Patrik - věk 1,5 (2008)

nie som už zvyknutá na titulky a švédština je trochu čudný kazyk, ale to je asi jediné, čo tomuto filmu môžem "vytknúť". príjemný soundtrack, skvelá práca s kamerou a presvedčivé výkony pomáhajú na svet priniesť obyčajne neobyčajný príbeh. vzniknuté situácie a reakcie zúčastnených na ne sú uveriteľné a ľudské. kým sa na konci filmu vytvorí nepravdepodobná rodina, musia si všetci prejsť cez nejaký ten srdcabôľ. lebo veci, ktoré za to stoja neprichádzajú ľahko. kladom je aj nenásilný spôsob, akým sú nám podávané jednotlivé príjemné aj nepríjemné situácie.

Léto k nepřežití (2001)

neviem, čo autori tohto počinu fajčili, ale musela to byť kvalita. lebo toto nikoho plne pri zmysloch nemohlo napadnúť. jediná naozaj milá vec tam bola tá gay dvojica. no a skvelí herci. preto tie 2* aj keď im treba uznať, že sa im do 90 minút podarilo nacpať toho toľko, čo iným ani do 5 sérií seriálu

Surfaři (2007)

vizuálne prekrásny film. a hudbu má tiež úžasnú. príbeh je to trpkosladký, ale so šťastným koncom. veľmi uveriteľné herecké výkony a príjemné tempo filmu, ktorý plynie ako voda, pokojne a nenáhlivo k svojmu cieľu. postavy sú akýmisi smerovkami na ceste hlavného hrdinu k sebapoznaniu a akceptácii, čo filmu prospieva a o každej dôležitej osobe vieme tak akurát, aby nám bolo jasné, čo pre Zacha znamená. jeho zmätok je veľmi pochopiteľný a páčilo sa mi, že hlavným konfliktom nebola jeho sexualita, ale zodpovednosť k rodine.

Deník doktorky (2008) (seriál)

zábavné. skvele zahrané. hlavne teda Diana a Florian sú skvelí. je to taká milá oddychovka, ktorá sa nehraje na viac ako je - zľahka romantickú zábavu.

Péčko pro začátečníky (2003) odpad!

toto nezachránil ani Eric von Detten s jeho roztomilým kukučom. bolo to iba zlé, zlé, zlé. a ešte aj zlé

Xanadu (1980)

soundtrack skvelý, film dosť zlý. ale bola tam Olivia Newton John. a Gene Kelly. a tancovali spolu. to mne ku šťastiu celkom stačí

Hancock (2008)

vizuálne veľmi zaujímavé. miestami zábavné. a aj herecké výkony, hlavne ústredného tria, vynikajúce. len celá tá mytológia okolo ich/jeho schopností mi prišla značne nedomyslená. a záver ma silne sklamal. celé to posunul niekam, kam som vôbec netúžila ísť

TRON: Legacy 3D (2010)

videla som to v 2D a aj tak to bol zážitok. film plynul tak akurát rýchlo, ani sa moc neponáhľal, ani sa nevliekol. Jeff Bridges v dvojroly bol neuveriteľný. toto bol snáď prvý raz, čo mi bola Olivia Wilde na plátne sympatická - hlavne záverečná scéna s východom slnka bola veľmi milá. Micheal Sheen hraje zľahka podtrhlých a silne extravagantných týpkov na jednotku. no a Garrett? už sa teším, až ho zase niekde uvidím

Red (2010)

záverečná scéne filmu? neskutočne úžasná. film má veľmi dobrú prácu s kamerou. a neuveriteľne silné obsadenie. nebol tam jeden slabý výkon. ale ak by sme sa hrali na favoritov, tak u mňa vyhráva o prsia John Malkovich. páčilo sa mi, že to bolo over-the-top, ale nie príliš. že tie emócie boli uveriteľné a že oni neboli dokonalí. boli len lepší, než nepriateľ. a tie hlášky. a tá akcia. a tie pohľadnice. holt, bola to jazda.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

úžasný film. takmer som pri ňom nedýchala. skvelé herecké výkony, hlavné trio sa prekonávalo. bolo to vtipné, akčné, dramatické. bola tam romantika. extra oceňujem prácu troch dospelých hercov na ktorých sa trio premenilo a ako obvykle, bratov Phelpsovcov. a Dobbyho smrť ... presne ako v knihe, ma zobrala. a príbeh troch bratov bol skvele znázornený. po menšom sklamaní z predchádzajúceho dielu, mi tento zase raz vyrazil dych.