Dětská hra (1984) (TV film)

Hutná atmosféra, která by se spolu s napětím dala krájet od začátku, až skoro do konce. Celou dobu mi nedala klid myšlenka, jak se sakra odtamtud dostanou a co je vlastně příčinou tohoto nelogickýho a nevysvětlitelnýho uvěznění. To horko sálalo přímo z obrazovky spolu se zoufalostí situace vedoucí k zešílení klaustroufobickýho rázu, když asi 5 cm od venkovní zdi je z neznámý látky tvořená zeď ,která nemá konce a která se nedá nijak narušit. Teplota stoupá a situace se stále nelepší, naopak, z krbu začíná vytékat neznámej sliz a navíc se začínají objevovat stejnorodý značky, v podobě tetování na kůži hlavních a prakticky jediných dvou hrdinů, nebo i dokonce ve vysílaným signálu přijímaným televizorem non-stop beze změny. Konec pochopitelně zklamal, asi jako vetšinu diváků, i když nějaký lepší závěr je na tenhle film těžko vymyslitelnej a mohl dopadnout ještě hůře a pořád lepší nějaký rozuzlení nežli žádný.

To (1990) (TV film)

Obstojnej film podle Kingovy knižní předlohy, kterou jsem četl, až teda na některý scény, kde jsou zvlášť patrný filmový chyby (např. při prasknutí balónků v knihovně je vidět, jak herci reagují na rozprsknutí krve na obličej mrknutím, nebo trapnej pavouk). Tenhle film je rozhodně lepší promítnout v původním znění, neboť dabing pro VHS je zvlášť nevydařenej co se týče Pennywisse. Jeho hlas v originálu se nedá vůbec srovnávat s českou verzí, ve který klaun mluví jak pubescent a o zdvojenym hlasu Pennywisse s nějakou postavou ze záhrobí si můžeme nechat jen zdát. I když pominu dabing pro mě pouze průměrná podívaná. A že je ve filmu pouze cca 30% z knihy se vůbec nedivim, nejen, že by všechno nešlo z předlohy použít, ale taktéž jsou mnohý kapitoly přehnaně dlouhý a natahovaný a některý nápady z filmu se mi líbily dokonce i víc jak v knize. Ale i tak je kniha samozřejmě mnohonásobně lepší. Když si ovšem připočtu, že se jedná o televizní film s nedostatkem financí, vyjde mi z toho velmi slušný průměr. 60%

Stopa Růžového pantera (1982) odpad!

Vrchol nevkusu! Když si celej film zakládá pouze na honbě za nezvěstným inspektorem Closeauem a až do konce ho stejně nenajdou, s použitím vystříhaných, ba dokonce již použitých scén z předešlých panterů. Tenhle díl ze série mě vždycky nejvíc štval a i těch málo dílů co přišlo později, jsou ve srovnání s tímhle paskvilem ještě vcelku dobrý, ovšem když nepočítám absolutní propadák se Stevem Martinem.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Nechápu místní nevraživost, tohle je pro mě nejen vánoční klasika, stejně jako první díl. Ani nevim, kterej z těch dvou je lepší a i když jsou zde použity nápady z prvního dílu, přesto je tu i dost originálních, který jsou někdy i o chlup lepší, ale ve výsledku se přesto oba díly vyváží. Pro mě jedno z nejlepších pokračování.

Dům u hřbitova (1981)

Jednoznačně nejlepší film v režii Lucio Fulci s vynikající atmosférou a působivou hudbou. Zde je zvlášť dobře poznatelný tolik charakteristický styl tohoto mistra hororů. 90%