Transcendence (2014)

V podstatě se jedná o jednu velkou nudu, protkanou další nudou. A do toho všeho je to vážně nuda. Dokonce i Johnny Depp odhodil svoji zábavnou pirátskou notu a dal se na stranu nudy. A aby toho nebylo málo, Rebecca Hall do té nudy zapadá dokonale. Rozhodně zapomeňte na škatulku "akční", jako "thriller" se to jeví jen hodně vzdáleně. A "drama"? Kde? Je to maximálně tak hodně nepovedené sci-fi. Ale aspoň to prostředí bylo vcelku ucházející, i když ne tolik nápadité...a vlastně celkem nudné (jak jinak). 15 %

Interstellar (2014)

Od samého počátku je pozorným divákům zcela jasné, jak to musí nakonec vyvrcholit. Bratři Nolanovští tak nedokázali skrýt asi to nejlepší na celém filmu. Jenže to "nejlepší" pro některé diváky. My ostatní jsme viděli strhující sci-fi v postapokalyptickém světě. Viděli jsme skvělé efekty a prvotřídního Matthewa, který svou obvyklou nudností a nevýraznými rysy do role zapadl jako čtverec do čtvercového otvoru v rámci dětských inteligenčních her. Stačilo však tím čvercem jen trochu pootočit, a už mohl být problém na světě. Christopher si však hlavního hrdinu uměl dobře nastavit, a tak zkrátka nemám výtek. 99 %

Mezi náhrobními kameny (2014)

Skvělá jízda. Sice bez zvratů, ale i tak to byl akční thriller nejvyšší jakosti. Liam je jako obvykle naprosto výtečný, ale nebyl jediný, kdo ukázal, že umí hrát. Příběh samotný nebyl zbytečně zamotaný, ale šel od svého začátku za svým cílem velmi zpříma. Chápu, že pro někoho tato jednoduchost může být mínusem, ale v dnešní době s tolika složitými filmy (že se v nich nakonec nedá orientovat) toto působí jako velmi příjemné osvěžení podstaty filmů - a tou je zábava, nikoliv zavaření šroubů a matic v hlavě. 85 %

The Scribbler (2014)

Jak moc Kate Cassidy nemám rád v Arrow, tak tady byla neskutečně hot a všechny ty tři hvězdy mého hodnocení patří jen a jen jí. Zbytek filmu totiž nestojí pomalu ani za komentář. Naprosto nesmyslná sci-fi ptákovina, která se snaží honosit titulem "béčko", ale to beru jako urážku druhému písmenu abecedy. Film 10 %, Katie 75 %.

Backcountry (2014)

Začátek filmu jak z nějakého found footage hororu. Naštěstí bez toho found footage. A naštěstí to nakonec nebyl ani horor, ale pořádně napínavý dramatický akční thriller o méďovi. Pořádném méďovi - nenasytném mackovi. I když to v jeden moment vypadalo, že tam bude chodit nějaký psychopat, tak se to nakonec vyvinulo dobrým směrem. Rozhodně mohu doporučit. 85 %

Černé moře (2014)

Film má parádní příběh, skvelé herecké osazenstvo a vhodný cíl. K tomu však musí vést ceta s nějakými překážkami. A tady přichází kámen úrazu - ony překážky jsou neskutečně laciné, bez koncepčního hlubšího smyslu. Skoro to vypadá, jakoby si občas během natáčení Kevin Macdonald řekl "tak ještě tam přihodíme napětí". A přihazoval a přihazoval...jenže čeho je moc... 65 %

Prokletý klaun (2014)

Nemohu moc vytknout kostýmy, herecké výkony, příběh, ani zpracování. Pro hororové maniaky to jistě byla dobrá jízda, ale nemohu se zbavit dojmu, že tomu něco chybělo. Nebo že by tam bylo něco navíc? Celé mi to přišlo jakoby natočené v rytmu devadesátých let, kdy se o sto šest míchal horor s krimi. Celá premisa o hodném chlapíkovi, ze kterého se stává monstrum...a v pozadí běhá jediný chlapík, vědící, která bije...to je zkrátka přežité retro. Pravda, seriál The Strain je postavený na podobném principu, ale ten je alespoň více hororvý. U The Clown mi přišlo, jakoby se Jon Watts nemohl rozhodnout, zda to dá více směrem do krimi se sci-fi prvky, nebo do hororu. A to můj pohlšd na film značně kazí. 15 %

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Tento příběh zná snad každý, takže u filmů tohoto typu se kouká na zpracování a herecké výkony. Christian Bale je sázka na jistotu, ten snad zklamat ani neumí. Ben Kingsley se do podobných rolí přímo hodí. Sigourney jsem si ani nevšiml. Příběh má relativní spád a efekty byly velmi dobré. 80 %

Zloba - Královna černé magie (2014)

Efektově zvládnutá pohádka o mladé lásce, která však láskou nebyla. Víla přijde o svá křídla, aby se někdo mohl stát králem a měl dceru, kterou bezkřídlá víla čórne jako pomstu. Jenže u bezkřídlé víly Angeliny se projeví lesbické sklony. A začarovanou princeznu Růženu chce nakonec zachránit. Nedokáže však zlomit své vlastní kouzlo, a tak Růžena po píchnutí se o cosi ostrého upadne do zimního spánku. Polibkem čisté lásky se jí snaží vysvobodit princ, který Růženu viděl zatím jen jednou. A překvapivě to nefunguje. Zlá bezkřídlá víla pak má rádoby smutný proslov a Růženu nakonec políbí. Jenže polibek smrti se proměnil v lesbický, který zafungoval jako budík. A tak zase může Růžena rozdávat svoje cenění zubů (američané tomu říkají úsměv) na všechny strany, i když předtím nechala zabít svého otce. Hrozná patlanina? Jasně, přesně to to je. Jenže Robert Stromberg z toho při svém režijním debutu dostal to nejlepší. 80 %

Monsters - Temný kontinent (2014)

Dementní voják (a potížista) pod skvělým a pevným velitelem se změní na skvělého a empativního vojáka pod dementním a neschopným velitelem. Hodně překotný vývoj postav a v podstatě otočení jejich rolí je noční můrou tohoto filmu. Efektově to je geniální, podobně jako první díl. Příběhově to je však naprostý propadák. A prvnímu dílu tak nesahá ani po kotníky. A Johnny je opravdu velmi neschopný a nesympatický herec. 25 %