Strašpytlík (2005)

Spočiatku celkom zdravý mix animovaného stereotypu a originality, ale postupne sa uberá na originalite a pridáva na stereotype a už sa to ani také zdravé nezdá. Vtipmi je to iba tak letmo dochutené a opakovaný "vtip" v tomto prípade už vtipom nie je. Keď dôjde k akcii a naháňačkám, tak sa z toho stáva ten typ animáku, ktorému ubližuje každá minúta. Tu tých minút našťastie nie je až tak moc. Celkom by ma zaujímal ten PIKObraz. 4,5/10 (Videné 13.2.2021, SK dabing)

Beetlejuice (1988)

Tí druhí ako komédia. K tomu Burtonová fantázia, ktorej sa medze nekladú a vďaka ktorej neviete, čo sa bude o chvíľu diať. Znetvoria sa ich tváre? Upadnú do nejakého úplne náhodného sveta, z ktorého sa o pár sekúnd dostanú preč a stane sa zase niečo divnejšie? Človek sa toho po čase presíti, ale dovtedy je to zábavná senzácia na ktorú sa pozerá s údivom a úžasom. 8/10 (Videné 12.2.2021, Originálne znenie)

Vetřelec (1979)

Ja som v tom moc atmosféry, napätia a nebodaj hororu necítil. Asi ďalší film, pre ktorý musím mať špecifické psychické rozpoloženie, čo o danom filme veľa dobrého nehovorí. 4/10 (Videné 11.2.2021, Originálne znenie)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jednoduché aj inteligentné zároveň. Dej môže byť akokoľvek plytký, alebo tam môžu riešiť to isté, čo riešili minule, alebo tam ten dej vôbec nemusí byť, ale mňa to stále baví. Tie hlášky sú niekedy dosť premyslené a celkovo musia pri Sheldonovi zamakať aj tvorcovia aj herec. Na tú partiu som si musel zvyknúť a lepšie ju spoznať, ale keď sa tak stalo, tak sa zo seriálu stala výborná záležitosť pri ktorej sa človek dokáže vynikajúco uvoľniť/oddýchnuť/odreagovať sa. Ale aj tu platí bežný sitkomovský fakt, že človek sa ani z polovice nenasmeje toľko, koľko mŕtvi ľudia v pozadí. Avšak to, že sa nezasmejem nemusí znamenať, že to nebolo vtipné. 10/10 (Sledujem 1. sériu, SK dabing)

Tajemné okno (2004)

To okolie bolo spravené zaujímavo, od domu v lese až po županového Johnyho a pekne to dopĺňalo jednoduchú drámu s celkom plytkým nápadom. Nemôžem si však pomôcť, ale ten záver bol akokeby zbytočný, akokoľvek bol nečekaný a akokoľvek menil okolnosti, nemyslím, že z toho veľa ľudí ostalo v šoku. Prišiel z čista jasna, nič by sa nestalo, keby film bol úplne rovnaký a iba záver iný, keďže nám toho ani veľa neobjasňoval. Asi preto, že ani veľa objasňovať nebolo treba. 6/10 (Videné 9.2.2021, Originálne znenie)

1984 (1984)

Bohužiaľ iba také skromné nahliadnutie do toho sveta, ktoré si často pýtalo, aby sa viac pritlačilo na pílu a aby sa dialo niečo zaujímavejšie/Thrillerovejšie. Na príbehu to vôbec nestavalo a atmosféra z toho tiež nie je nejako extrémne cítiť. Svet, ktorý stvoril Orwell nebol ukázaný tak bizarne, ako mohol byť. A posledných 30 minút vyložene nuda. 2+2 = 3,5/10

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Divný Horor/Thriller, keď sa mi páčila hlavne nehororová "road movie" a nepodstatné dialógy partičky podobnej tej zo Scooby-Doo. Pri horore to nevedelo až tak dobre pracovať s napätím, v podstate sa tam iba naháňali a ten nekonečný krik ma vyložene štval. 6/10 (Videné 6.2.2021, CZ dabing)

Ucho (1970)

Film s tématikou totalitného režimu natočený počas onoho totalitného režimu. To tomuto filmu pridáva na špeciálnosti a atmosfére, ku ktorej prispieval aj temný dom s vypnutou elektrikou. Vďaka tej čiernobielosti to je dosť tmavé a niekedy nie je skoro nič vidno, ale človek sa do situácie manželského páru dokáže vďaka výborným dialógom a milión krát ospevovanej atmosfére veľmi dobre vcítiť. Filmu však uberajú hlavne niektoré nezaujímavé momenty z večierku a tie ich hádky na konci. 8/10 (Videné 4.2.2021)

Jak vycvičit draka (2010)

Film je hodnotením tam, kde je hlavne kvôli kvalitnej vizuálnej stránke a originalite nápadu, avšak ja na také historické animáky z nevšedného sveta až tak nie som. Pre mňa je sympatické, že film zo seba nerobí nič zložité a s drakmi s vlastnosťami mačiek pekne odsype. 7/10 (Videné 30.1.2021, SK dabing)

Střihoruký Edward (1990)

Tichý, priateľský a zo začiatku tajomný Edward je tak zaujímavá postava, že výborne ťahá film, v ktorom sa väčšinu času nič dramatického nedeje. Dobre spravené vzťahy s Edwardom, od flegmatického tatka až po tú satanárku a v atmosfére estetickej ulice s (ne)obyčajnými ľuďmi. Burton otvoril naozaj zaujímavú filozofiu. Niekto tak neprirodzený je oveľa ľudskejší ako mnoho ľudí a pre všeobecnú bezpečnosť by mal žiť na samotke a v praxi to ani nevyzerá divne! A myslím, že sa tu často mohlo viac pritlačiť na emócie. 8/10 (Videné 26.1.2021, Originálne znenie)