Backcountry

Na první pohled obyčejný výlet do nedotčené přírody se pro mladý pár změní v noční můru. Zpočátku vše vypadalo skvěle. Alex, který je na výpravy do přírody zvyklý, přesvědčí přítelkyni, která má raději město, aby s ním vyrazila do Provincial Parku, konkrétně do odlehlé oblasti Blackfoot Trail. Jenže to, co na první pohled vypadalo jako skvělý nápad, se postupně mění v jednu katastrofu za druhou. Nedotčená příroda totiž nemá jen svoje krásy, ale i nebezpečí, mezi které patří jak nelítostné přírodní podmínky, tak divoké šelmy. Tento výlet se tak stane největší zkouškou jejich vztahu. (topr harley)

Lacike

Hodinu sa tam nic poriadne nedeje az to dožerie aj jedneho znudeneho medveda, ktory tam nabehne a konecne si pochutna na tom namachrovanom hlavnom hrdinovi. No a potom musime este pol hodinu sledovat ako sa dopajda domov z lesa zranena hlavna hrdinka. Asi to niekomu k stastiu bude stacit. Ja som o filme dopredu nic nevedel. Moja chyba. 3/10. ()

ricci.s

Tak ďalší pekný medvedí hororový prírastok, tentokrát ale už len s dvoma hlavnými postavami. Samozrejme, nie je možné neporovnať to s nedávnym Grizzlym, aj keď rozdiely sú tu značné. V tomto prípade tu totiž vystupuje minimum postáv - dvaja hlavní hrdinovia, ktorí zablúdia a majú po chlebe. Tá úvodná tretina sa trochu vliekla (pasáž s nepodstatnou treťou postavou mi v konečnom dôsledku prišla úplne zbytočná), ale celú dobu divák tušil, že niečo visí vo vzduchu. Režisér sa pekne pohrával s mojim očakávaním a pekne to gradovalo, až vygradovalo. Záverečná tretina je nádherný lesný survival v najčistejšej podobe, ktorý ja osobne nadovšetko milujem. A áno, aj tento medvedík mal rozhodne niečo do seba. A či to pretromfne Grizzlyho? Ja neviem, záleží od divákovho vkusu. Ono totiž predchádzajúci Grizzly bol nezničiteľný predátor s množstvom úspešných výpadov "na efekt", zatiaľ čo tento horor sa koncentruje predovšetkým na uveriteľnosť a realistickosť. Atmosférka stúpala pomaly (treba byť trpezlivejší), hudba fakt výborná a postavy naozaj sympatické, dalo sa s nimi v daný moment súcitiť a najmä sympatická ženská hrdinka to v mojich očiach ťahá veľmi vysoko. Páčilo sa. ()

darkrobyk

Divoká příroda, hluboké lesy, strže, vodopád, magor s přítelkyní a .....někde za stromem je medvěd. Mobil nebrat, mapy netřeba, Alex zná park jako své boty. Klidná vycházka podzimní malebnou krajinou se poněkud zvrtne v boj o přežití, kdy setkání s cizím mužem není tím nejhorším, co je může potkat. V jistých chvílích se film velmi podobá snímku Otevřené moře, jen místo žraloků je tu chlupáč. Dal bych 3*, jenže scéna ve stanu a následná před stanem je tak věrohodná, že si zaslouží jednu velikou samostatnou. Jen konec bych udělal jiný. Trapnou větu na úvod: ,,Podle skutečné události." si mohli autoři odpustit. ()

tron

Musím dať 4*. Na scenári mi pár vecí nesedelo (zákerne klamlivá vedľajšia línia s Ericom Balfourom - keď uvidíte, pochopíte), ale inak je to vydarený, naturalistický a riadne drsný survival triler. Krásna jesenno-zimná výprava, veľmi sympatický ústredný párik, prenikavo pôsobivá (takmer až hororová) atmosféra a mimoriadne naturalistická "istá" smrť. Ide o nechutnú, desivú, príšerne autentickú smrť a jednu z najrealistickejších, aké som kedy v živote videl. Miestami mi bolo až zle z toho, ako naplno ju tvorcovia zobrazili. Plus som si zamiloval kratučkú scénku na začiatku, kedy - ešte bezstarostní - hrdinovia idú autom a začnú spievať. Zbožňujem tú pasáž. ()

Asia_Power

Bacha na SPOILERY a blabla bla serte na to...Alex to je panečku pašák. Mapu nepotřebuje, v parku byl nejméně 100x , všechno zná, všude byl, od všeho má klíče a je to tak trochu KOKOT. Díky jeho zálesáckému umu se totiž i s přítelkyní ztratí a to Alex pozná ve chvilce, kdy přítelkyni místo k nádhernému jezeru přivede na okraj srázu a kam až oko dohlédne je vidět totální průser páč Alex neví kudy kam. Já být ta holka tak bych ho z toho srázu prostě skopla jako Leonidas negra do studni ve 300 a šla bych zpátky nadávajíc na zkurvenej den. Jenže hlavní hrdinka toho vola má asi fakt ráda a tak s ním statečně bloudí dál a dál rovnou do prdele nebo spíše rovnou k medvědovi. Alex tak jasně dokazuje, že umí v celém parku najít to nejdebilnější místo co jen šlo a potvrzuje, že si nálepku postavy, které přejete smrt proto jak je debilní, zcela zaslouží. A co nastává pak? Medvěd můj názor sdílí a k mé neskonalé radosti se na Alexe vrhne. A jelikož Alex není Leo DiCaprio, tak dostane solidně přes píču a skončí jako děsně hlučnej oběd, než konečně chcípne a medvěd se může najíst v klidu. Hrdinka tak má chvilku klid a pokoj na to, aby stihla medvědovi utéct a najít třeba i cestu zpátky. Jestli se jí to povede to neprozradím, jen Vám kváknu, že si vedla stokrát lépe než "zálesák" Alex. ()

• Vo filme hrajú dvaja medvedi čierni, Chester a Charlie zo spoločnosti Animal Insight. Táto spoločnosť sa riadi filozofiou Noemovej archy, pričom poskytuje zvieratá len v pároch, takže zvieratá majú pri natáčaní "kamaráta" a pôsobia pokojnejšie. (Wargoo)
  • Film bol inšpirovaný na základe skutočného príbehu Jacqueline Perryovej a Marka Jordana, ktorých v roku 2005 napadol medveď v kempe v provinčnom parku Missinaibi Lake asi 80 kilometrov severne od Chapleau v kanadskom Ontáriu. (MikaelSVK)
  • Film bol natočený za 16 dní. (Grims)