Sliz (1988)

Sympaticka chujovina balancujici na hrane mei 80kovou komedii a totalnim brakem. Krasne prakticke efekty.

Nadosmrti (2021)

Gerald's game bez Geralda a bez Carly. Megan neutahne komorni film...

Magická hlubina (1988)

Nebylo to špatné, ale mělo se to nějak líp dramaturgicky přecedit. Takhle to vypadalo, že mistroství světa je každý týden.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

Asi 2 roky mi trvalo, než jsem k tomu našel cestu. Když začala pandemie, bylo ještě docela brzo po Avengers a já u prvního dílu asi 10x usnul a zdálo se mi to jako hrozná číčovina. No long story short, letos jsem na to kouknul znova. První díl usnul už jen 4x, u druhého 3x a dá se říct, že u sedmého dílu už mě to zaháčkovalo, což je docela pozdě. Ale oceňuju, že se tam nesnaží, jako v 99% seriálu, dát hloubku postavám flashbacky, které tu sice taky jsou, ale nechávaj divákům hodně prostoru k domýšlení a vše se točí kolem "současnosti". Co mě ale sralo neskutečně bylo nutkání tvůrců dát do každé akční scény nějakou rozjařenou rock/punkovou odrhovačku... tohle bylo lame už 2 roky po Kick-ass, navíc je to použito na základě lyrics a ne na základě střihu, takže se to bije.

Batman (2022)

Musím se přiznat, že po prvních 5-10 minutách jsem vážně uvažoval, že se zvednu a odejdu ze sálu... protože nic tak dokonalého jsem už dlouho neviděl a obával jsem se, že už nic lepšího mi ten film nenabídne. Právem. Další 2 hodiny to sice už na 11/10 nebylo a poslední část to trochu stlačila, ale výsledný produkt je špičková filmařina s parádními hereckými výkony, akcí a geniální hudbou. Škoda, že to asi zůstane za finančními očekáváními a doufám v pokračování, alespoň tak soudím dle poloprázdného sálu na předpremiéře.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Prvnich asi 20 minu bylo docela peklicko, ale pak se to z bahna ceskych rybniku dostalo na uroven prumernych emerickych bijaku.

Díra u Hanušovic (2014)

Prvnich 40 minut je za 11/10, tak to pekne vyvazi tu slabsi druhou polovinu.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Remeslne skvele natocena jednohubka s vcelku originalnim zpusobem udelanym navazanim na predchozi dil (nebo je to prequel?). To ze to nedava moc smysl a motivace postav jsou zvlastni by uz na 90min film o Daredevilovi v duchodu by byla vcelku zbytecna kritika.