Pán profesor - Večný študent (2021) (epizoda)

To, že tento seriál vie pekne využívať hudbu v pozadí a k tomu vie vybrať aj tie správne piesne, vieme už dlho. V tejto epizóde to dokonca až prekonali (Beggin', See you again, Bad guy,...).

Méďa (2012)

Nebolo to zlé, ale čakal som, že sa zasmejem viackrát. Bolo to miestami nudné a na komédiu tohto typu mi to prišlo aj trošku dlhé.

Big Lebowski (1998)

Výborne napísaná komédia s jedným skvelým (Jeff Bridges) a jedným geniálnym (John Goodman) hereckým výkonom. Goodman si úlohu užíval - scény s ním stáli za to a sú dôvodom, prečo som dal filmu plný počet.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Od filmu som toho moc neočakával, jednak pre neúspech Black Widow a preto, lebo sa jedná (vo filmoch) o nového superhrdinu. Lepšie to ale dopadnúť nemohlo! Bolo to skvelo napísané, hravé, vtipné a krásne to vykresľuje hrdinovú origin story. Musím vyzdvihnúť Awkwafinu, ktorá nás celý čas príjemne zabávala a úlohu jej sadla. Veľkým prekvapením bol návrat Bena Kingsleya ako Trevora Slatteryho známeho z Iron Mana 3, ktorý tu bol hlavne pre zábavu (a darilo sa mu!). Taktiež sa vrátil aj Tim Roth ako Emil Blonsky/Abomination - bolo to dobré cameo (väčšiu úlohu bude mať v seriáli She-Hulk). No a nemôžem zabudnúť na Wonga a na nezabudnuteľnú scénku z finále, kde spieval karaoke so Shang-Chim a Katy. Celý film je jedno úžasné dobrodružstvo!

Strašidelné příběhy na dobrou noc (2021)

Film som si pustil len preto, lebo tu hrá Krysten Ritter (mnou obľúbená ako Jessica Jones). Moc som si ju tu však neužil. Nápad to bol dobrý, ale spracovanie až tak nie. Bolo to dlhé a nudné. Decká nestáli za veľa.

Black Widow (2021)

Zbytočnosť. Takto som si film s Black Widow nepredstavoval. Najväčšie pozitíva filmu sú úžasný David Harbour v úlohe Red Guardiana (dúfam, že ho ešte v MCU uvidíme) a krásna Florence Pugh v úlohe Yeleny. Dej filmu nič moc a extrémne veľké sklamanie boli záporné postavy - čo to sakra bolo!?

Anna Karenina (2012)

Anna Karenina je jedno z mojich najobľúbenejších literárnych diel. Toto bolo zaujímavé a experimentálne spracovanie. Radšej by som bol, keby to spravili ako "normálny" film - toto trochu divadelné prevedie mi moc nezapasovalo. Keira Knightley mi v roli Anny sadla, to isté aj Matthew Macfadyen v úlohe jej brata. Karenina a Vronského som si v knihe predstavoval trochu inak, ale to nevadí - nemyslím si, že herci (Taylor-Johnson a Law) odviedli zlú prácu. Ako najväčšie sklamanie filmu považujem (v knihe úplne skvelú) postavu Levina - dosť ho tu zhovadili. Na pár nedostatkov je to dobrý film. Z väčšej často zachytáva to, o čom kniha je.

Single Parents - Season 2 (2019) (série)

Je to na tej istej úrovni ako prvá séria - veľmi oddychová záležitosť. Na konci cliffhanger, ale bohužiaľ pokračovania sa nedočkáme. I keď to bol moment, na ktorý sme čakali od začiatku...