Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Jako vůbec se nedivím, že Scott Derrickson z tohoto projektu utekl. Předpokládám, že Feigeho zadání bylo následující: "Potřebuju navázat na 4 filmy, 2 seriály, rozehrát x nových postav a x filmů... jo a taky by se hlavní postava neměla nikam posunout, zbytek je mi jedno". Nakonec z toho může tedy Raimi odcházet s hlavou vzpřímenou. Nejen, že zadání splnil, ale onen "zbytek" si ukradnul pro sebe. Mám radost, že jsem dostal Evil Dead 3 (či 4, podle úhlu pohledu) za 200 mil. USD. Tato myšlenka mě totiž zachraňovala v momentech, kdy jsem se nudil, nebo mě něco štvalo. A že toho nebylo málo. Jako Marvelovka to bude u mě až někde v poslední čtvrtině oblíbenosti. Postavy jednají jinak než mluví, asi nejtěžkopádnější rozšiřování vesmíru skrze promluvy, memberberries, bez kterých by byl film o 20 minut kratší a ničemu by to neublížilo a hlavně trestuhodně nevyužitý "mnohovesmír". Když se navíc podívám na kredit scénaristy (Rick&Morty), tak kroutím hlavou. Takže jako film Sama Raimiho a jeho, snad, návrat do hollywoodu palec hore, jinak jako součást MCU palec dole.

Stopy spravedlnosti (2017)

Kdyz cloveka v pulce nenasere totalni demence vsech postav, tak je to fajn becko.

Seveřan (2022)

Na povrchu možná až příliš jednoduchá báchorka, která v detailech naprosto vystihuje hlášku o práci a blbosti. Už jen to kolik svalů Eric Northman musel nabrat, aby v jedné scéně s Thorem Horou nevypadal směšně. Napodruhé snad dodám víc myšlenek.

Kate (2021)

Zvláštní mix exotického prostředí, nudných dialogů, skvělých momentů a velmi dobře vymyšlených, ale zároveň líně natočených akčních scén. Pozitivní dojmy ale převažují a rád na to mrknu znova.

Vpád (2021)

Logan Kurva-Green, kdybych si po filmu neotevřel CSFD, tak ho ani nepoznám. Popravdě jsem čekal sračku a dostal neurážející jednohubku s pár dobrými i dementními scénami.

Operace Corned Beef (1991)

Akce vyborna, od sledovacky pred konzulatem po konfrontaci s mafii skvele a vtipne. Bohuzel veskere politicko kontraspionazni pasaze, takze i cely zaver, to kazi.