Poslední jízda (2004) (TV film)

Nato, že jde o TV film, tak je to dobře natočené, ale to je tak vše, jinak jde o šílenou vykrádačku rychle a zběsile stím, že je tu jen jedno pěkný auto, jeden celkem trapnej nelegální závod a to je tak vše. Jedna hvězda je za Hoppera, kterej už mě celkem sere, že herec takových kvalit jako on leze do takových braků.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Byla by to sranda, kdyby tvůrci a hlavně aktéří tohoto odporného počinu to natočili trochu nadsazeně, a herci nehráli tak vážně jako v nějakém šíleném dramatu, vždyť i slepej by poznal, že je to vše zinscenované a v reálném životě to tak určitě není. Němci si z nás zase střílejí, ale já jim to nežeru. Ale občas sem se u toho zasmál, ale to je špatně, protože tvůrci to určitě netočili proto abych se u toho smál, tak se směji i jim :-D.

Klaun (1998) (seriál) odpad!

Kobra 11 měla výhodu, že to byl první akční seriál, kterej z německ a přišel a byl i svým způsobem originální, ale tohle je jen trapná napodobenina a ještě težce inspirována z amerického Punishera. Navíc maska klauna je celkem ubohá a pod maskou ještě ubožejší herec.

Sudá a lichá (1978)

Legendární a kultovní dvojice Hill + Spencer = Záruka sice jednodušší, oddychové, ale vždy skvělé zábavy. A zde to platí dvojnásob, protože Sudá a Lichá je jejich jeden z nejlepších snímků s nezapomenutelnými momenty, občas i dobrými hláškami, jako vždy s minimálním dějem, ale to zde vůbec nevadí, protože o to ani nejde. Na závěr skvělá rvačka v casinu je jejich nejlepší, kterou sem od nich viděl. Na závěr dodávám, že pistáciová došla :-D.

Zimní ráj (2004) (seriál)

Jednu hvězdu uděluji celkejm hezkejm herečkám a hudbě, musejí si to rovným dílem rozdělit. Jednu navíc prostě dát nemůžu, protože není zaco. Kdybych se chtěl podívat na to jak lidi jezděj na prknech tak zvolím raději nějaký sportovní kanál a poslouchat ty pitomý kecy co z nich lezou to radši strčím hlavu do písku. Cením změnu prostředí, že se nemusím koukat na zbohatlíky co se jen povalujou na pláži, jezděj porschákama,corvetama, a na zasněžené hory je přece aspoň pro mě lepší pohled, ale to vážně nestačí.

Den poté (2004)

Čtu, že u filmu stojí Sci-fi, takže můžu brát tento film s nadsázkou, protože jde o sci-fi. Rozhodně jeden z nejlepších katastrofických filmů co jsem viděl v režii toho nejlepšího. Ano myslím, že Emmerich je na katastrofické filmy, které musejí bejt megalománsky natočené ten nejlepší, protože je v tom prostě dobrej. První polovina filmu je naprosto skvělá, zatopení NY je dechberoucí, záběry z družice na zesněženou severní polokouli také, ikdyž je film, když se veme vážně naprostá blbost( ikdyž v zajímavostech sem se dočetl, že ani moc ne akorát by to nešlo tak rychle :D-), ale jak už jsem říkal, je to sci-fi, takže brát to vážně nemůžu. Navíc je to Emmerich a to je kapacita na dechberoucí filmové momenty v kterých ničí největší města, státy světa a to tak, že zírám s otevřenou hubou, zkrátka zapamatovatelné scény, které sou opakování vhodné. Druhá půlka už tak skvělá není a zde narážíme na typické Emmerichovy momenty, v kterých neví jak dál tak z toho začne dělat naprostou ptákovinu, která sráží první půlku. Je dobré, že vždycky Emmerich má štěstí na dobré herce, tak i zde v čele se skvělým Dennisem Quaidem, kterej je zase ve formě a s mlaďoučkým Jakem Gyllenhaaleem, kterej rozhodně patří ke špiičce herců v jeho věku. Sečteno a podtrženo skvělá podívaná, u které nemá cenu moc přemýšlet, jinak to pošlete do kytek hned a ani to nedokoukáte, a nebo tomu dáte odpad, což je chyba.

Hroši v Africe (1979)

Další z řady bláznivých italských komedií s touhle skvělou dvojicí neohrožených, nesmrtelných, vysmátých v jakkékoliv situaci. Tyhle filmy jsou prostě dobré a některé i výborné, bohužel tento patří k těm dobrým. Něco zde chybí, asi to bude nějakej lepší příběh, rvačky sice byly jako vždy dobré, ale viděl jsem v jejich podání mnohem a mnohem lepší. Prostředí Afriky je zajímavá změna, ale nějak to nestačí a tento film je jen těžkej průměr.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Moc jsem se na to těšil. Věděl jsem, že archu nepřekoná už žádnej díl, protože zkrátka byla první a také nejlepší, poslední křížová výprava ji v snad i možná v mnoha ohledech překonala, chrám zkázy byl výbornej, ale něco mu chybělo a království křišťálové lebky je určitě důstojné pokračování legendární trilogie s nejslabší zápletkou mixnutou sci-fi, což se mi zdá, že filmu uškodilo nejvíce, ale natočeno po Spielbergovsku je to stravitelné a on na ty ufony byl vždycky vysazenej, ale tady tomu filmu jima spíše uškodil. Ale rozhodně jde o jedinou vadu na kráse. Zbytek to je starej známej Indy. Akce je naprosto dechberoucí, například honička v pralese je jedna z nejlepších akčních scén, kterou jsem za posledních pár let viděl. Herci v čele se starým Harrisonem, kterej je už fakt starej, ale pořád je to ten starej známej Indy, kterej pořád hláškuje a to zde přímo skvěle, pořád je někým podvedenej, a v akčních situacích si umí pořád skvěle poradit po svém tak jak to umí jen on. A vedlejší herci? Rozhodně po křížové vyýpravě ti nejlepší, sice na Coneryho nemají, ale tu uřvanou Kate Capshaw a toho malýho asiata překonali určitě. Stará známá Karen Allen, která je pořád stejně okouzlující a značně pořád svá, dále Shia LaBeouf jako mladej Indy se těžce potatil a fotříkovi zdatně sekunduje (ten herec je fakt talent a líbí se mi čím dál tím víc). Hudební motiv zde zústal + navíc Williams doplnil o pár také skvělých skladeb navíc. Spielbergova režie je geniální jako vždy. Hrozně mě mrzí ta zápletka s ufounama, a proto mě mrzí ještě víc to, že kvůli nim a konci nemůžu dát plnej počet.

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

Odpad je možná až příliš a moc často ho nedávám, ale jedna hvězda je taky moc, ale nakonec tu jednu dám, protože jenom přece je zde pár momentů, u kterého se zasměju, ale možná šlo o momenty, které zrovna nebyli točeny v tom směru, aby byli směšné. No jde vidět, kde se němci opět inspirovali a natočili komedii ve stylu amerických prciček a dalších prcičkám podobných filmů, ale natočili zkrátka po německy a dokonce do toho přimotali i nějakej fekál, čímž myslím scénu, kdy ta odporná ožralá babička má průjem a ten osel Florián se schovává ve skříni a ona pomocí vibrátoru se snaží od ucpat záchod, tahle scéna je přímo fekální a odporná a přiznávám, že mi bylo zle. Zbytek filmu taky nestojí za nic. Všechny scény jsou trapné a tak nějak nucené. Herci odporní, nechápu obsazování Diana Amft do rolí "nejhezčí dívka ve filmu" mě osobně se přímo hnusí. Dále mě vytáčel do nejvyšších otáček ten špekoun co hrál toho německého Stiflera a říkal si Red bull, další odporná postava, která mě sice parkrát rozesmála, ale to jeho předstírání svého dvojčete bylo příliš ( možná to bylo dabingem, ale i tak nechápu ty holky, že mu to věřili). Jednu hvězdu dávám opravdu jen za to, že jsem se zasmál u pár momentů, ale jinak jde o odpornou fekální německou rádoby prcičkovou komedii.

Chytrák a dva společníci (1975)

Celkem zklamání. Úvodní scéna je typickej Leone, ale zbytek filmu je už spíše film, kterej neví na co si má hrát, tak to zkouší oběma směry,takže z toho vychází celkem vtipnej western, ale vtipnej poměrně málo. Opravdu těch vtipných momentů je zde málo a těch vážnějších je zde ještě méně, takže z toho vychází nemastná neslaná komedie z prostředí divokého západu s celkem jednoduše zamotaným dějem, pro mě vždy skvěle hrajícího Terence Hilla, kterej mi stím jeho kukučem vždy dokáže nahodit dobrou náladu, se skvělou hudbou génia Moriconeho. Škoda, že se režiséři nesoustředili více jen na jeden žánr.