Don Jon (2013)

Asi by se s trochou nadsázky dalo říct, že se vlastně jedná o takový příběh ze života. Chlapi chcou v posteli coury z porna, zatímco slečny by zase rády romantické slaďouše, kteří by se pro ně klidně pustili do křížku s Chuckem Norrisem a ještě by jen tak mimochodem po cestě vyhráli soutěž Mr. Universe. No, jak říkám, s trochou nadsázky... :-) Ono na tom ale možná přece jen něco bude a Gordon-Levitt nám to podává v docela stravitelném balení, ačkoliv musím přiznat, že slečna Johansson tady u mě ztrácí spoustu bodů na žebříčku mých imaginárních přítelkyň. Ikdyž to byl asi tak trochu účel, takže vlastně dobrá práce, Scarlett!

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Je to hezké, je to milé a je to taky sranda. Povedené obsazení, především samozřejmě ústřední dvojka, je u tohohle žánru jasný klíč k úspěchu a já musím říct, že tady se vše povedlo na jedničku. Emily Blunt je úžasná a v současné chvíli jedna z adeptek na post matky mých dětí, Segel se mimo jiné jako pološílený zarostlý lovec jelenů taky hodně povedl no a když se k tomu všemu přidá Dj Paul Bulva jako profesor psychologie praktikující taekwondo, tak to přece nemůže dopadnout špatně. Překvapivě si můžeme vychutnat víceméně všechny otřepané znaky Hollywoodské romantické komedie, ale ono by bylo asi zvláštní si zrovna na tohle stěžovat, když člověk dobrovolně sáhne právě po Hollywoodské romantické komedii. Tedy pokud to opravdu bylo dobrovolně :-) Nevadila ani dlouhá stopáž, na film se zkrátka příjemně dívá, takže všechno uteče tak nějak hladce a nenuceně. V rámci žánru pro mě určitě jeden z těch lepších kousků.

Bourák (1993)

Příběh kluka, který si jde za svým snem přes všechny překážky, které mu život hází pod nohy. Čím se ale Rudy od ostatních liší je, že jeho snem není být nejlepší, nejsou to trofeje a není to ani sláva. Jediné po čem celý život touží je stát se součástí týmu. A díky své zarputilosti a vytrvalosti se dostane nejen do týmu, ale taky nám pod kůži. Další z mnoha sportovních filmů, který se svým bratříčkům na první pohled v lecčem podobá, a přesto je vlastně úplně jiný. A jako bonus si člověk taky uvědomí, proč byl Sean Astin tak skvělá volba na roli hobita :-)

Spring Breakers (2012)

Děvky, drogy, chlast aneb kozy, cecky, dudy, vemena. Co víc se o tomhle filmu dá říct? Girls Gone Wild v kombinaci s necenzurovanýma klipama z MTV v celovečernímu kabátu. No jo, a vlastně se tam občas mihne nějaká známka příběhu. Ve výsledku je z toho jedna velká párty jízda podkreslená nekonečným dubstepem a voicoverem akterů, kteří nám vypráví o tom, jak se v Americe dokážou studenti božsky bavit. No co, nenudil jsem se, gangster Franco se zlatýma zubama není špatný, a polonahýma vysokoškolačkama taky nepohrdnu, takže proč ne.

Riddick (2013)

Všechno při starém. Riddick je pořád řezník, pořád ho chce každý dostat a pořád má talent na přitahování milých, přátelských zvířátek. Po pokusu o rozmáchlejší Kroniku temna se v mnohém vracíme zpátky ke kořenům. Jen místo ještěrek, které si hoví ve tmě si tentokrát dáme ještěrky které si užívají mokro. No a když se to cele podkreslí drsňackýma kecama Diesla s vyleštěnýma rohovkama a tu a tam nějakou tou stylovou smrtí, tak je z toho zase zábavná béčková jednohubka. Chceme se teda příště podívat, jak pokračuje Riddickova cesta domů? Já jsem určitě pro, takže nezbýva než doufat, že se to tentokrát semele dřív než za dalších 10 let.

Riley Rewind (2013)

Sympatická prvotina této celebrity z Youtube, ve které se v hlavní roli objeví autorka příběhu a zároveň jeho přítelkyně, Anna Akana. Řemeslně dobře zvládnuté, RWJ ukazuje slibný potenciál a myslím, že se můžeme těšit na jeho další tvorbu a na to, co případně dokáže s lepšími finančními prostředky. Příběh, který se pohybuje okolo středoškolačky se schopností vracet se v čase, je zajímavý a chytlavý a klidně bych si dokázal představit i delší stopáž, která by dala prostor hlubšímu vývoji postav a lepšímu dotažení některých dějových linek, které povětšinou zůstaly tak nějak napůl nakousnuté. Na druhou stranu by ale při celovečerním formátu pravděpodobně mnohem více vynikly místy ne úplně špičkové herecké výkony, a tak je ve výsledku asi dobře, že se k nám Riley Rewind dostal v téhle podobě.

The Class of 92 (2013)

Párádní dokument o téhle jedinečné partě kluků, která prostě jen chtěla hrát fotbal za Manchester United. A tak nějak se to zkrátka semlelo, že se po cestě stali legendami klubu a spolu s Fergusonem symboly nejúspěšnější éry v jeho historii. Každý fanda United a asi celkově každý fanda fotbalu zná dění okolo treblu v roce 99. Všichni jsme viděli poslední 3 minuty v Barceloně nesčetněkrát, ale asi málokdo věděl, jak to tehdy fungovalo v kabině, jací vlastně tihle místní hoši byli, a jaké to bylo se zkrátka bavit fotbalem s několika kamarády a zároveň si u toho plnit sny. Minimálně pro každého fandu United by tohle mělo být povinným doplňkem filmového vzdělání, protože taková generace už se nejen v United, ale dost možná v celém světovém fotbale nikdy neobjeví.

Milionář z chatrče (2008)

Tento film mě chytil hned při první scéně a nepustil až do úplného konce.Přesto, že zde Boyle neměl k dispozici prakticky žádné herecké esa, se mu podařilo natočit vynikající, dojemný snímek o chudém chlapci a jeho lásce pro kterou udělá cokoliv.Krom toho, že poslední otázka byla podle mě až moc jednoduchá :-) , nemám filmu co vytknout .

Volání o pomoc (2007)

Nádherná ukázka toho, jaký dopad mohlo 11.září mít na příbuzné a přátele obětí.Adam Sandler zde podává neuvěřitelný výkon a ukazuje nám, že rozhodně není pouze hercem do komedií.Obzvláště jeho monolog v čekárně vám skutečně vezme dech.Jedno z milých překvapení tohoto roku.