Černá labuť (2010)

Striktne sa to drží šablony "Všetko dobré sa na zlé obráti." a zaujme hlavne výborne spravenými psycho-scénkami, často na pohľad nepríjemné a niekedy aj nereálne (Ťažko si vysvetliť niektoré veci, ktoré sa diali s jej telom). Očakával som o niečo hlbší film a nakoniec z toho vyšlo niečo s jednoduchou kostrou, ale to niečo prilepí k obrazovke takmer od začiatku až takmer do konca. Na konci sa už tvorcovia s tými mutáciami, halucináciami a neviem ešte s čím vybláznili až moc. 7,5/10 (Videné 14.1.2021, Originálne znenie)

Let číslo 93 (2006)

Prvých možno 30 minút akože absolútne vôbec. Ako nepilot tým všemožným výrazom buď nerozumiem, alebo ma vôbec nezaujímajú. Začne to aspoň nejako baviť po tom, kedy je už situácia v tomto lietadle naozaj vážna a aj tie pojmy sa už dajú nejako prežiť. Prekvapenie prišlo až na záver, ktorý bol absolútnym filmovým zážitkom a dostal tento film z podpriemernej úrovne. Takéto intenzívne napätie, vysoký tep, pomaly aj reálny stres a fandenie postavám som ešte nezažil. Ako pocta obetiam je to obstojné, no keby bol celý film aspoň z tretiny taký, aký bol záver :( 5,5/10 (Videné 12.1.2021, Originálne znenie)

Pán času (2005) (seriál)

Doctor nás vie zobrať na nevídané miesta, do nevídaných situácií a nevídaných časov. Milujem tú atmosféru, ktorú zo začiatku prinesie takmer každý diel. Mysteriózna, niekedy temná a otvárajúca kopec otázok. Niekedy to priam až geniálne vyobrazí určité obdobia nášho sveta, alebo ukáže fascinujúcu budúcnosť. Tie stvorenia, kľudne aj mýtické, inšpirované konšpiračnými teóriami, alebo úplne vymyslené tvorcami sú naozaj prepracované a je až udivujúce, kam fantázia tvorcov môže zájsť. Trochu nemusím diely na pokračovanie, keďže v prvom dieli väčšinou už väčšina potrebného povedaná bola a stačilo by ho predĺžiť o 10 - 15 minút, nie pridávať mu ďalších 40. Na záver musím povedať, že tí tvorcovia si dobre dokážu vyberať Doctorov a Doctor si zase dokáže vyberať zaujímavé spoločníčky. 10/10 (Sledujem 3. sériu)

Taxi (1998)

Není to úplne to, čo som čakal, keďže druhý diel som už videl. Navonok sa to tvári ako Akčná Komédia, ale v skutočnosti je to taká jednoduchá kriminálka. Akcia je veľmi dobrá, ale je jej minimum. Komédia už iba obstojná a je jej ešte menej. Nejako to už prefrčí, hlavne vďaka sympatickému opálenému Taxikárovi. 5/10 (Videné 10.1.2020, CZ dabing)

Gauneři (1992)

Zaujali ma iba začiatočné konverzácie a záver. Ostatné sú už iba zbytočné kecy. Môže to byť oranžový! Ale môže to byť aj zelený a rúžový, ale aj ty! Ja? Ja to nie som. Nie si to náhodou ty? Ja snáď viem, že to nie som ja! Potom také to, čo pri filmoch nikdy nepochopím a to je interná debata medzi postavami, pri čom nikto nevie, o čom sa bavia. Nikto tomu nemôže chápať a nikoho to nebaví. Dobré to môže byť tak na zaspávanie. A to nemyslím v zlom. Ja iba dúfam, že toto nie je všetko, čo Tarantino dokáže. 2,5/10 (Videné 9.1.2021, Originálne znenie)

Úkryt (2002)

Áno, film trochu nahrával mame s dcérou, ktoré mali o čosi väčšie šťastie, intuíciu a nápady ako traja zlodeji, ale je treba povedať, že v tomto obojstrannom probléme mali trochu výhodu. Panic Room ma zo začiatku moc nezaujal, ale je úžasné, ako sa to dobre vyvíjalo, spolu s dobrými nápadmi, atmosférou, občasným napätím a celkom vyspelými vyvrcholeniami. Neviem však, či by sa to presne takto mohlo stať aj reálne a tiež neviem, či by kvôli tomu hluku policajtov nezavolal nejaký sused. Jednoducho čaro filmu. V tomto prípade celkom dobrého filmu. 7/10 (Videné 8.1.2021, Originálne znenie)

V pasti (2018)

Žiadne Tiché miesto 2 alebo skôr Slepé miesto. Žiadne šokantné vtiahnutie do apokalypsy, mohli sme vidieť ako to všetko začalo. Nemuselo sa to nasilu hrať na umenie, že by sme tu po vzore Tichého miesta napríklad nič nevideli. Veľmi dobrá "ponorková" atmosféra spojená s tou dobrodružnejšou a napínavejšou a neustále rastúca diváková túžba o to, aby vedel prečo to dospeje tam, kam to dospelo. Ešteže to rúško nemusím nosiť na očiach. 8/10 (Videné 7.1.2021, Originálne znenie)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

NAJLEPŠÍ FILM ROKU 2005! (Dokiaľ sa nenájde lepší) Tu niekto dobre vie, ako využiť zaujímavý žáner fantasy. Výborné vizuály, krásna čokoláda, trochu obžerstva, ktoré je na pohľad celkom sympatické. Pán Wonka pôsobil naozaj zvláštne a so všetkým čo sa tam dialo film pôsobil pekne mysteriózne, vôbec som nevedel, čo bude ďalej a mal som aj pocit, že sa z toho nakoniec môže vyvinúť aj horor, zaujímavý pre celú rodinu. 10/10 (Videné 1.1.2020, CZ Dabing)

Gremlini (1984)

Zaujala ma hlavne prvá rodinná, pohodová a trochu temná a mysteriózna polovica. Niektoré scény pripomínali horor a to vraždenie Gremlinov bolo naozaj vydarené a pripomínalo dobrý thriller. Normálny horor sa s takýmito postavičkami bohužial spraviť nedá, preto sa báť budú maximálne deti. To vyvádzanie Gremlinov a ničenie mesta v druhej polovici ma až na minimum scén moc nebavilo, náhodné ničenie všetkého je len málokedy vtipné alebo zaujímavé. 6/10 (Videné 28.12.2020, Originálne znenie)

Klaus (2019)

Na prvý pohľad ma to vôbec nezaujalo a minulý rok som to úspešne odignoroval. O rok starší a múdrejší som sa rozhodol nesúdiť knihu podľa obalu, ale tá kniha má v tomto prípade dosť dobre vystihujúci obal. Pri Klausovi som si spomenul na milión krát videný a neznámy animák V meste je Santa Claus (1970), ktorý dokázal teóriu Santy Clausa podať naozaj svižne a zábavne a vo veľmi krátkej a sebareflexnej stopáži. Klaus toto tak úplne nezvládol a v 90 minútach sa nachádza aj nejaká zbytočná omáčka a zbytočne pomalšie tempo. Keď budem znova o rok starší a múdrejší, tak si tento film ešte preverím a možno zistím, že som súdil naozaj zle. 6/10 (Videné 23.12.2020, CZ dabing)