Cesta (2014) odpad!

Homodementní vampire s Johnem Doe z Mementa, který vypadá, že se v té roli (neustále zapomínat, co vlastně dělá) trochu zapomněl. Vážně, ty jeho výrazy v průběhu celého filmu to jen dokládají. Na to, že Guye Pearce mám vcelku rád a Roberta Pattisona zrovna moc ne, musím uznat, že zde hráli oba dva opravdu extrémně mizerně. A ještě mnohem hůř. To se zkrátka slovy nedá vyjádřit. Musím se zkrátka jen ptát - proč?? 5 %

Děs po setmění (2014)

Překvapení? Vcelku ano. Neznám původní snímek, navíc námět není zrovna originální - něco podobného se objevuje s poměrně pravidelnou frekvencí, ale nějaké to vzrušení to vyvolalo. A herecké výkony byly také vcelku ucházející. Tak proč by ne? 60 %

Rosemary's Baby (2014) (TV film)

Dvě hvězdy za Zoe, zbytek si zaslouží max tak desetinu. Je to líné asi jako chuť opálených ke spořádanému životu. Možná to chtělo namísto "dvojfilmu" udělat jeden a vystříhat tu hromadu naprosto zbytečných scén. Pak by to ode mne dostalo možná ne jen jednu, ale hned dvě hvězdy navíc, protože ten nápad nebyl vůbec špatný. Leč nehodnotíme tu jen nápady, ale i kameru, režii, střih, efekty...a v těchto ohledech to vcelku slušně pokulhávalo. 35 %

Chraň nás od zlého (2014)

Kdyby i ostatní natáčené "horory" byly zajímavé alespoň tak, jako Deliver Us from Evil, byla by hororová scéna relativně v pohodě. Ale proto, že každý americký blbeček, co dostane kameru pod stromeček (nebo do fusekle - kdo se v tom má vyznat), hned jde něco natočit a už jen čeká, až se mu ozve Hollywood, je hororová scéna velmi mizerná. Takže i proto Derricksonův film vypadá trochu jako zjevení. Sice to nemá na jeho zatím asi nejlepší film "Sinister", ale režisér chystaného Zvláštního marvelovského doktora to v té ruce přecejen má. Ale zase to nepřechvalme, sice existuje spousta horších filmů, ale nebudeme přece laťku nasazovat podle nich ;-) 60 %

Ouija (2014) odpad!

To snad ani nemá cenu komentovat. Přibližně 99 % filmové a jakékoliv jiné produkce je lepší než toto. Pitomé, debilní, nezajímavé a ... možná jsem to jen špatně pochopil, ale neměl by horor být strašidelný? 0 %

Bullet (2014) odpad!

Loutkové divadlo bez vodičů by bylo méně prkenné, než výkony herců v tomto "filmu". A nejhorší na tom je, že k té bídě svojí troškou (vlastně docela velkou "troškou") přispěl i Danny Trejo. Co víc dodat? Snad jen, že název filmu je velmi trefný - na tento kousek zapomenu rychlostí kulky. 0 % (a to jsem vážně nemyslel, že nulu něčemu dám)

Blue Caprice (2013) odpad!

Táhne se to ještě hůř, než nekonečná stonožka bez nohou, co je navíc chcíplá. Asi takový mám z toho pocit. Nezachraňuje to ani nadprůměrně hrající Isaiah Washington, protože jeho snahu naprosto sráží ten mlčící gumový panák Richmond. Netvrdím, že myšlenka to nebyla zajímavá, ale s tímto utahaným zpracováním občas zapomínáte, o čem to vlastně je...pokud teda zrovna neusínáte, nebo nelovíte na telefonu Angry Birds. 10 % alespoň za toho jednoho stovkaře.

Jessabelle (2014) odpad!

Existují dobré filmy a špatné filmy. Kevin Greutert však znovu zkusil vymoct si další "škatulku". Nazval bych ji asi "totální kravina". Tak nudný a líný film, ve kterém jen čekáte a čekáte, jestli se něco stane, to je asi vážně umění. Jenže já fanouškem takového umění nejsem a nebudu. 5 % (za "vanovku")

Coherence (2013)

Rozhodně to mělo něco do sebe. Na to, že je to nezávislý film, navíc sci-fi, které nepostrádá myšlenku, to sice hodnotím relativně nízko, ale nechci za každou cenu zvýhodňovat něco jen proto, že to má menší rozpočet. Na druhou stranu tento film svědčí o tom, že stále existuje mnoho dobrých a zatím neobjevených filmařů. A rozhodně by tento počin neměl zůstat stranou, naopak jej vřele doporučuji, pokud máte 89 minut času a vůbec nevíte, co s ním dělat. 60 %

22 Jump Street (2014)

Plný počet hvězd, a to naprosto zaslouženě. Je to komedie - a já se opravdu náramně bavil. Obzvlášť při snaze rozřezat okno lazerovým ukazovátkem. Titulky na závěr byly možná ještě lepší, než celý film, který byl vlastně pouze kopírovaným prvním dílem, to však nic nemění na tom, že to byla sranda. A pořádná. Pokud však hledáte hlubší příběch a ne jen výplach, tak si tohle vážně nepouštějte. 95 %