• Krátkometrážní

Nová holka (2011) (seriál)

Seriál nie je práve to, čo som od Kasdana očakával, ale je to pozerateľné. I keď asi seriál najlepšie definuje pojem "ňuňuňu" - rádoby milé, detinské, ale v správnej chvíli sa zasmiať na to dá...

X-Men: První třída (2011)

Odhladnúc od faktu, že Vaughn nemal evidentne zrovna svoj deň a scenár ma okien viac ako pouličný pes bĺch jedná sa o kvalitnú komiksovú adaptáciu. Našťastie sa dalo stavať na charizmatických hercoch ako Faasbender a hlavne Bacon, ktorý bol tým správnym sviňákom najsvinskejším. Na mladých hercoch niet veľmi čo hodnotiť, keďže toho moc nezahrali, avšak ten čo vytvoril Beasta do podoby naštvaného Gumkáča by si zaslúžil facku. Pre mňa to boli čisté tri hviezdy, ale scéna na pláži mi tak vyrazila dych, že som musel ísť s hodnotením hore. Škoda, že csfd nemá pol hviezdičky, lebo sem by sa tie 3 a 1/2 hviezdy hodily viac ako biela push-up kozačka pre slečnu Január.

Green Lantern (2011)

Tento film definuje retardovaný scenárista a geniálny tým na efekty. Ak by Mr. Campbell zobral nožničky a vyhodil patetický balast, ktorý film zbytočne brzdí jednalo by sa o skutočnú komiksová pecka. Alebo by stačil kvalitnejší scenárista a režisér so zmyslom pre akciu a pre diváka.

Paranoid Park (2007)

Striedanie nudných, melancholických, statických záberov s nudnejšími pohľadmi na jazdu na skate ma takmer trikrát uspali. Film ma skutočne iba minimálnu dĺžku, no zdalo sa mi ako by som pri Paranoid parku strávil viac času ako pri pozeraní trilógie Pána prsteňov..

Šéfové na zabití (2011)

Charlie Day je jednoznačne najotravnejšia osoba filmového priemyslu...

Stuart: Život pozpátku (2007) (TV film)

Práve pre toto nemám rád filmy na základe skutočných udalostí. I keď je dej zábavný, i tak sa zväčša objaví mrazenie na chrbte a potom neviem čo chcel film dokázať. No a pri tomto filme som mal mrazenie zároveň s úsmevom na perách... také niečo dokáže vyvolať jeden smutný životný príbeh... Každopádne Mr. Hardy si zaslúži za svoj výkon standing ovation.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Príjemne úprimná a akurátne zamotaná romantika. Škoda, iba viac nevyužitého Goslinga, ktorý sa pri príprave na úlohu asi díval na Honzíka Novotného v Neveste pre milionára..

Vítejte ve Wellville (1994)

Kvalitný, drzý a vtipný snímok, ktorému by sa hodilo ustrihnúť minimálne 20minút zbytočnej vaty.

Avengers: Nejmocnější hrdinové světa (2010) (seriál)

Úvodné kecy, nabúchaná kinderpunková zvučka a začína sa seriál. Diely majú iba minimálny dej a príbeh samotný sa po dieloch posúva pomalšie ako Iron Man bez energie. No seriál je nabitý akciou a drsnými súbojmi. Pre milovníkov comicsu je táto prehliadka zo sveta Marvelu povinnosť.

Kid (2010)

Kid je drsná dráma na ktorú sa ťažko pozerá. Škoda, že autori veľmi tlačia na pílu a chcú byť neskutočne drsný a prehnane citlivý. Každopádne skvelý výkon McElhone, ktorá ukázala, že má na viac ako byť životnou múzou Hanka Moodyho.