Stůj při mně (1986)

Hezký film o čtyřech klucích a jejich přatelství, kteří se vydali na dobrodružnou cestu, aby našli mrtvolu jednoho hocha. Film je téměř o ničem, jen založen na putování a dialozích čtveřice hochů. Příjemná hudba, skvělé herecké výkony, ale, čekal jsem něco víc a neustále jsem doufal v nějakej šok na konci filmu, ale ničeho jsem se nedočkal. Pro mě velké zklamání.

Misery nechce zemřít (1990)

Spíše Thriller než horor s hororově mrazivou atmosférou, přesnou dávkou napětí, pár lekavých scén při pohledu na fanatickou, posedlou fanynku v podání dokonalé Kathy Bates, která nemá chybu a zdatně jí zde sekunduje James Caan. Škoda jen toho uspěchaného finále, které se mi zdálo kapánek nedotažené, ale rozhodně jde o skvěle natočený snímek podle mistra Stephena Kinga.

Jáma (2003)

Vůbec jsem netušil co od tohoto filmu mám čekat a dostal se ke mně úplnou náhodou. Musím říct, že nejsem příliš zklamán, ale že bych byl nadšen to také ne. Ze začátku film vypadá jako dětskej film, s krásnou kamerou zabírající žluté obilné kopce, krásné nebe s mraky a hned uslyšíte největší klad celého filmu a to je hudba. Časem mi to připadalo jako slátanina a jako by tvůrci nevěděli kudy. Nakonec mě rozuzlení a celá pointa filmu moc neuchvátila. Nebýt konce tak bych šel s hodnocením možná i níž. Ještě bych chtěl říct, že se zde vyskytují skvělé herecké výkony ze strany dětských herců.

Jak na věc (2002)

Příjemná britská inteligentní komedie s klasickým romantickým nádechem a okořeněn vývojem vztahu starého mládence a 12-letého chlapce, který rozhodně funguje a stará se o tu vtipnou složku filmu. Skvělý scénář, inteligentní humor, typický britský humor, který je servírován v malých a dávkách, ale zaručeně pobaví. V hlavní roli modroočko Hugh Grant, který mi nikdy nevadil a zde je přesně takový jakho známe a podává standartně civilní výkon, který každý očekává, k tomu hraje přesně zapadající soundtrack a navíc krásná Rachel Weisz.

Fido (2006)

Netypická zombies hororová komedie, která působí dojmem dětského filmu. Navíc celkem originální příběh, dobré herecké výkony ze strany Carrie Anne Moss, která zde navíc vypadá dobře a Billi Connolly sice ve filmu neřekne ani slovo, ale hraje toho zombáka skvěle. ale moc vtipných scén zde nebylo, spíše směšných.

Holka na hlídání (2007)

Film o dívce, která náhodou přijde k práci chůvy kloučka z bohaté rodiny, o kterém jeho rodiče skoro nic neví a to hlavně jeho otec zahraný Paul Giamatti, kterej je mi silně nesympatický. Komedie to moc není, spíše vůbec, a ta romantická linie je zde také nevyužita. Jedna hvězda je za krásnou Scarlett Johansson, která je i dobrá herečka a za netypický konec.

Zombies (2006)

Podle názvu jsem čekal typickej zombie horor, svým způsobem si mi to dostalo, ale tvůrci se do toho snažili přimotat nějakou mysteriózní zápletku, když se zombie děti pomstí, tak přestanou požírat lidi co se v noci nachomejtnou v lese. Děj je opravdu příšernej, tupej a postavenej na hlavu a jde proti všem pravidlům zombie hororů, ale to prostředí těch starých domů a těch celkem solidně strašidelnejch lesů, které měli skvělou hororovou atmosféru dávám nakonec za 2*.

Černé ovce (2006)

Úchylná zoofilní hororová komedie, s celkem originálnm nápadem, kdy vraždící monstra jsou zmutované masožravé ovce :-D, to by mě ani ve snu nenapadlo. Naštěstí to tvůrci natočili s nadsázkou tak z toho vznikla komediální horor s vtipnými dialogy, s pár nechutnejma gore efekty, které byli občas i směšné, což možná byl záměr tvůrců, navíc herci byli docela sympatičtí a k tomu krásné prostředí skalistého Nového Zélandu.

Řezník (2006)

Jako komedie by to možná fungovalo, ale za podmínky, že by tu bylo více vtipných situací, ale moc jich není, jako parodie na horor to nefunguje vůbec, takže je to asi opravdu horor, ale i tak to nefunguje. David Arquette asi nemá moc v lásce hipíky a tu nenávist si na nich vybil prostřednictvím tohoto šíleného nesmyslu. Dějová zápletka je přímo odporná a hororové prvky se zde vůbec nevyskytují. Arquette jako režisér se při natáčení trilogie vřískot (což je aspoň co se týče prvního dílu kvalitní horor) asi nic nenaučil. Jednu hvězdu dávám jen za celkem slušnou řezničinu, která je dost drsná.

Hořký měsíc (1992)

Vůbec jsem nečekal tak vyčerpávající fílm, nasáklý láskou, nenávistí, pomstou, lechtivou erotikou a občasným humorem. Ale ano, tento film má od všeho něco. Příběh je naprosto dokonalý a dotažený do poslední minuty a tak i scénář, který je taktkéž dokonalý do posledního slova. Herecké obsazení je zajimavé. Celý film především táhne Peter Coyote, kterej se role zhostil více jak skvěle a rozhodně jde o jeho životní výkon. Dále bych zmínil Emmanuelle Seigner, která je opravdu velmi krásná a tu svoji Mimi zahrála famózně. Hugh Grant ještě zde ne tolik známý a provařený hraje dobře a tak jak se od něj očekává. Dále zmiňuji skvělou hudbu Vangelis, která filmu dodává hodně na atmosféře. Plný počet nedám za až příliš dlouhou unavující stopáž.