Náš příběh se odehrává v malém městě Willard, místě, kde se každý zná s každým a nikdo nezamyká dveře, protože zloději zde prostě nejsou. A všichni až na Timmy Robinsona (K'Sun Ray) jsou spokojení. Timmy je osamělý tichý kluk zavřený neustále ve svém pokoji. Jednoho dne si jeho maminka (Carrie-Anne Moss) koupí nemrtvého domácího pomocníka (Billy Connolly), ale Timmy je zásadně proti, protože zombiím nevěří. Když si s ním ale umrlec chce hrát a navíc ho ješte zachrání pred místními rváči, začne jej považovat za přítele a pojmenuje ho Fido. Jenomže nefunkční Fidův obojek je velký problém, a o to větší ve chvíli, kdy začnou sousedé umírat. (Filmbox)

genetique

Pes alebo mačka ako typický domáci miláčik? Ale kdeže. Zoznámte sa s Fidom. Fido je zombie a rozhodne to nie je typický domáci maznáčik. Aspoň nie pre nás divákov. Rodinka Robinsonovcov a vlastne celý svet to v tomto atypickom zombie-movie vníma trošku inak. Námet je exkluzívny a z rozrastenej rodiny filmov o zombie vyčnieva dosť vysoko. Od námetu, cez spracovanie až po finálnu verziu filmu je však dlhá cesta a mám taký pocit, že sa na nej režisér Andrew Currie asi trošku stratil. Filmu totiž vôbec neprispelo rodinné zameranie celého príbehu. Film sa mohol poberať aspoň takou cestou, ktorú nám ukázal tohtoročný 'Zombieland'. Určite si nebrať servítku pred ústa a vyťažiť z morbídno-humorných scén čo najviac. Obsadenie je však luxusné, celé je to pomerne krátke, svižné a dosť originálne. Škoda tej uhladenosti. 65%. ()

playboxguest

S ochočenými zombieky už kdysi koketoval sám mistr žánru G.Romero ve Dni mrtvých, ale zde byl tento nápad rozveden tak netradičně a kouzelně, až z toho moje srdce zaplesalo. Soumrak mrtvých mě sice dokáže častěji rozesmát, ale Fido mě navíc dokázal dojmout. Se zombie horory se v posledních letech roztrhl pytel tak, že už pomalu na množství ty špatné převyšují nad kvalitou, zatímco zombie komedií je pomálu, ale stojí za to. ()

Zayl

Komediální zombíkovina zasazená do 50 let, jejíž stylizace se povedla na výbornou, a dobře kontrastuje se zombie realitou. Zasazení černobílého dokumentárně-instruktážního filmu o Zomconu byl dobrý tah a děj si drží do polovinu filmu konstantní tempo doplňované o černý humor. Škoda, že se později děj začíná rozmělňovat a jde spíše o dětský příběh, ale i přesto se jedná o docela zábavný počin. * * * ()

EdaS

Docela zklamání. Výtečný ústřední nápad nebyl bohužel rozvinut do odpovídajícího nápaditého scénáře, byť po prakticky všech ostatních stránkách (zejména herci a kamera) Fido stojí za pozornost. Čekal jsem zkrátka zajímavější příběh než klasické klišé o chlapci a jeho psu... v tomto případě zombie. Zápal tvůrců je doslova hmatatelný, o to víc zamrzí, že jsem se bavil jen vlažně. ()

Fiftis

Veľmi originálny nápad. Milujem túto komédiu z prostredia 50.tych rokov. Svet je tam krásny a pozriem si túto snímku asi každý pol rok. Všade sa preháňajú autá z 50.tych rokov. No a do toho sú tu skrotené zombie, ktoré si každý berie domov miesto psov a mačiek. Skrotené sú ale len do doby, než im začne zlyhávať obojok. George A. Romero obohatil žáner zombie hororu o rovinu sociálnej kritiky. Andrew Currie k tomu prihodil poctu americkým melodramatov z päťdesiatych rokov a vytvoril čiernu "zomediu", ktorá je dojemná. Titulný hrdina je jedným zo zástupov zombie, ktoré v idylickom mestečku Willard roznášajú noviny či prevádzajú deti cez ulicu. Píšu sa totiž trochu iné päťdesiate roky, než ako ich poznáme: radiácia priviedla mŕtvych späť z hrobov, ale korporácia ZomCon prišla na spôsob, ako ich prinútiť k poslušnosti. Zombie teraz patrí k výbave každej domácnosti. Osamelý Timmy sa s Fidom spriatelí nad rámec bežných vzťahov, pretože zombie sú nakoniec tiež len ľudia a môžu mať aj city. Lenže v upätej spoločnosti, ktorá delí svet na ten "vonku" a "vo vnútri", taký postoj skôr alebo neskôr spôsobí veľké problémy. PS: Milujem Carrie-Anne Moss v tejto snímke. ()

• Tehotenstvo postavy Helen Robinsonovej bolo do filmu vložené kvôli tomu, že herečka Carrie-Ann Moss bola počas filmovania skutočne tehotná. (Greenpeacak)
  • Na pohrebe (cca 1:24:04) FIDO-vi nesvietia červené kontrolky. (GabrielGabko)

Unavená smrt

Unavená smrt

22.05.2006

Taky jste si říkali, kam se poděla bledotemně krásná představitelka otce, syna a ducha svatého anglicky z Matrixu Carrie-Anne Moss? Kromě toho, že se starala o své děti (první 9/03 a druhé 11/05) si… (více)