• Pohádka

Kocour v botách (1969)

Bála jsem se malá, bojím se teď. Nicméně jsem od toho nemohla odtrhnout oči.

Bohemian Rhapsody (2018)

Uvažovala jsem jak tento film hodnotit. Rami Malek ztvárnil Freddieho výborně. I přes nepřesnosti a chybějící momenty z Freddieho života hodnotím kladně - hudební scény nedostatek překryly! Bylo to krásné. Není třeba komentovat víc, snad jen to, že když závěrečný koncert skončil a moje nejoblíbenější píseň nezazněla, byla jsem zklamaná, ale pouze jen 5 vteřin. Děkuji!

Přátelé - Série 10 (2003) (série)

10 sérií pohodového seriálu, 10 let života s přáteli. Poslední díl a uvědomění, že každá idyla jednou skončí byl až moc reálný. *****

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Jsem vnitřně zklamaná. Možná proto, že otevřené konce mají své kouzlo a tento otevřený konec těchto 15 minut solidně zabilo. Závěry a zvraty jsou dosti umělé, ale stará dobrá nostalgie a opakované vzorce chování jednotlivých charakterů mě nutí k úsměvu. Další věcí je, že ve snímku chybí zesnulý Alan Rickman, což také na náladě nepřidá. Věřím, že v rámci charity snímek splnil svůj účel, ale já se vrátím k ověřené 135 minutové klasice.

Jak vlci mění tok řek (2014)

Jak Kryštof zpívá ve své písni: ,,Všechno se vším souvisí.” Krásný snímek s moc povedeným komentářem, který dokazuje, ze složitost a provázanost stvoření je lidským rozumem nepochopitelná.

Orel Eddie (2016)

On to dokázal! Tento příběh mne dohnal k slzám.

Romance pro křídlovku (1966)

Pocit, který ve vás zůstane, žal a touha, rozpolcení, milenci zlu odsouzeni. Přesně takové emoce jsou opravdu niterné a vždy mě hluboko zasáhnou.

Kočár do Vídně (1966)

Zajímavý snímek. Prostředí nádherného českého lesa, vážná hudba a skvěle zahrané role. Český film, ale převládá v něm němčina, což jsem ocenila a překlad by divácký zážitek a myšlenku filmu podkopal. Část konce jsem předpokládala, ale to, co se stalo a chování partyzánů mne uvedly v úžas. Doporučuji.

Sněženky a machři (1982)

Skvělé hlášky, skvělá myšlenka na konci, skvěle vybarvené charaktery dospívajících, zkrátka skvělý český film.