Mys hrůzy (1962)

Musim konstatovat, že remake s Nickem Nolte a Robertem de Niro se povedl daleko víc. Zde se hlavní hrdina tváří až moc vážně a před jeho soupeřem nemá téměř žádnej respekt, Nolte přece jenom vyzní jako flegmatickej právník, kterej svoje případy chce mít, bez řádnýho prošetření okolností, co nejrychlejc za sebou, ať už dopadnou jakkoliv. 50%

Tom a Jerry - V poslední vteřině (1950) (epizoda)

Téměř klon dílu "Ve válečném stavu", kde se pouze opakují starý skvělý scény. Jedinej rozdíl je v oslavě dne nezávislosti. Nechápu proč Barbera a Hanna takto sami sebe vykrádali. Za tohle bych musel normálně udělit odpad, ale netušim co za tim vězí.

Vraždy bez záruky (2004) odpad!

Film absolutně bez špetky atmosféry, s obrovskou porcí nudy.

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Parodie sebe sama, ukazující nesmyslnost počítačem vyhodnocených inzerátů, aneb znám několik manželství, který se timhle způsobem dala dohromady a všechna dopadla obdobně jako zde uvedený. Člověk má vlastnost přidávat si dobrý vlastnosti, až jim nakonec sám věří, skutečnost je ovšem jiná.

Grinch (2000) odpad!

Neuvěřitelná hovadina, která mi dojem z Vánoc spíš kazí, než umocňuje. Už jen samotná představa pohledu na pamrdího zlosyna a prasečí rypáky místních přiblblých obyvatel je přímo úděsná. Jednoznačný odpad!

Collateral (2004)

Silně přehodnocenej průměr, kterej mě po celou dobu nijak zvlášť neoslovil. Možná je to i skoro dvouhodinovou stopáží, ale hlavní zádrhel je charakterově ničím nevynikající postava Cruise. Film na jedno shlédnutí.

Návrat idiota (1999)

Snová vize hlavního hrdiny v kupé vlaku, je zde více než přesvědčivá, popravdě řečeno lepší filmový zpracování snění jsem doposavad neviděl, zde je dotaženo k dokonalosti, jen škoda, že se zde vyskytuje jak šafránu. Dost možná se jedná o nejkvalitnější alternaci Dostojevského díla.

Vlasy (1979)

Tak tohle fakt ne, jako děj to má, ale hodně chabej, v podstatě prošpikovanej hrozným zpíváním. To už jsou lepší ty verze co vržou v rádiu. Celej tenhle škvár je takříkajíc o hovně, až na ty myšlenky svobody a na konci obětování se pro druhý, to mi ale nevynahradí celkovou nudu, která je v drtivý většině filmu znatelná.

Rambo: První krev (1982)

Ze všech dílů nejlepší John Rambo. V ději neni tolik přehnaný akce oproti pokračováním, což mi více vyhovuje. Zasazení filmu do mlhavýho a studenýho lesa bylo výtečnou volbou. Co se týká českýho dabingu, jednoznačně nejlepší je pro Guild home video, kde Ramba ve všech dílech namlouvá chladnej hlas Marka Pavlovskýho, nejen, že jsem na něj už zvyklej, ale Rímský má na mladýho Stalloneho už nepřirozeně starej hlas. 90%

Halloween III (1982)

Netradiční sci-fi horor s hutnou atmosférou, která společně s výtečnou hudbou působí na diváka po celou dobu tohoto neprávem odepisovanýho snímku, zdejší většinou zavrženýho jen proto, že nese název třetího dílu slavnýho hororu a neoxiduje zde debil s moučnou maskou chodící po barákách a špitálech s nožem na papriky a rajský. Nejedná se samozřejmě o mistrovský dílo, ve scénáři i ve scénách jsou trhliny, ale spolu se slušnou filmovou trikařinou se jedná o lehčí nadprůměr.