Žbluňk! (1984)

Super komedie na nedělní odpoledne, která má slušnej příběh, skvělý herce i hlášky a i po dlouhých letech od první projekce neztrácí nic na kouzlu a to přesto, že se s Hanksem najdou určitě daleko lepší filmy.

Ďábelská lest (1996) odpad!

U tohoto zbytečnýho filmu nestojí za zmínku skoro nic, když už existuje poměrně zdařilý, o dost lepší, oproti týhle velice slabý verzi, remake z roku 1993. 0%

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

Řekl bych, že se jedná o nejlepší film v režii Pierra Richarda. Jakoby se již poučil ze svých předchozích nezdarů (podprůměrných snímků) a od režisérů s nimiž v předchozích letech spolupracoval.

Bumerang (1996)

Nedoceněný film, u kterýho si divák vychutná každou minutu. Perfektní je již úvod, kde jsou popsány podrobně postavy, jejich obvinění, délka trestu, jakoby na psacím stroji, u těch hlavních i méně důležitých, určitě se jedná o nejlepší film z dějin komunistických lágrů 50. let, navíc se skvělou hudbou.

Návrat na Planetu opic (1980) (TV film) odpad!

Víc nastavovat kaši snad už ani nejde, pokud jde o film. Zase přistáli astronauti a zase na planetu, na který vládnou opice, akorát navíc najdou obrázkovou knížku, která dokazuje dávnou inteligenci lidí. Už otřepaná a nezábavná fráze, která měla končit jedničkou popř. dvojkou, která taky nebyla k zahození (další díly podobně zoufalýho charakteru jako tento). Velmi neúspěšnej pokus, kterej možná o chlup předčil i totálně hovadský remake z roku 2001.

Fany (1995)

Scéna s "fotografií" na konci pro mě představovala nejsilnější okamžik jakej jsem kdy měl možnost ve filmu vidět a nejen v českým. Jen některý scény jsou natočeny poněkud televizně, ale i tak se jedná o výjimečný dílo. Reálný příběh ukazující lidskou sobeckost nejen od okolí, ale i z řad těch nejbližších, kteří si uvědomí svou chybu teprve, kdy už nejde vrátit nic zpět.

UFO - tajemní návštěvníci (1983)

V našich končinách velmi málo známej a již časem zapomenutej sci-fi snímek s velmi dobrou atmosférou, kterou u tohoto žánru v součastnosti postrádám. Ovšem to je asi tak vše, co na tomto díle vyzdvihnout. Tenkrát mi to přišlo jako bomba a čistá esence science fiction - mimozemšťani, celkem slušný filmový efekty, lítající talíře a v názvu UFO - ale po těch letech už na tom člověk vidí přecejen velký nedostatky a to hlavně v příběhu, kterej za moc nestojí a v podstatě svým chabým zpracováním převážně nudí, přestože má potenciál mít na víc. 40%

Amityville 2: Posedlost (1982)

Asi nejlepší z dílů o prokletým domě v Amityville. Hororový scény jsou docela vydařený a celkově je děj zajímavější než u předchozího dílu, kterej se mi líbil ještě míň jak remake 3:15. Pro tento film existují dvě dabingový verze, z nichž ta první je herecky líp obsazená (např. postavu faráře dabuje Pavel Trávníček), ale hlas ducha je velmi odbyt (nemutuje), v druhý verzi pro Novu je tomu právě naopak. 70%

Ztraceni v Americe (1985)

Typická americká roadmovie s vynikající atmosférou osmdesátých let, dvou osamocených manželů, kteří práskli do bot od všedního stereotypu, přestože měli slušný živobytí. Poté se jen bezcílně protloukají Amerikou s karavanem, kdy postupem času zjišťují, že mají čím dál víc hlouběji do kapsy. Po druhém shlédnutí mnohem lepší, než prve, nevím čím to je, ale film utekl jako voda a nuda se nedostavila žádná.

Mumie (1998) odpad!

Obálka na VHS vypadala opravdu velmi zajímavě, když jsem si ji šel do videopůjčovny tenkrát zapůjčit, jenže při sledování filmu mi připadalo, že jsem si zapůjčil prázdnou kazetu. Jediný, co si totiž z tohohle velkýho nic pamatuju je obtloustlá uklízečka běhající jak šílená s krvavým ksichtem po obýváku, kterou na dálku nějaká mumie ovládá, ve zbytku filmu se jinak neděje zhola nic. Ale nejvíc mě asi naštvalo to předražený půjčovný, který jsem za to jako za novinku dal...