Godzilla (1998)

Panu Emmerichovi a jeho talentovaným spolupracovníkům se perfektně podařilo zmodernizovat starý japonský námět a převést ho do současné ameriky. Vznikl tak bezvadný mix sci-fi, nápaditých akčních scén ale i špetky komedie. Je dobře, že byl rozpočet filmu investován spíše do obrazové/trikové stránky než té herecké, protože i díky tomu je "seznamování" přerostlé ještěrky s New Yorkem a vše okolo ztvárněné naprosto reálně. Efekty jsou prostě eňo-ňuňo a co si budeme povídat, hlavně na nich stojí bijáky tohoto typu. Z herců se mi líbil Jean Reno a vůbec celá ta část věnovaná "frantíkům", ale i ostatní byly celkem v pohodě. Film jsem viděl několikrát a stejně se na něj jako na naprosto skvělou oddechovku vždycky znovu dívám, když ho opakují v televizi. I to je jeden z důvodů proč jdu (skoro) na plný počet. Godzilla je prostě typický představitel Hollywoodského velkofilmu v tom nejlepším slova smyslu.

Žraloci (2005)

Zmutovaný bratranec Predátora a sjetá sestřenice Vetřelce neumějí ovládat kosmickou loď, narazí do jiné a výsledkem je výbuch, který vymrští jakýsi válec se studenou fúzí na cestu vesmírem. Válec doputuje na naši planetu a spadne do Bermudského trojúhelníku, kde kvůli němu zmutují žraloci a začnou útočit na lidi. Mimojiné také poničí podmořskou laboratoř Oshona a uvězní v ní několik zaměstnanců... tolik základní premisa tohoto bulharského, pardon - amerického "veledíla". Zbytek je jen změť chaotických záběrů na žraloky (kteří jsou při každém útoku - asi pro zvýšení efektu - doprovázeni jakýmsi vrčením), nudného děje (ve kterém se objeví dokonce jedna záporná postava) a průměrných hereckých výkonů. Jo a ke konci je k vidění i mizerná kopie jedné scény z filmu Propast, kdy hlavní týpek táhne svojí ženu bez dýchacího přístroje pod vodou, aby jí následně resuscitoval. Přiznám se, že jsem se na film díval v televizi, usnul u něj, ale následně si ho stáhnul a to jen proto, že jsem tušil o jakou hrůzu půjde a budu si na něm moci smlsnout v komentáři. Nemýlil jsem se :-)

Vlkodlak (2010)

Vlkošovi prakticky nic neschází - má áčkové obsazení, vhodně vybrané prostředí, pěknou výpravu a masky, eRkově krvavou brutalitu, dobré efekty, ALE na rozdíl třeba od Johnstonova staršího Jurského Parku 3, který mě vtáhnul a bavil, ve mě Vlkodlak po shlédnutí zanechal jen nemastný/neslaný dojem asi jako ze sledování zpráv na TV Nova. Na víc jak průměrné 3 hvězdičky to opravdu neni.

Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Nejsem náročný divák a odpad dávám opravdu jen vyjímečně, ale tahle "komedie" byla tak neskutečně pitomá, že nemůžu jinak. Asi nejvíce mi vadili herecké (ne)výkony a to konkrétně úplně všech. Trapnost nad trapnost a nemyslím tím jen ty jejich tanečky. Chudák Iva Janžurová, komediální ikona 70. a 80. let a takhle na stará kolena dopadne. Opravdu mě v tomto filmu pobavila snad jen ta reklama s Vašutem na Xbox 360, ale za tu jednu hvězdičku tedy dávat nebudu. P.S. Jděte už s tou Evropou 2 do haj*lu!