Requiem pro panenku (1991)

Temné roky, temné ročné obdobie, stará odľahlá socialistická budova pre mentálne choré deti, neľudské metódy súdružiek a skoro stále je tam tma! 2 roky po revolúcii bol poskytnutý dôkaz, že Česko-Slovenská kinematografia sa nemusí obmedzovať iba na komédie a konverzačné drámy, ako to bolo za komunistov, kedy na premietaní psychologického Spalovača mŕtvol zasahovali zbojníci. 10/10

RRRrrrr !!! (2004)

Toľko vtipných momentoch a hlášok k popukaniu v tak jednoduchom filme. Vynikajúcim primitívnym spôsobom si táto primitívna komédia robí srandu z primitívneho spôsobu života pravekých ľudí. Veľmi veľa príležitostí na smiech, aj pri vtipoch, ktoré sa opakujú. Kto by v tej dobe povedal, že o 35 000 rokov neskôr sa budeme na tejto detektívnej dráme a opísaní života pravekých ľudí smiať? 9/10 (Videné 4.12.2020, CZ dabing)

Monstrum (2008)

"Katastrofický" film, ktorý na úplné zaujatie diváka nepotrebuje monštrum, ktoré desí na prvý pohľad, ale vystačí si v konečnom dôsledku s pár ľuďmi, ktorý napínavo bojujú o prežitie v zdevastovanom New Yorku. Cloverfield si dobre uvedomuje, že 90 minút utekačiek prestane baviť, preto je z toho kratší film, s jednoduchším prologom, ktorý však ušiel. Ďakujem Hudovi, že to pre nás natočil. 8,5/10 (Videné 3.12.2020, Originálne znenie)

Pelíšky (1999)

Pelíškam chýba pevnejšia kostra, bez nej je to iba momentková dráma, ktorá síce obsahuje viacero lepších scén, vtipov a hlášok, ktoré počúvam už roky a doteraz som netušil, odkiaľ pochádzajú, ale ten príbeh konkrétne filmu Pelíšky proste chýba. 6/10

Sociální dilema (2020)

Celkom pekne to "gradovalo" a išlo cez prízemnejšie témy ako mrhanie časom a získavanie pozornosti až po extrémizmus, ktorý sa môže stať, keď je VAŠA pravda neustále "potvrdzovaná". Odborne dobre zvládnuté, tí ľudia sa do toho rozumejú a oceňujem, že okrem navádzania do nejakej revolúcie dali aj nejaké miernejšie rady na obmedzenie sociálnych sietí, aj keď ich vymazanie neberiem ako relevantnú radu. Sociálna Dilema donúti ľudí zamyslieť sa o tom, koľko času trávia na sociálnych sieťach, avšak dokument nepovie o tom, aké ľahké je to vypnúť, avšak pokračovať ďalej je už o trochu ľahšie :) 8/10 (Videné 30.11.2020, Originálne znenie)

Noční můra v Elm Street (1984)

Jednoduchosť v ktorej je krása. Podobné Halloweenu, avšak vo veľa veciach je to trochu o krok vzad. Halloween mal lepší nápad, atmosféru, hudbu, dej a vraha a je vidno, že človeka to nedokáže tak pohltiť ako vyššie menovaný film. Z tohto vraha nešiel až tak strach a občas mi pripadal komicky. Úsmev má ako František z Kúzelnej škôlky. Avšak ani jedno z vyššie menovaných tu nie je odfláknuté a film dobre odsype. 7,5/10 (Videné 29.11.2020, Originálne znenie)

Úžasňákovi 2 (2018)

Nejako to nedokázalo pútavo spojiť ten dobrodružný svet maminky a domáce starosti otca. Poriadne ma nezaujalo ani jedno a nejaký záverečný boj s Obrazovkárom išiel úplne mimo mňa. Pripomína to takú odfláknutejšiu Marvelovku, ktorá pútavo začne, ponúkne dobrú akciu a superschopnosti, ale ten príbeh nakoniec za moc nestojí. To by som skôr očakával od Dreamworksu ako od PIXARU. 4/10 (Videné 28.11.2020, SK dabing)

Iron Man (2008)

Mám z toho zmiešané pocity. Je vidno, že je to celkom dobre vymyslené a že to je naozaj kvalitný film, ale bohužiaľ ma to nedokázalo dostatočne upútať. Už od začiatku to bolo také neosobné, nemastné, neslané, ale do prvej polovice to ten dej zachraňoval, avšak potom to už malo tendenciu nudiť. Až mi je ľúto, keď pomyslím na to, čo mohlo z tohto filmu byť. 5/10 (Videné 27.11.2020, Originálne znenie)

Vyšinutý (2020)

Oceňujem, že z toho nevznikla ďalšia sucharina typu Voľný pád (TOP 236.), a tak je tento film dôkazom, že sa dá takýto námet využiť aj bez nudy. Avšak treba povedať, že keby to malo toľko minút ako Nudný pád tak by to tiež bolo na nič. Ten námet je jednoducho stvorený na rýchly, aj keď jednoduchý, ale pekne napínavý film, ako jej tento. Žáner autodráma tu fungoval veľmi obstojne. 7,5/10 (Videné 26.11.2020, Originálne znenie)

Spalovač mrtvol (1968)

Zvláštny pocit po zhliadnutí a to iba vďaka milovníkovi smrti pánovi Kopfrkinglovi so zvláštným a pokojným hlasom v každej situácii. Bolo jasné, že sa musí niečo stať, podobne ako v Shiningu. Tie jeho monológy zaujmú, ale po čase omrzia, avšak záver, ktorý trochu potvrdí žáner horor to celé zachráni. 7/10 (Videné 17.11.2020, Originálne znenie)