Shrek (2001)

Blbé je trochu to, že väčšina vtipov a vynikajúcich odkazov na všemožné rozprávky boli vyčerpané hneď zo začiatku, keď sa ten film rozbehol, tak došlo k tej klasickej výprave za cieľom, ktorú sme v animákoch videli nespočetne veľa krát. Nebolo to úplne odfláknuté, ale Dreamworks jednoducho nemôže dosahovať kvality PIXARU, čo sa príbehu týka, ale v rovine vtipnosti vie pekne prekvapiť a kľudne aj prekonať PIXAR, ako to ukázala 1. polovica Shreka. 7/10 (Videné v CZ Dabingu)

Kult hákového kříže (1998)

Ľudsko-neľudský film, ktorý až prekvapivo realisticky hovorí o rasizme. Niektoré veci to dokázalo pekne pomenovať a prišli očakávané momenty, ktoré proste prísť mali. Tie čiernobiele scény mi trochu vadili, pre efekt sa to občas vo filme hodí, ale toto proste malo byť celé alebo aspoň z väčšiny farebné. Niektoré situácie boli pre mňa zbytočne zdĺhavé, proste také hádky, ktoré po chvíli boli o ničom. Kult Hákového kríža však odovzdáva určité silné myšlienky. O nekonečnom probléme a o tom, že ľudia sa menia. Kým tu budú rôzne rasy, dovtedy tu bude rasizmus a dovtedy bude tento film dôležitý. 7,5/10 (Videné 19.12.2020, Originálne znenie)

Pán času - Nevěsta na útěku (2006) (epizoda)

Až tak nemusím boj Doktora proti zlu. V epizódach seriálu je takých scén väčšinou tak akurát a nenudí to, ale tu to dosť prehnali a to je tento TV film o 15 minút dlhší ako bežná epizóda. Oceňujem však niektoré filmové prvky, ktoré sa v seriáli často nevidia, pár akčnejších scén celkom dobre sadli, ale som rád, že také nie sú v seriáli. 5/10 (Videné 18.12.2020, CZ dabing)

Horší než smrt (2007)

Takto som to nečakal, ale vyšlo to celkom decentne. Komédia, pri ktorej som sa nezabával vkuse, ale od začiatku až do konca sa ten dej zlepšoval. Minimalistické, pekne zelené prostredie a zaujímavé. 7/10 (Videné 17.12.2020, Originálne znenie)

Alvin a Chipmunkové (2007)

Slabé hodnotenie je tu hlavne preto, lebo veľká časť ľudí videla Chipmunkov až ako dospelí. Tento film proste musíte vidieť ako dieťa. Pre mňa je to veľká klasika, ktorú som mal a stále mám dosť rád a to rozhodne nie som jediný. Chipmunkovia sú veľmi úspešná séria, ktorú pozná takmer každé dieťa alebo mladší dospelý. Atmosféra filmu je veľmi milá, aj keď niekedy umelo optimistická, ale to je prežitelné a navyše sa na tom dá zasmiať aj na neviem kolkaté zhliadnutie. 7,5/10 (Videné v TV, SK dabing)

Memento (2000)

Chápem, keď sa film snaží byť zaujímavejší tým, že je zložitejší, ale tu ide vážne o zbytočné rozhádzanie dobrého príbehu. Diváka občas prekvapia nejaké závery a povie si také že "Ahá, tak to preto!", ale niekedy si to naozaj nepoviete, keďže si nepamätáte každú blbosť, čo sa tam stala. Ten základný príbeh mi nakoniec došiel, ale kvôli tomu bordelu si nespomeniem na kvality tohto filmu, ktoré rozhodne má a kvôli tomu nemôžem na 1. zhliadnutie hodnotiť inak. 6/10 (Videné 10.12.2020, Originálne znenie)

Hlas smrti (2005)

Navonok sa to snaží pôsobiť temne a mysteriózne, ale reálne to je bohužiaľ iba Fantasy-Drama béčko. Realisticky na bode mrazu a tým ani nemusím myslieť existenciu duchov. Ale treba tomu uznať, že to nebolo úplne stupídne, človeka to dokáže zaujať, ale mohlo tam byť viac tej duchariny a menej suchariny. 5/10 (Videné 8.12.2020, Originálne znenie)

Pán času - Vánoční invaze (2005) (epizoda)

Nultá epizóda 2. série Doctora Who je "iba" ďalšia záchrana sveta a boj doktora s mimozemšťanmi, čo sme tu už mali niekoľko krát. Mám radšej mysterióznejšie diely, kde sa rieši individuálny problém, ale samozrejme je to stále ten klasický, mimozemšťanmi podceňovaný Doktor, ktorý zmenil podobu a ja túto zmenu vítam. 7,5/10 (Videné 8.12.2020, CZ dabing)

Jak přicházejí sny (1998)

Predstavte si, že večer pozeráte nejaký kvalitný a záživný film, napríklad Greyhound, ktorý je až tak záživný, že z toho sladko zaspíte. Budíte sa o druhej ráno, pozriete na telku a tam je tento film a Robin Williams práve kráča po chodníku zloženého z ľudských hláv. Kde to som? Žijem ešte? Aký je rok? Ako sa volám? Takýto film vás proste vo vhodnej situácii dokáže preniesť do stavu medzi životom a smrťou, približne tam, kde sa dostal Chris. Počas takmer celého filmu som musel myslieť na to, že to vlastne nemá žiadny zmysel. Moc ma nezaujímalo, čo tento lekár chcel vidieť, alebo videl v tejto krajine a aj ten koniec mi bol celkom ukradnutý. Film sa ako celok tvári optimisticky, pričom po väčšinu času na vás pôsobí pesimistickou atmosférou. Moje lucídne sny sú o dosť zaujímavejšie, ale tie by bol schopný sfilmovať možno tak Tom Six. 3/10 (Videné 7.12.2020, Originálne znenie)

Muž na Měsíci (1999)

Zvláštne dielo, ktoré sa zmohlo maximálne tak na to, aby nám ukázalo vystúpenia Andyho Kaufmana, komika bez zábran, ktorý sa až zúfalo snaží pobaviť, keď sa mu vtip nepodarí, urobí hocijakú sračku a keď ani to nevýjde, tak spraví ešte väčšiu a keď ani to nevýjde... To už radšej ani nebudem opisovať. Diváci ho milujú a vždy ho veľmi radi vypískajú. Neviem, či by nejaká väčšia psychológia postavy pomohla, ale v takomto prevedení to bolo pre mňa celkom suché a tie vystúpenia nie vždy pobavia. 4,5/10 (Videné 6.12.2020, Originálne znenie)