Víly z Inisherinu (2022)

Tak tady nevím co se stalo.Film má zde 77%,je to vítěz Zlatých glóbů,má nominaci na Oscara za nejlepší film,Cival je z toho odvařenej,já dal předchozímu filmu McDonagha pět hvězd a přitom jsem zde sledoval jen fňukání Farrella,který byl v smutný z toho,že se ním už Gleeson nebaví.Vlastně je o tom celý film.Hodinu a třičtvrtě sledujeme Farrella,jak si to cupitá kolem kamenné zdi z domku ke Gleesonovi,od Gleesona do hospody,z hospody domů nebo do kostela a neustále si někomu stěžuje,že se s ním už Gleeson nemluví.Po půl hodině se dozvídáme,že s ním nemluví protože je nudný a celý film se točí kolem tohoto "problému".Gleesonova reakce na neustálé Farrellovy výčitky vůči němu je úplně mimo a já se přesvědčil o tom,že v tom filmu není nikdo krom Siobdán(Farrellova sestra) normální.Avízované "šokující" vyústění s oslíkem,prsty a odplatou je jen nesmyslné,nepochopitelné a trapné.Pochválit se na filmu dá snad jen kamera,záběry krajiny a fajn hudba.

Avatar: The Way of Water (2022)

Čekali jsme dlouho a v počátcích jsem ani neveřil,že to vznikne.O to víc jsme teď byli natěšení,ale i kritičtější.Jde o Camerona a navíc tolik let nic nenatočil.Co však bylo jasné bylo to,že trikově nás dvojka už nemůže ničím překvapit.No a přesně to se stalo.Jednička byla dokonalá.Vytratil se i efekt překvapení.Zkrátka na dvojku se už nekoukáme s otevřenou pusou.Vše se jen zkopírovalo.Proč čtyři hvězdičky?Vodní svět je bezpochyby krásný,ale džungle mě bavila více.Děj se zaměřuje na "puberťáky" a je jich tam požehnaně.Akce je občas nepřehledná,což nikdy nebylo u Camerona zvykem.Např. souboj na konci na lodi mě připoměl desítky jiných z průměrných filmů.Záporák...V jedničce naprosto dokonalý Stephen Lang a tady "jen" další Na'vi a tím pádem není výrazný a ztrácí se.Hudba sice neruší,ale buď se kopíruje původní Hornerova melodie nebo jde krom jednoho o nevýrazné tracky.Řekl bych zkrátka,že je zde vše co v jedničce,ale o ždibek slabší.Rozhodně jsem se však nenudil a tři hodiny mě přišli jako dvě.Dal bych 8 z 10,ale to tu nelze,že Pomo?

Už zase skáču přes kaluže (1970)

Věrohodný a typický Kachyňa,ale opravdu bylo nutné vojenský dechový pochod tolikrát během filmu opakovat?Již po třetím tramtadadá jsem se začal ježit.Melodie se opakuje minimálně 10x.

Anděl Páně 2 (2016)

Český Krumlov a Ivan Trojan jedou na maximum a daří se jim.Nebeské scény jsou opět dokonale vtipné a celkově jsem se bavil u dvojky více.Když vynechám herecky velmi špatnou zlodějskou trojici(krom Lišky),vyjde mi solidně povedené pokračování,což se v českých končinách jen tak nevidí.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Já vím,že to mají lidi rádi a že to má skvělou letní atmosféru,ale mě tam vždy neskutečně štvala neustále naštvaná,hysterická Jana Preisová.

Pelíšky (1999)

Tohle je kult!Scénář,herectví,soundtrack,hlášky,retro atmosféra...Obrovský polistopadový úspěch.

The Doors (1991)

Filmařsky skvělé,ale pokud mi ten film měl The Doors znechutit,tak se mu to povedlo.

West Side Story (2021)

Proč!Ptal jsem se,když jsem zjistil,že bude Spielberg točit remake West Side Story.A teď to chápu.Nádherný film!Měl jsem výhodu,že jsem neviděl původní WSS a nemusel jsem srovnávat.Nevím jak moc Steven opisoval z původního filmu a kde a v čem byl originální,ale tohle bylo zkrátka dokonalé.Ale úplně ve všem!

Myši patří do nebe (2021)

Těšil jsem se moc.Stop motion animaci mám velmi rád a nutno zdůraznit,že je zde na vysoké technické úrovni.Taktéž výtvarná stránka je vynikající.Co snižuje mé hodnocení je příběh,který není originální a především charakter hlavní postavy myšky Šupito.Vím,byl to záměr,ale Šupito je téměř celý film nesympatická "čůzička" a vůbec jí nepomáhá hlas Pavlíny Balner,které bylo v době ozvučení filmu cca 35 let,Šupito je věkem adolescent a tudíž se Pavlína snaží hlas položit do jiné polohy než je její vlastní a poměrně to ruší.Nejslabší článek filmu je část v lunaparku,ale možná je to tím,že nemám lunaparky v oblibě.Jak hodnotit vizuálně úchvatný film s dětským dějem a hlavní postavou,která vám je nesympatická?Lehkým nadprůměrem.

Diktátor (1940)

Můj první čeplin a hned za pět!