Králíček Petr (2018)

Vtipy jsou dost hit&miss a ten tlusty nesympaticky beckovy late night moderator se bohuzel promitl do hlavni postavy. Jinak ok a misty hodne ok.

Deadpool 2 (2018)

Stejne jak jednicka - dravost - prekvapeni. Vlastne zklamani, protoze jsem dle recenzi ocekaval, ze se budu bavit vic jak u prvni instalace. Kazdopadne nelze nejit proti proudu a nerict, ze prvni pul hodina mi prisla nejlepsi.

Devil (2001)

Asi nejlepší Del Toro, čistý jak tématy, tak stylem.

Bohové Egypta (2016)

Tvůrci si ukousli příliš velké sousto, takže to de vidět hlavně na efektech. Scénáristi se pokouší o onelinery tam, kde se to vůbec nehodí. Ale jako pohádka dobrý a scéna Ra vs. Apophis je v mé top 2016.

Lady Bird (2017)

Už po dvaceti minutách jsem věděl, že budu další víc jak hodinu trpět. Ale malá naděje tam byla. Bohužel ani kouč-režisér to nezachránil. Radši si dejte Edge of Seventeen, nebo... koule do svěráku.

Avengers: Infinity War (2018)

Tak dobry pocit pri odchodu z kina jsem nemel ani nepamatuju. Nejsem nejaky tezky fanboy, vetsinou jdu proti proudu (Strazci 2 se mi libi vic jak jednicka), ale tohle mi i pres ty drobne nedostatky sedlo jak dlouho nic. Rezie a scenar vladnou. Ta nepredstavitelne brime predchozich filmu tu bylo skvele zuzitkovano a az na jednu vec ala EpXIII (oko) to cti predchudce. Zaroven to cti predchozi filmy v tom, ze postavy majici neco nedoreseneho jsou v konfliktu, kdezto ostatni jsou hotove figurky na sachovnici. A ta je velka. Tak velka, ze jde mozna o nejvelkolepejsi comic film vubec. Vitku bych mel opet jako v Ragnaroku v tlaceni na humornou pilu, ktera zabiji vcelku slusne emocne napjate sceny. Thanos vynikajici a zaver, nekolikrat nakousnuty takze neocekavany, ze k nemu opravdu dojde, je nerdgasm. Skoda, ze to ve 4 bude vse uplne jinak. Za me nej Avengers a uvidim po dalsich shlednutich jak to bude, nebo nebude, zrat. ..... S tretim shlednutim: Tak jsem si dal po roce Infinity War a takhle s odstupem... ten zacatek je takovy krkolomny, ale od momentu kdy se Peterovi najezi chlupy, coz je vlastne stale zacatek to jede a nepusti. Mozna to neni genialni ve velkych celcich, ale v detailech ano. Je to asi nejlepsi NECO vsech dob. Ale jeste nevim co a i po roce je brzo to hodnotit. Mozna pristi tyden?

The Cloverfield Paradox (2018)

V jednotlivostech místy hodně super, ale od castingu až po dialogy je to přinejlepším průměr.

Světová válka Z (2013)

Ale jo, před lety jsem u toho 2x usnul. Ale ono to docela vyzrálo. Za prvé je to fakt krásně natočené za druhé to má pár originální či překvapivých nápadů a za třetí je to ze 2/3 fakt bombastické. Jediná výtka je, že po první třetině tam vlastně nemáte obavu o nikoho, protože rodina je pryč a hlavní hrdina to pravděpodobně přežije. Klasické téma Zombie/upír, že někdo koho máte rádi, vám jde po krku a vy se s tím nějak srovnáváte, je tu totálně míjeno a nahrazeno anonymní masou i po letech docela slušného CGI.

Tintinova dobrodružství (2011)

Ten film je rozdeleny na dve pulky. Prvni ukecana s minimem akce a druha s az moc bombastickou akci a zkratkovita. Skoda ze to neni vyrovnanejsi, ale predel mezi temito polovinami je naprosto orgasticky. Scena na jednorozci je nejlepsi piratska sarvatka vubec a i po letech vam spadne celist. Co si pamatuju tak honicka v Maroku byla v tehdy v kine asi to nej 3D co existovalo a koncepcne byl film na 3D velmi zdarile adaptovany.