• Romantický

Utop se, nebo plav (2018)

Podla traileru je to ako britsky Swimming with Men, ktory je ale viac moderne-povrchne-cynicko-ciernohumorny (alebo aspon trailer je taky), o 30 minut dlhsi a nepriznava sa k povodnemu nametu. Raz mi stacilo. Francuzi vedia tocit, ale potrebuju lepsie scenare.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Vela veci je vo filmoch tazko pochopitelnych a nevysvetlenych. Cela Harry Potter seria je zhoda nahod a kuzelnickych deus ex machina. Postavy su vedene autorkou za ruku k neodvratnemu koncu, main story arc na mna neposobil emocionalne, zabavne a endearing momenty vo filmoch zvacsa chybaju a snazi sa to nahradit thrilling akciou (alebo im na ine nevystacil cas). Ako kniha to mohlo fungovat, mat medzi tym hlavnym pribehom viac vysvetlovaciek a dalsich momentov, ale takto su to ploche postavy, ktorych vyvin si ma clovek domysliet a vacsina filmov nevybocuje z priemeru. Subjektivne od najhorsieho asi takto: (2, 7), (5, 4), (8, 1), 6, 3. Iba dva mi ako celok prisli ako nadpriemerne a mozno aj rewatch value. 2 s hadom: plne eskapad a nebezpecnych misii, dlhe a casto nebavilo, otravny dobby. 7 nazi a les: pomale a temne (pripravte si zlte okuliare). 5 phoenix: viac studentov a Luna, ale otravna jezibaba. 4 goblet turnaj: cela zapletka mi vadila, odlahcene momenty boli ok, koniec wtf. 8: checklist ako zabit voldemorta za 1 hodinu (na toto sa 10 rokov cakalo). 1 turban: dost otravne hlavne zo zaciatku, ale este celkom mile. 6 prince: celkom vyvazene a putave. 3 prisoner: nebolo to uplne nepredvidatelne, nebolo to ani uplne vtipne, ale pribeh bol podany celkom putavo a koherentne, pekny vizual a exteriery ulahodili a koniec sa velmi nenatahoval.

Banana Split (2018) odpad!

Rozmyslali ste ako by vyzeral film, kde chlapci vyzeraju az podozrivo ludsky a dievcata (a zeny) su prehliadkou emocne zakrnelych sociopatov? To je on. #humory #itsfunnybecauseitssociallyinappropriate #yolo

Emma. (2020)

Tento film ma chybu, ze je z velkej miery cynickou karikaturou degenerovanych slachticov. Ale uznavam, ze spracovanie je to originalne. Originalneho humoru je bohuzial tak akurat na jeden trailer. Dej mam este prilis cerstvo v pamati a tak tato nova adaptacia sama o sebe neputala moju pozornost dostatocne - ba az do samotneho konca dost suche. Neznalec by sa v tom mozno i stracal. Celkovo nechapem tolke zaujatie Emmou v popkulture, chapem ze je humornejsia nez ostatne diela, ale inak slabsie a v 2h formate prilis hutne. 2.5*

Zázrak v New Yorku (1947)

Toto je fantasticke. Neviem ci sa to da pozerat dokola, pretoze to ma velmi mierne tempo, ale ma to v sebe davku dobrosrdecnosti a dobrosrdecneho humoru, ktora bude fungovat vzdy. Urcite to ale moze hrat na pozadi pocas pecenia medovnikov a neurazit. Klenot vo svojom zanri.

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

Komu vadi filmova verzia, tomu doslovnost a neprestrihanost serialu mozno prospeje. Hlavne mi prekaza, ze Lizzy bola ta conventional beauty, vyvolavalo to kognitivnu disonanciu.

Šokující odhalení (2019)

Sexualna revolucia v praxi. Muzi pytaju a zeny davaju. Film ubehol, inak nic nove.

Vánoční příběh (1983)

Tento film ma auru legendy a miestami tieto ocakavania naplna, ale ma to pre mna aj slabe miesta a ako celok je zdlhavy. Posobi na mna ako National Lampoon a nemyslim to lichotivo. Kedysi mozno pred 20 rokmi, mozno viac, ma v televizii prekvapil pri prepinani kanalov, lebo som netusil co to je. Ale dnes uz to nestaci.

Parazit (2019) odpad!

Art, pomyslel si Stierlitz. (objektivně 1*, ale nechce se mi)