Děsivé dědictví (2018)

Úžasně natočený atmosferický horor s kupou nápadů a skutečně děsivých obrazů. Celá pointa ale film trochu shazuje a nechává diváka ne úplně uspokojeného. Každopádně těch 126 minut nelitujete.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Úžasná ukázka toho, jak daleko jsou dnešní animační a audiovizuální možnosti, že s dostatečným rozpočtem můžete vytvořit doopravdy cokoliv si umanete. V některých epizodách bylo těžké rozeznat, jestli jde o animaci nebo opravdový herecký výkon. Možná by ale určité omezení celému projektu pomohlo, protože často pak jde vyloženě o audiovizuální onanii na úkor obsahu.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Ať myšlenkově velice obsáhlý seriál, pořád mi k dokonalosti něco chybí. Nejspíš bude důvodem to, že většina jeho dílů vypadá, jakoby je točili roboti. Možná s větší invencí a autorským rukopisem by některé díly mohly vejít do historie. Stejně ale seriál podle mě trpí určitým syndromem doby, kdy celkově příběh trpí ambiciózní myšlenkou a snahou narvat do toho všechno, co jsem vymyslel. Uvidíme, co přinese zbytek.

Bohemian Rhapsody (2018)

Promarněná šance. Proč vyprávět opravdový příběh, proč se zamýšlet a pojímat věci originálně, když můžeme udělat cukrkandlovou telefonovelu z života jednoho z největších bouřliváků, zahrát všechny povinné písničky a dojmout masy? Z jednoho minutovýho rozhovoru s Mercurym jde víc života než ze 134 minut tohoto nabubřelého ničeho.

Ucho (1970)

Kurevsky dobrej film.

Jan Palach (2018)

Totální symfonie a plivanec do ksichtu všem omezeným českým filmům. Nechápu, kde to Sedláček vzal. Je to jak film z absolutně jiné dimenze. Citlivý, vyprávějící v jemných náznacích, nedořečený. Ve spoustě pasáží jen kroutíte hlavou a říkáte si, jak strašnými drobnostmi dokáže Sedláček předat nějaký pocit, vykreslit změnu nebo letargii. Palacha nezneužívá, ale naopak nám naplno dá možnost proniknout do jeho života. Nemoralizuje, jen prostě ukazuje, že i po obyčejném studentovi filozofické fakulty mohou být pojmenována náměstí. Z jednotlivých střípků skládá zdrcující mozaiku, kterou budete muset ještě dlouhou rozdýchávat. Samozřejmě to není film bez chyb, například hudba někdy až příliš tlačí na pilu, nejlepší je podle mě v momentech, kdy naopak jen jemně zvyšuje napětí. Nicméně takhle sebejistému filmu odpustíte i těch pár zaváhání.

Suspiria (1977)

Prostinká až nablblá povídačka s několika opravdu silnými momenty. I dnes o více než čtyřicet let později, by to málokdo zvládl natočit s takovou vizí a výtvarným provedením.

Lechtání (2018)

Věčný svit neposkvrněné mysli akorát je to o zneužívání dětí a civilnejší.

Domestik (2018)

To si nikdo během střihu a testovacích projekcí nevšiml, jak je to špatný? Že postavy jsou jak loutky bez života, kterým po 10 minutách nevěříte jedinou repliku? Akorát sound design si zaslouží pochvalu a 13. plat.

Mizející světlušky (2018)

Kdyby to pan Pilote natočil o 10 let vyzrálejší, tak je ten film o třídu lepší.