Tahle země není pro starý (2007)

Strhující, mrazivý, atmosferický thriller o honu kočky a myši, s vyšperkovaným scénářem, inteligentními a zábavnými dialogy, skvělými hereckými výkony především toho psychopatického šílence Javiera Bardema, kterej budí respekt jako nikdo, Josh Brolin je drsnej a typickej Marlboro man, kterej do filmu skvěle padne, Tommy Lee Jones je zde jen od kecání, sice z huby vypouští někdy moudra, nad kterejma se dá zamyslet, ale to je tak vše a Woody Harrelson se zde moc neohřál což je škoda. Ale na to, že jde o film, který získal oscara za scénář to bych pochopil, za vedlejší roli Javiera Bardema to bych taky pochopil, ale nejlepší film ? To snad ne, to akademici trošku přestřelili. Určitě bylo mnoho lepších kandidátů na tuhle cenu.

Po čem ženy touží (2000)

Tento film je důkazem, že americká komedie s romantickou dějovou linií, nemusí za každou cenu obsahovat záchodový humor, tunu sprostých slov, ale že bohatě stačí napsat dobrej scénář, s občas i chytrými a vtipnými dialogy, vybrat skvělou hudbu ze současné, ale i starší scény a do hlavní role obsadit skvělé herce. Mel Gibson se ukázal, že je formát herce, kterej zvládá jakýkoliv žánr a komedie mu jdou na jedničku, vždyť celý film je založen jen na něm. Zdatně mu sekunduje schopná a sympatická Helen Hunt, která je zároveň i krásná. Není to sice čistých 5 to mi zde něco chybělo, ale nedokáží napsat co, ale rozhodně pro mě příjemné překvapení s fantasy nádechem.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Horor to snad ne, ale mysteriózní thriller s prvky hororu rozhodně ano. Mrazivá atmosféra, plná napětí a hororové momenty, při kterých mrazí v zádech, ale poskromnu. Ze začátku film strašně nudí a připadalo mi, že neví na co si má hrát, ale po vraždě se to začíná rozjíždět a grafuje to do uspěchaného finále. V hlavní roli jedna z nejlepších hereček holywoodu Cate Blanchett, která je skvělá a přesná ve své roli, dále už jen stojí za řeč Keanu Reeves, kterej není moc vidět, ale roli si užívá spolu s Hilary Swank no a Katie Holmes se zde naštěstí moc nevyskytuje, ukáže poprsí a umře. Rozhodně jde o zajimavý mysteriózní thriller z pera Sama Raimiho, kterej si před Spidermanem chtěl udělat asi radost a natočil sice slabší horor, kterej ale má hororové momenty, které dokáží vyděsit a mnoho rádoby hororů by mohlo jen závidět.

Gattaca (1997)

Originální sci-fi s originálním námětem, na kterém jde vidět, že k výbornému sci-fi není potřeba megalománský rozpočet k tomu, aby každá scéna oplývala nějakým trikem. Příběh o dokonalém podvodu, který je časem doplněn detektivním příběhem, v tu chvíli vypadá i stylem oblekání, účesy a auty jako kdyby šlo o gangsterku z 20. let minulého století, nechybí ani romantická linka a skvělé finále. Herci sympatičtí, ikdyž mi Ethan Hawke a ani Jude Law nikdy nic moc neříkali, zde se mi líbily a Uma k nim skvěle sedla a navíc ve večerních šatech jí to moc slušelo. Během filmu zaznívá krásná hudba, které patří jedna celá hvězda. Gattaca je jeden z nejoriginálnějších sci-fi, které je možno spatřit a také nechápu jako mnoho dalších zde, že film šel u nás přímo na DVD a nebylo možné ho spatřit v kinech.

Spáči (1996)

Famózní drama s nádechem mafie, vezeňského prostředí pro mladsitvé, kde vznikne hlavní linie filmu se zneužíváním hlavních dětských představitelů a finální soudní spor s očekávaným a vítaným happy endem. K tomu skvělá režie s dokonalými hereckými výkony v čele s dokonalým úchýlným Kevin Bacon, kterého opravdu můžu a pro záporné role se narodil, De Niro v ne pro něho typické roli, ale bravůrně zvládnuté, Hoffman jako vždy přesný a Brad Pitt ? Já vždy věděl, že ten klučina umí hrát a zde dokazuje svoje herecké kvality. K tomu hraje příjemná hudba.

Zločiny ze sousedství (2005) (seriál)

Další z mnoha kriminálních seriálů ze soudní síně v hlavní roli dvě nesympatické právničky, kterým nejde o nic jiného než o spravedlnost a jsou proto ochotné udělat cokoliv. Nuda, bez nápadu, bez náboje. Rozhodně nic pro mě.

Tele Tele (2000) (pořad)

Vtipné až geniální vtipné scény střídali nehorázně trapné až dementní. Ze začátku to byla bomba, později už jen nuda, nuda a nuda. Za zmínku stojí snad jen předělané videoklipy některých našich hudebních "celebrit", například famózní sparodování Kotvaldova mumulandu. Sport cardy retardy a kultovní hláška na jeho osobu... tak co retardo už máš chlapa? Rodina Kopečkovic, která po čase začínala nudit a tak dále. Zkrátka šlo o celkem slušnou podívanou, která začala po čase nudit a kdyby pokračovala, tak by skončila s odpadem.

P2 (2007)

Jde rozhodně o horor se zajímavým námětem a téměř originálním. Začátek se pomalu rozjížděl, ale byl zábavnej, ale jak ta ženská utekla, tak už to byla obyčejná hra na schovávanou s očekávaným průběhem a samozřejmě i závěrem. Navíc pro mě v hlavní roli nesympatická herečka s nepříliš příjemným vzhledem, které jsem nefandil ani minutu, a ten záporák byl také zásah vedle, já jsem z něho tedy moc strach neměl, rozhodně to nejsou herci, kteří by byli schopni utáhnout jeden film jen ve dvouch, možná kdyby se obsadili lepší herci dopadlo by to možná lépe. Jedna hvězda je za pár gore efektů, ale moc jich nebylo a ta druhá za Elvise.

Osudový dotek (2004)

Originální snímek, který je zčásti teenage dramatem a sci-fi s prvky cestováním v čase, což je rozhodně jeden z nejlepších prvků ve sci-fi žánru. Navíc celkem dobře hrající Ashton Kutcher, který se s vé první vážnější role chopil více než skvěle, k tomu krásná Amy Smart, zajímavej O.S.T., a plno časových smyček a snahy o zlepšení budoucnosti tím, že se změní minulost, no prostě bomba. Jedině za 5, protože jde o skvělý sci-fi zážitek a také velmi originální se skvělým koncem.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Skvělé pokračování, v některých momentech i lepší než předešlý díl. Rvačky, hlášky skvělé, a k tomu ta banda co je pronásleduje je ten nejvtipnější element celého filmu. Ale proč zde nehrají Spencer a Hill to jsem nikdy nepochopil, ale tihle ti jejich dvojníci jsou stejně tak dobří jako jejich slavnější kolegové.