Pekelná noc (1981)

Díval jsem se na to s dvěma bratranci, jeden u toho po deseti minutách usnul, druhej si šel vzápětí na to odklikat DK a já jen stěží dokoukal tuhle zhovadilost snad donekonečna omletýho klišé s teenager likvidací, navíc bubáků, který byli spíš k smíchu, jsem se přestal bát už dávno.

Počátek (2010)

Snových filmů jsem už viděl dost a musím říct, že o dost lepších, než tenhle rádobytrhák. Nápad byl sice originální naproti temnýmu rytíři, ale nebyl ani zdaleka využit naplno, jak bych u Nolena očekával, prostě zase jsem mu naletěl...

Pasáček z doliny (1983)

Co se týče tématu banderovců, tak slabší, než Stíny horkého léta, nebo Zánik samoty Berhof a navíc tomu nářečí jsem chvílema rozuměl hůř, než slovenštině.

Kameňák (2003) odpad!

"Skvost" české kinematografie, děkujeme pane Troška.

Medená veža (1970)

Sledování nádherných záběrů Tater a příběhu o silném přátelství mě bavil pouze na začátku a na konci, zpracování prostředku mi ovšem připadá dost nevyužitý na to, jakej potenciál bejval film mohl mít, lepší 3*

Bublina (2005)

Nenáročné komorní drama na jedno shlédnutí, které se ovšem velmi povedlo, krátká stopáž jen přispívá k rychlému tempu jinak tohoto pomalu plynoucího filmu, Soderbergh v některých svých snímcích rozebírá lidské úchylky v jakýchkoliv podobách, bizardních i těch, které někdy na první pohled nejsou ani vidět a jejich působení na okolí. 75%

Nebezpečné známosti (1988)

Totálně o ničem, sice to ukazuje nechutnou společnost zbohatlíků, který nemají nic na práci, což beru jako příkladnou autentičnost šlechty té doby, ale je to natočený tak, že mě to prostě nebavilo. 20 %

Splašený vlak (1985)

Sice je to slátanina, já myslel, že ty špalky na začátku upadly rozžhavený do ruda při zatáhnutí rychlobrzdy, tak potom nechápu čím pak ty traktory brzdily, no ale čert to vem, prostředí železnice mám rád a film pobaví od začátku do konce. 75%

Klub rváčů (1999)

O kvalitách tohoto snímku s vážností pochybuji, ale chápu, že je pro mnohé kultem. Jeho hlavní téma je už dávno provařený a zde nějak zkrátka nefunguje jak by mělo, narozdíl od jiných počinů, který mi připadaly daleko zábavnější a napínavější. V této přepálené stopáži si tvůrci byli až moc jistí tím, že hvězdné obsazení spolu s hlavní pointou ve výsledku nudnost a táhlost filmu přebije. Pouze rvačky v kombinaci s psychózou hlavní postavy, toť vše, nic víc jsem zde nenašel. 20%