Highlander: Zúčtování (2000) odpad!

Highlander bol z môjho pohľadu ako film od začiatku nepodarok, t.j. málo prepracované dielo s plytkým dejom, avšak niektorými užívateľmi až príliš preceňované. Ale kým jednotka bola ako tak pozerateľná (no stále to bolo z môjho pohľadu sklamanie), s dvojkou a trojkou to už bolo horšie, ale zvládol som to. No táto časť (Highlander: Zúčtovanie) je odpad, s debilným dejom, dialógmi, scénami a nápadmi.

Highlander 3 (1995)

Highlander ma svojím príbehom od začiatku akosi minul a tretie pokračovanie to len potvrdzuje. Pár pekných záberov (hlavne na prírodu a peknú herečku), ale inak dej oničom. V každom príbehu zdôrazňujú, že ostať môže len jeden a potom v pokračovaní pribudnú ďalší, a ďalší, a ďalší,... Stabotina.

Highlander (1986)

Film Highlander som si vždy chcel pozrieť, keďže reklamy okolo filmu boli dosť zaujímavé. O to väčšie bolo moje sklamanie, keď som uvedený film videl. Chýbal mi kvalitnejší scenár, dej bol málo prepracovaný, prípadne na jednotlivých scénkach mali viac zapracovať. A ten začiatok filmu bol hrozný, či už scénka z wrestlingu alebo boj v podzemnej garáži. Neskutočná trapošina. Dva body dávam za: hudbu (Queen som mal vždy rád), aj keď aj tam sa do niektorých scénok nehodili, za pekné zobrazenie škótskej prírody a čiastočne aj za Conneryho.

Highlander 2 - Síla kouzla (1991)

Už jednotka bola z môjho pohľadu slabá, ale dvojka ju ako nepodarok prekonala. Hrozný scenár, réžia a film ako celok. Nezmyselný dej, akoby nepremyslené alebo nedotiahnuté scény. A ani kamera a kulisy ma nezaujali. A tie nezmysli: najprv je rád, že už je starý a nechce ďalej žiť, onedlho omladne a je rspokojný, že je opäť nesmrteľný. Alebo mladú ženu najprv vyháňa a po boji sa ako omladený s ňou vášnivo zbližuje, aj keď sa vidia prvý krát. Taktiež Connery je v prvom diely zabitý odťatím hlavy a následne ho len tak dokáže oživiť silou myšlienky.... A kopec iných nezmyslov. Proste sklamanie, čakal som celkovo od Highlandera viac.

Helloween: United Alive (2019) (koncert)

Videl som koncert United Alive in Madrid a je to výborný koncert. Opätovne zjednotená zostava o Kiskeho a Hansena, vrátane dlhodobých členov Deris, Weikath a Grosskopf. Podarený Melodický Power/Speed Metal s kvalitnou hubou a pozitívnou atmosférou + vtípkami.

Mňága - Happy End (1996)

Keďže mám rád rock-ovú a metal-ovú hudbu, nebol to pre mňa na zhliadnutie úplne zlý fiktívny dokument, ale mám radšej trošku iný štýl humoru. Zo začiatku ma to skoro vôbec nebavilo, ale keď prišla pasáž k akože životopisnému filmu "Slunce, seno a Žďorp", tak som sa konečne pobavil. Výkony Zdeňka Trošku, Mareka Vašuta a Mareka Brodského do danej scénky výborne zapadli. "Scéna s výsluchom", pojedanie trampky a Troškove komentáre ("lampička sa stala jednajúcou osobou" alebo "ať se staraj o muziku a tohleto nechaj na nekom iným" sú veľmi podarené). ale celkovo tam bolo viac hluchých miest, takže len za 2.

Vejška (2014)

Malo to pár vtipných momentov, ale bola to aj poriadna blbosť. To zobrazenie druhej hlavnej postavy ako arogantného a mega drzého synka, čo striedal skoro každý druhý deň holku a stále našiel bez problémov novú mi vadilo. Ako aj kamaráta, ktorý pretiahne tomu druhému dievča. A inak nikdy som nechápal grafiťákov, čo postriekali často aj nanovo namaľované steny troma alebo štyrmi otrasnými písmenkami a brali to ako najväčšie umenie. Trošku sa to nasilu hraje na maxi cool & drsný teen age film.

Za všechno může Valentýn (2016) (TV film)

slušný romantický film, aj keď trošku s prehnaným dejom (dvaja zaľúbení, ktorí sa vo voľnom čase vzájomne nevedomky hádajú cez blog a nevedia o tom, že tá druhá nesympatická osoba je vlastne ich polovička).

Vánoční sen (2016) (TV film)

celkom slušný romantický film s vianočnou atmosférou. Niekedy si neuvedomujeme, čo máme, až keď to skoro stratíme (prípadne v horšom prípade aj stratíme).