The Starving Games (2013)

Na filmy, kde je Maiara, budu asi vždy koukat bez ohledu na hodnocení :-) Teď vážně. Koncept parodie chápu, ale co je moc... Některé scénky byly naprosto luxusní (např. Harry Potter nebo ještě lepší The Expendables), ale jiné "dětské šprýmy" byly naprosto zbytečné a pouze to značně kazily. Škoda, protože jinak to vlastně mohlo být velmi dobré. Kdo ovšem říká, že ho nic nerozesmálo v průběhu oněch 83 minut, tak kecá. I tak to někdo může zhodnotit jako "odpad!", ale já za zmíněnou Maiaru a občasné trefné gegy dávám 50 %.

Pravidla podsvětí (2013)

O filmu: tajtrdlík předstírající kung-fu-ajkido-karate-l'parkour mlátí hromadu statistů, jejichž herecké umění se zaseklo na roli hrát strom. Nakonec tento tajtrdlík má rozmlácené ruce kladivem, aby ještě o něco více musel kopat. Do toho tam je Steven, který tajtrdlíkovi mocně konkuruje ve všem tom umění, k tomu ale velice umně kombinuje tajtrdlíkovu roli s rolemi všech těch stromů. Jeho "drsňáctví" mu už tolik přelezlo přes hlavu, že mu to asi už neuvěří ani Medvídek Pú. Ve zkratce: Těšil jsem se na velmi zajímavé herecké obsazení, ale ten příběh, který se z toho vyklubal...to teda byla síla. Zdá se mi, že můj oblíbenec Danny je poslední dobou bohužel zárukou toho, že film bude vcelku propadák. 8 %

47 róninů (2013)

Nelíbilo. Musím samozřejmě ocenit snahu o tradici, kterou však narušuje typický hollywoodizmus. Kvalita ve výběru herců se smrskla pouze na dvě jména (Keanu a Hirojuki), nikdo z dalších mi příliš nesedl. Bohužel mi přišel celý film zbytečně přeplácaný a rozhodně nepatří mezi ty, na kterýbych vzpomínal. 35 %

The Damned (2013)

Plusem je dvojjazyčnost a poměrně strhující poslední třetina filmu. Mínusem je velmi pomalý rozjezd a ne zrovna top herecké obsazení. Vlastně kdyby někteří byli nahrazeni plastovými crash-figurínami, vyšlo by to na stejno. Nejsympatičtější člověk byl zabit jako první (ten kolumbijský páprda). Ale přesto se nedá hodnotit podprůměrně. 55 %

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Blázen, vydávající se za doktora, přijede do blázince, který ovládají blázni, vydávající se za doktory, sestřičky a hlídače. Takhle ve zkratce to zní poměrně slabě, ale ono to tak jednoduché není. Příběh má silný vývoj, perfektní skvadru herců (i když Kate nemusela stále vypadat jako u krájení cibule) a celé ty skoro dvě hodiny času utečou jako nic. 85 %

Ledová archa (2013)

Nápad zajímavý, ale mohl se víc vytěžit v úvodu, kdy tam mohli dát alespoň čtvrthodinovou story o vzniku situace. Osm vteřin těch letadel bylo opravdu málo. Oproti tomu mohli naopak vystříhat několik zbytečných nebo zbytečně dlouhých scén. Plusem byla závěrečná havárie, po efektové (i efektní) stránce velmi dobře zvládnutá. Z celkového pohledu však jen 35 %.

Zátah 2 (2014)

Od začátku do konce se tam pořád jen všichni navzájem masakrují. Jenže na rozdíl od čistě americké produkce je zde i silný příběh a zajímavý vývoj. Souboje jsou neuvěřitelně uvěřitelné a v některých momentech (zejména masakr ve věznici) člověk až žasne, co vše se dá na jeden záběr pořídit. Jediné, co by se dalo opravdu vytknout, je to, že je to opravdu až moc dlouhé..dvě a půl hodiny, to je vážně mazec. Podle mě se to dalo s klidem o (nejméně) 45 minut pokrátit. Pak bych asi dal i plný počet hvězd. 85 %

Kámoši až na dno lahve (2013)

Parádní herecké obsazení ve filmu o ničem. Přesto se to jakési "o ničem" překvapivě netáhne jako nepřizpůsobiví do práce, ale má to celkem pohodlný spád. Proto bych se nebál to zařadit k těm lepším filmům. Ale John Swanberg si na svůj top snímek ještě bude muset počkat. Kvůli skvělé Olivii Wilde jsem dokonce chvíli uvažoval nad čtyřmi hvězdami, ale zas tak moc to nadhodnocovat nebudu. Nicméně jako oddychovka to jde. 65 %

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Na to, že seriálové pingvíny mám opravdu hodně rád, tak moje těšení se na celovečerní film vystřídalo značné zklamání. Zápletka tak hodná diváků do 10 let, ale přitom sprška hlášek pro starší publikum. Nesourodý film, snažící se zasáhnout všechny generace tím, co u nich zaručeně "projde". Jenže já se nekoukám na film kvůli hláškám (i když ty samozřejmě nesmí chybět), ale kvůli příběhu a vývoji. Tohle vývoj mělo, ale prostě už mi není 10, jestli kdy vůbec bylo. 35 %

Mstitel bezpráví 2 (2014)

Hispánský Chuck Trejo Norris a jeho kamarád, černošský Chuck Glover Norris, oba ve vysloužilém důchodovém věku, nakopávají všem víteco. Ač je to vlastně hrozná kokotina, tak jsem se u toho vcelku bavil. Tak proč ne? Možná jen ty vousy, to si Danny mohl odpustit. 80 %