Casino (1995)

Já jen nechápu, co se komu na tom tak strašně líbí, kdyby se to zkrátilo o takovou hodinu, docílilo by se alespoň rychlejšímu tempu, ale takto ? Je tedy pravda, že si na mafiánský filmy moc nepotrpím, většinou mě totiž nehorázně nudí, to samý Kmotr či Millerova křižovatka a vlastně i trochu Tenkrát v Americe, prostě ať se jedná o jakéhokoliv režiséra výsledek je vždy skoro stejný. Chápu, že chtěj filmaři divákovi podrobně ukázat život mafiánů, mnohdy podle skutečných událostí, ale jejich spletence osudů, nesnází, nenávisti a podrazů spolu s podrobným popisem charakteru X postav, mojí mysl zkrátka v pozornosti neudrží, přestože se zde vyskytují hvězdy hollywoodského nebe. Pro mě tedy průměr, ale zase je fakt, že kdo má tématiku mafie v oblibě, bude tento typ filmů bavit.

Stav věcí (1982)

V tomhle filmu zazní věta něco ve smyslu "film bez děje nenatočíš", nejspíš to byl klíč k tomuto snímku, který opravdu žádný děj nemá. Cesty do Ameriky pro zajištění filmového materiálu, na kterou jsem se těšil nejvíc, se dočkáme až v poslední půlhodině, ta mi ovšem nepřišla o nic víc zajímavější než zbytek filmu, kde se vedou jen bezúčelný kecy o ničem a akorát se tam pořád jedná kdo kde je, nebo kdo komu chybí. Nejhorší film WW, který jsem doposavad viděl.

Klub vrahů (2002) odpad!

Tohle nemá ani cenu komentovat, totální odpad, kterej by tady na csfd nemusel bejt ani zaznamenanej.

Il bestione (1974)

Perfektní road-movie z prostředí evropské kamionové přepravy, plná různě napínavých i humorných situací a profesních vztahů mezi řidiči. Zkušeného řidiče Sandra nedobrovolně opustí jeho dlouholetý kolega, který neprošel lékařskou periodou, proto mu je za parťáka přidělen o dost mladší Nino, kterým Sandro opovrhuje, jelikož si na svého trochu výstředního kolegu nemůže zvyknout, proto mu provádí nejrůznější zlomyslnosti. Jsou zde dokonce i naprosto stejné situace jako ve filmu Šimon a Matouš, který byl zřejmě tímto neznámým skvostem inspirován.

Dode's-Ka Den (1970) odpad!

Rodinný problémy, alkoholismus, neplánované těhotenství a další nesnáze průměrných Japonců mě opravdu moc nezajímají, navíc, když je to v takový míře velkého počtu postav, je to potom jen otrava. Zkrátka děj hroznej a brát to jen za obrazovou lyriku jedné maloměstské komunity zase nejde.

Průvodce osamělého muže (1984)

Film je průměr což je škoda. Začátek filmu byl tím nejlepším, od poloviny filmu ovšem došlo k radikálnímu úpadku děje i humoru v této bláznivé komedii, až jsem uvažoval nad tím, jak by film vypadal, kdyby se příběh nevěnoval pouze Martinovi, ale i na počátku zmíněným osamělým mužům celého světa, což by film asi vylepšilo.

Mizerové II (2003) odpad!

"Hú-sá" pěkně promasírovat a hned je líp. Baye celkově nemusím a tohle je ultimátní příklad jeho neschopnosti natočit něco pořádnýho, co si nezakládá jen na akčních honičkách a zde ubohým humoru hlavních dvou protagonistů.

Avatar (2009)

Sci-fi se v současný době bez zde do očí bijících digitálních efektů nejspíš neobejde, ale postavit na nich kompletně celej film je už přes čáru. Od začátku jsem často sledoval čas, což se projevovaly první známky nudy. Děj i herci jsou dost ucházející, i s jejich ultratrapnýma a divácky vděčnýma džoukama typu "co jste to hulili za matroš". Vzhledem k tomu, že je Avatar postavama i prostředím převážně animovanej a navíc zároveň míchanej s hranýma scénama, kterých bylo poskrovnu, vypadá všechno dost nepřirozeně - zrychlený přesuny místních obyvatel po kořenech v pohádkovým pralese s jeho tvory a hlavně samotní Naivi, vše vyznělo jak v počítačový pařbě. Chtěl jsem vidět sci-fi a ne počítačově animovanou pohádku o rozdílu mezi dobrem a zlem plus nějaký převtělování. S nástupem moderních digi-technologií se poctivá filmařina začíná hodně rychle vytrácet. Tomuhle paskvilu se nedá věřit nejen naprosto dementní a nudnej děj, ale především zcela zprzněná vizualizace.

Apocalypto (2006)

Tomuhle nemám co bych vytknul, je to sice natočený na digital, kterej nemám rád, ale příběhově to bylo celkem bohaté a hlavně napínavé. Ten digital tam byl jak kdyby tam nebyl a ne jak v Anacondě alá trapným hadu. Konec, kterej s příběhem nemá vůbec nic společnýho, jsem předvídal, to se fakt dalo čekat. Jinak prostě Gibson už v pořadí potřetí režijně nezklamal (nepočítám průměrnýho Muže bez tváře) i když Braveheart bude vždycky o něco lepší.

Zmizení (2005) odpad!

No asi takhle, celou stopáž jsem se nudil, nudil jsem se dokonce tak, že jsem se ani nesnažil o pochopení nějakýho děje, kterej dějem ani sám o sobě snad nebyl (holt najivně jsem očekával něco jako Záhadné zmizení). Kdo se má taky dívat na příšerný herecký projevy odrostlýho herryho pottera, kterej mi čarodějskýho učně z Bradavic po celou dobu neskutečně připomínal.