Hra (1997)

U filmoch, ktoré dávajú zmysel iba posledných pár minút je dôležité, aby človeka bavilo aj zvyšných 90% filmu a hlavne aby to nevypol niekde v polovici s tým, že ten film je totálne o hovne. Fincher je síce Fincher a Fincher vie z toho hovna upliesť bič, ale niekedy som už aj ja strácal trpezlivosť, lebo hovoriť v nejakých nič nehovoriacich náznakoch tak dlho je už asi trochu priveľa. Lepší dátum na pozretie tohto filmu som si vybrať nemohol. 7/10

Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den (2014)

Tento film nemusí prekvapiť, stačí keď si pri takomto sviežom filmíku z rodinného prostredia a malým množstvom silnej nudy oddýchnete a možno aj 2 - 3 krát zasmejete a sami sa budete čudovať, že sa smejete pri takomto filme. Klišoidné hovadiny som prehliadol, lebo som bol zmierený s tým, že tam proste budú. Dokonca som si zapamätal pár scén z predošlého zhliadnutia. 6/10

Volný den Ferrise Buellera (1986)

U mňa bolo chybou, že som od filmu očakával to, čo hovoril mnou zle pochopený obsah na IMDB. Také to, keď Ferrisovi všetko maximálne vychádza a u ostatných je to presne naopak ma dokázalo pobaviť naozaj málokedy. Prekvapivé je však to, že ten chlapec občas dokázal odovzdať zaujímavé myšlienky, preto tento film má svoje miesto v niektorých zoznamoch dôležitých filmov. 4/10

Maratónec (1976)

Mňa na tom bavil iba ten maratónec aka plazivec. Zaujalo ma jeho športovanie, utrpenie u "zubára" a aj vzťah s tou francúzkou. Momenty bez neho boli pre mňa nič nehovoriace a úvod vyslovene chaotický. Škoda, že podstatná časť filmu bola iba s postavami, ktoré nemali čo povedať. 4,5/10 (Videné 13.3.2021, Originálne znenie)

Planeta opic (1968)

V dnešnej dobe to neberiem ako nejaký extra relevantý Sci-Fi film. Je to taký kult overený časom, pre filmových fanúšikov povinnosť, ktorá vyzerá sympaticky, ale nie nejako neuveriteľne. Oceňujem hlavne to, že to nešlo do akčných a bojových vôd, ale držalo sa to celkom obstojnej drámy a ako tak nenásilného konfliktu. 6/10 (Videné 8.3.2021, Originálne znenie)

Cujo, vzteklý pes (1983)

Taký ten jednoduchý film, ktorý sa snaží zaujímavým spôsobom radikalizovať z rodinnej drámy na horor. Čakanie na Cujove psie kusy bolo však zdĺhavé a takmer bez atmosféry. Celý film staval na Cujovi, ktorý tam začal poriadne účinkovať až po dlhej dobe. Tá farma tiež nič moc. Aspoň, že ten pes tam niečo dokázal napáchať. 4,5/10 (Videné 7.3.2021, Originálne znenie)

Past na rodiče (1998)

Podobné rodinné snímky sa na takúto stopáž neodvážia, avšak toto nie je iba klasické stereotypné béčko, keďže tu sa to prekvapivo netočilo celé iba okolo toho nápadu. Dej nejde prvoplánovo, pekne sa vyvíja a mení a ak tam aj boli nejaké klišé, tak som ich úspešne odignoroval. Trochu ma mrzelo, že sa nespravilo viac vtipných situácií, ktoré by pri takom námete mohli byť, ale je to skôr rodinný film ako komédia, ktorý skôr zahreje pri srdiečku ako pobaví. Nejaký pokus o romantiku bol však vyložene nuda. 7,5/10 (Videné v TV, CZ dabing)

Probuzení (2007)

Nápad natoľko zaujímavý, že príbeh ani nemusí byť nič extra. Stačí, keď to aspoň nejako odsype a človek si to aj tak užije. Toto nie len že nejako odsypalo, ale vedelo to aj milo nemilo prekvapiť. Ja by som ale rád vedel, čo sa dialo ďalej! 7/10 (Videné 5.3.2021, Originálne znenie)

101 dalmatinů (1961)

Po moment únosu kvalitná Disneyho pohodová zábava pre celú rodinu. Tie typické pesničky a ikonické momenty, kde postavy na pár sekúnd prestanú hovoriť sa stali Disneyho podpisom. Potom to už na zábavnosti trochu stratilo. Bez ľudskej dvojice to už nebolo úplne ono a samotné šteniatka so zvieracími detektívmi už nedokázali zaujať až na takej úrovni. Ale určite to nie je nuda. 7/10 (Videné 4.3.2021, SK dabing)

Příběh Pixaru (2007)

Ak prirovnám pôsobenie PIXARU k periodizácií dejín, tak tento dokument prešiel cez dobu dinosaurov, veľký tresk, Pixarovský pravek až možno ku koncu Pixarovského stredoveku (Neviem presne, kde by som zaradil Autá). Bolo nevyhnutné ukázať, ako PIXAR a ľudia okolo neho vznikali, avšak mňa oveľa viac zaujalo to, čo sa dialo, keď PIXAR začal hviezdiť. K obrazovke ma prilepili výborné backstories okolo filmov Toy Story až dovtedy posledného filmu Autá. Toto si naozaj žiada pokračovanie v podobe backstories na následujúce Pixarovky. 8,5/10 (Videné 3.3.2021, Originálne znenie)