Soukromé záležitosti (2002) odpad!

Asi to nejhorší, co jsem za poslední měsíce viděl. Nicloux se snažil napodobit atmosféru Finchových filmů nejen rádoby "životem zkoušeným" detektivem, ale hlavně dost zmateným dějem, spoustou nepodstatných postav a především naprosto stupidním a nelogickým zakončením, které nemá ani hlavu a ani patu. Hlavní postava, francouzské soukromé očko, které vyšetřuje případ zmizelé dívky, je jedním z nejhůře vyobrazených charakterů vůbec. Nejen, že 75% filmu prokouří, 5% prosouloží, 10% prošmíruje a zbytek stráví naprosto stupidním vyslýcháním svědků... On vlastně případ ani nevyšetří :) To byl teda zážitek... Za tu věčně nahou slečnu 5%

Hlava rodiny (2004) (seriál)

Ačkoliv jsem to nečekal, je Hlava Rodiny docela solidní záležitost. Nemůže sice konkurovat hvězdnému Kutilu Timovi nebo Ženatému se závazky, ale John Goodman táhne celý seriál dopředu... Takové novodobé Krok za Krokem - 80%

Velké naděje (1998)

Neviděl jsem původní film a možná je to dobře, jelikož bych nejspíš hodnotil o aspoň dvě hvězdy méně. Absurdní příběh náhod s romantickým podkresem a ucházejícími hereckými výkony. U mne 90% za zajímavou a atmosferickou podívanou.

Otevřené moře (2003)

Buď jsem retardován, nebo se mi to prostě opravdu líbilo. Díky digitální kameře Otevřené Moře simuluje absolutní strach a ačkoliv šlo o drama, působil na mne film jako dokonalý horor. Skvělí herci, přesvědčivý režisér Centis a velice zajímavý námět. Open Water je perfektní po všech stránkách! 81%

Svět zítřka (2004)

Film z kategorie American Pie! Novinářka flákne nadpřirozeného robota až zemře, všichni všechno zmáknou v poslední vteřině, Jude Law je neškrábnutý apod. Vizualizace je překrásná a navozuje atmosféru třichátých let dokonale, herci - Law i Jolie jsou klasicky dobří, ale Paltrow... Paltrow je nejen nehezká, ale i nemá v e vrcholových filmech co dělat. Ale raději rychle dopovím komentář, než si vzpomenu na ten přespříšerný příběh:) 60%

Hněv duší (2004)

Páni, klepu se ještě teďka. Po Dead Endu je toto asi nejhororovější věc, která mne, navzdory pochybám, bavila. Nízký rozpočet a a neznámí herci si opět berou své. Pocit civilnosti, jaký jsme mohli vidět například v Saw a napětí, které jsem zatím ve filmu ještě nezažil. Zajímavý závěr šlápne i na tu hromádku nelogičností, ale Dead Birds dokázal to, co už dlouho žádný horor. Doopravdy mne vystrašil! 90%

Jízda na střele (2004)

Hororová rutinní záležitost, jenž míchá čistou hrůznou podívanou s dramatem a psycho-thrillerem. Jízda na střele je film dle vynikajícího románu Stephena Kinga, jehož příběh režisér Mick Garris vyobrazil opravdu výborně. Psychické vsuvky hlavního hrdina dokáží skvěle pobavit, což je v poslední době jev velmi vzácný. Perfektní herci (J. Jackson je skvělý blázen), skvělá atmosféra a tradiční Kingovský příběh. 1 hvězdička sestřelena jen za občasnou nudu, která vás může zastihnout v úvodu a na úplném konci. Jinak smekám! 80%

Válka světů (2005)

Jeden z nejpodmanivějších filmů posledních let, ve kterém nejde jen o to, aby v divákovi nastolil pocit toho, že se svět zhroutí, ale Spielberg vytvořil něco nepopsatelného. Strach. Ačkoliv Válka Světů není žádný horor, jde o jedno z nejuvěřitelnějích sfi-fi posledních let a navíc to, co předvádí dvojice Cruise-Fanning... To se musí vidět. Každý den, když bude bouřka, budu mít v podvědomí divný pocit a okamžitě shlédnu zem, zda se nezačně něco dít... Jen ten závěr a pár těch nelogických faktů ubírá stovce nový zážitek! 90%

Minority Report (2002)

Absurdní, ačkoliv milý film od Stevena Spielberga, který postupem času až příliš moc přehání. I když! Výborná atmosféra, skvělí herci a téma Pre-Crime je velmi neotřelé a originální. Není ovšem komická představa jak ti herci máchají v prostoru ještě před tím, co k nim grafici přioperují hypermoderní stroj? 80%