Predátor: Kořist (2022)

Rodinný TV film od Disneyho s pokrokovou Amber Milfhunter v hlavnej role, nakoniec z gauča celkom ok. Každopádne lepšie ako Blackova paprndeklová rodinná komédia naposledy a asi aj výstrel maďarského nimróda predtým. Tak na povzbudenie dám za 4, snad bude aj nabudúce, tradičnejšie a lepšie. 7/10

Na seznamu smrti (2022) (seriál)

Nedelný gaučový maratón na jeden záťah. Štyri dávam len preto, lebo nie som fanda flešbekov (natož nejakých vízíí a halušiek, ktorých je tu teda dosť) a finálna časť je zbytočné klišé. Ináč na dnešnú dobu pohodový seriál (aj Pratt) a pridávam razítko "Ideologicky nezávadné".

Top Gun: Maverick (2022)

U mňa nostalgia nezabrala. Načo do toho ťahať reálne stíhačky, keď finálna akcia je ako z videoherného filmečku a navyše je to vlastne celé obšlahnuté zo starých StarWars + všetky klišé k tomu. Nejaká testosterónová rivalita odkazujúca na osemdesiatky tu vypadá ako stredoškolské naťahovanie pindíkov na záchodkoch a nemá to žiadne gule. Tú jednu dávam asi len za to, že sa nevykašlali na Kilmera, ináč to stojí zaprd.

Seveřan (2022)

Taký celkom pekne natočený mix Conana s islandským Hrafninn Flýgur. Čakal som asi niečo originálnejšie, takže gaučová trojka.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série) odpad!

Pošahaná feministka Hisričová pokračuje v progresívnej krasojazde a obložená kohortou kariérnych pätolízalov na poste rádobyscenáristov kuchá predlohu ešte viacej než v prvej sérii. Ak si chcel HC ozaj strihnúť toho knižného zaklínača, tak už mu muselo dôjsť, že tu mu pšenka kvitnúť nebude (neskoro milý Henry). A mne tiež nie. Akurát, že ja sa toho kurvenia na rozdiel od neho nemusím masochisticky účastniť.

Vakcína: Vítěz nad COVIDem (2021) (TV film) odpad!

Jeden z najlepších konšpiračných filmov, aký som videl. So stále rastúcim úžasom a zaujatím som dopozeral až do konca, čo sa mi už dlho nestalo, nedokázal som sa odtrhnúť. Vo finále už som dojatý, stojac pred gaučom, tlieskal a volal haleluja. Bravó, súdruhovia, bravó!

Poslední šance (2021)

Jeden a pol hodinový body count odohrávajúci sa na plácku polovice futbalového ihriska. V Adkinsovej filmografii kúsok atakujúci špicu a u mňa z gauča naprosto nezávadné 3.

Mise Odysseus - Série 1 (2017) (série) odpad!

Úvod povinne "dramaticky" a lacnejšie vykradne Misiu na Mars a potom francúzske dildo relatívne šťastne pristane na Marse. Žabožrútska psychosmaženica, ktorú som vďaka krátkej stopáži jednotlivých dielov takmer dopozeral.

Zaklínač: Vlčí sen (2021) odpad!

Myslel som, že možno jednu dám, ale nie - je to sranec. U Netflixu si nejaký Zaklínač skrátka "nevrzne", ani keď si ho nechá nakresliť. Atmosféru Sapkowskeho kníh, ktorá sa z nich údajne výdatne nasávala to netrafilo ani omylom, na to čo to chce povedať, je to príliš krátke a ... no a atď. Našťastie je tu ešte ten Jubei Kibagami.