Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Jedno z nejlepších děl filmové historie. Western č. 1. Škoda slov, tohle se musí vidět alespoň jednou za život.

Potomci lidí (2006)

No..takový ten film jdu z bodu A do bodu B, mezitím potkám nějaké lidi, někteří se přidají..atd.. Moc to radši rozpitvávat nebudu, protože bych tam musel lupnout 3 hvězdy a to si těch několik vážně povedených scén (jednu jsem si musel pustit ještě jednou!) nezaslouží.. Stydím se, že znám pana Lubezkiho až teď :)

V pasti (2005)

Mně se tahle debilita ani vlastně nechce komentovat.. Těch blbostí je tam tolik (ne jen v určitých scénách), že se nad tím opravdu jen tak mávnout rukou nedá.. Snaha o nějaké psycho a myšlenku (??), ale nefunguje to abolutně v ničem..

13: hra smrti (2006)

No asi jsem viděl jiný film, nechápu to hodnocení.. Neuvěřitelná sračka..jednu hvězdu za nápad za jakýsi úkol, už nevím kolikátý, zbytek filmu opravdu katastrofa..až jsem si myslel, že je to ňáký vtip a ještě to pořádně nezačalo :) Ale začalo..

Neviditelný muž (1933)

No celkem mě mrzí, že musím tomuto filmu kazit hodnocení, ale přece i když je skoro 90 let starý, tak měli lidi v té době mozky ne? Ale chování a uvažování všech postav je fakt hodně dementní.. Triky na tu dobu samozřejmě vynikající, to jako jó..kvůli nim to za to stojí.. No ale horor to opravdu není a jen pro zajímavost Gloria Stuart je ta stará paní z Titanicu :)

Úkryt (2011)

Ten pocit, když si uvědomíš, že sleduješ něco výjimečného, tohle budu mít v hlavě ještě hodně dlouho.. Když se řekne Úkryt, všichni si nejspíš vybaví ten Fincherův..a to je škoda.. Nejlepší je, nezjišťovat si o filmu vůbec nic, prostě si ho pustit. Já to tak udělal (díky zdejším radám), vůbec jsem netušil, jakým směrem film půjde a sejmulo mě to tak, až mi bylo místama opravdu hodně úzko..teda ne že bych si liboval v úzkosti :), ale to se fakt moc filmům nepodaří.. Michael Shannon byl můj oblíbenec, ale teď stoupl ještě daleko výš, Jessica Chastain jakbysmet.. Za mě je Take shelter nová definice psycho thrilleru.. Naprostá paráda, která ale asi nebude pro každého, nápor na nervy je to teda velký.. Víc takových filmů!!

1917 (2019)

"Díky" některým zdejším názorům jsem od tohoto filmu až tolik nečekal, ale dopadlo to tak, že asi žádný jiný film moje očekávání tak nepřekonal..že má film vypadat, že je natočený na jeden (dva) záběr, ale není? A koho to sere?? Vždyť to nic nemění na tom, že kamera je naprosto geniální..nerozumím tomu, jak pan Deakins natočil některé záběry..přelet kamery, která jde do té doby s nimi, nad zaplaveným kráterem kolem ptáka, který stojí dál a neuletí? Jak?? Jeřábem? A kam ho ukotvil? Nebo dronem?? Možná tohle právě vysvětlí ten šikovný střih, který to všechno vyřeší, nicméně jako celek je to naprostá paráda.. Na začátku mě to vcuclo a na konci vyplivlo..a mezi tím jsem v tom filmu byl taky.. Lepší válečné zfilmování vyprávění svého dědečka určitě neexistuje :) Nádhera!!!

Still Life (2005)

Nevím, jestli bylo něco podobného použito i jinde, ale jako celovečerák by to určitě takto nezafungovalo.. Jednoduchá myšlenka ale v takovém provedení, při kterém sem měl vytřeštěné oči a mráz po zádech i po druhém a třetím zhlédnutí za sebou...

Trainspotting (1996)

Pro mě nejlepší film všech dob..tečka