zhliadnutie film stoji iba vdaka charizme Sama Elliota, ktory dodava celemu filmu aspon trochu šťavy. 5/10.

Prvotní síla (1990)

Tuctova kriminalka v ktorej policajt nahana serioveho vraha. Phillips ako policajt je totalne znudeny a Jeff Kober sa ako zaporak prekvapivo tiez prilis nepredviedol. Film vhodny na zhliadnutie maximalne ked o pol piatej v noci neviete spat. 4/10.

V oku hurikánu (2018)

Stare cinske prislovie hovori: film ku ktoremu urobi vegetol titulky mi stopro nesadne. Co sa znova potvrdilo. :) Mame tu mix heist filmu s bijakom o tornadach. Proste taka variaca Hard Rain, len namiesto vody tam fuka vietor. A ani Hard Rain nebola ziadna pecka, ktoru by som chcel vidiet znova. Cely ten film mi pripadal strasne sterilny. A nielen kvôli PG-13 ratingu, takze sa ziadnej krvi nedockame, kedze zaporaci pouzivaju radsej uspavacie flusatka namiesto poriadnych kverov a kladaci sa zakazdym trafia do kverov zaporakov. Ano akcia je devätdesiatkovo dokonale prehladna. Ale nejak extra ma nebavila, kedze mi boli postavy uplne ukradnute. Tak nevydareny kasting som uz davno nevidel. Nielen ze postavy neboli prilis zaujimave, ale ani hecom som neveril ich postavy. Maggie Grace ako drsna agentka? Nejaka sexica ako hackerka? Super drsny zaporak, ktory vlastne nikoho nezabije? A Toby Kebbell ako hlavny hrdina definitivne dokazal, ze nielen ze nevie prilis hrat, ale bez CGI masky, ktoru doteraz v ostatnych filmoch mal, postrada aj charizmu. Ani kaskaderske kusky ma nenadchli, kedze akcia pôsobi strasne umelo a CGI je dobre len vzhladom na rozpocet, ale samo o sebe neohuri. Celkovo to je blby film s nonstop CGI akciou, ktora ma vôbec nebavila. 4/10.

Nepřátelé (2017)

Vedel som, ze mi to nesadne, kedze ultrapomaly nezazivny rezijny styl Scotta Coopera nemusim, ale zboznujem Balea, tak som neodolal. Bale tu hra dobre ako vzdy. Zdevastovaneho vojaka, ktory uz ma vsetkeho plne zuby a musi ist na misiu, ktora sa mu nepaci. Za neho davam jednu hviezdicku. Druhu davam za drsne a nekompromisne prestrelky. Väcsinu filmu som sa ale ukrutne nudil. V rezii niekoho ineho si viem predstavit, ze by ma to bavilo, ale v Cooperovom prevedeni to nie je film pre mna. 4/10.

Osamělý mstitel (2003)

Strasne roztahane a nudne pojaty pribeh o pomste policajta drogovemu kartelu za smrt svojej zeny. Akcnych scen je minimum. Atmosfera nulova. Postavy ma nezaujali napriek solidnemu hereckemu obsadeniu. Proste totalne nezazivny film. Vin Diesel mimo svojich troch velkych serii nenatocil ziadny iny poriadny film, co ma celkom mrzi. 3/10.