Fantastický pan Lišák (2009)

Asi som pred sto rokmi videla na dvd, ale asi som si z toho filmu nepamätala nič, takže som si ho ani netrúfla komentovať. V podstate, Wesa Andersona niekedy môžem, inokedy nie. Tu neviem, pre koho mal byť film určený pre deti moc inťoušké, pre dospelých moc detské. Ale pozeralo sa na to dobre. Videné v origináli.

Hledá se Al Pacino (2021) (TV film)

Na rozdieľ od dokumentu z roku   2020  Al Pacino - hvězda proti své vůli, tento sa zameriava vyslovene na Al Pacinovu kariéru a to aj tak v podsate do 90tkových rokov. Čo oceňujem je spracovanie jeho pocitov aké prechovával pri jednotlivých natáčaniach a toho, že tento dokument nevyspovedá žiadnych iných hercov a podobne. Celkom slušne spracovaná záležitosť...

Banda, která neuměla pořádně střílet (1971)

Objektívne? Tak skôr tri hviezdičky, ale pocitovo aj viac. Ale čo na tom záleží? Niekedy človek potrebuje vypnúť, má mnoho vecí a starostí, nuž a Banda je presne taký film, ktorý sa dá chápať bez zapájania mozgových buniek. Vtip je veľmi individálna záležitosť, niekomu taká gangstarská taškařice príde nudná a zdĺhavá. Nevyzerá to ani ktovieako pekne, ale titulky sú boží. Asi mám slabosť pre animované inrtrá. Mafiánska rodinka povedená :)

Velký lov - Série 2 (2023) (série)

Prekvapivo o niečo lepšie ako prvá séria, ktorá sa mne s odstupom času zdá nesmierne nesúrodá, chaotická, postavy boli dosť protivné, no zdá sa, že v tejto sérii prišli aspoň k akému takému posunu a sústerdíme sa najmä na dva hlavné príbehy, ktoré sa odohrávajú jeden v minulosti a druhý v prítomnosti. Nepôsobí to tak chaoticky. I keď serial je pomerne predvídateľný a vlastne vieme ako to celé dopadne, je to priemerná podívaná v kulisách predovšetkým slávnej Prahy (ktorá zastupuje všetko možné). Niektoré epizódy sú lepšie ako ostatné, ale viac nemôžem hodnotiť.

Velký lov - Proces s Adolfem Hitlerem (2023) (epizoda)

Nuž tak sa Adolf dostal pred súd, kde sa má zodpovedať svojim zločinom, no ale moc sa mu do toho nechce a najradšej by všetko poprel a vykrútil sa z toho. Ale predsa len dala by sa porota ovplyvniť?  Linka s Myerom (Pacino) je zakaždým očividná, vzhľadom, že sa jedná o jeho stranu videnia problému, aby to nadväzovalo na to, čo sme videli v prevej sérii. Záverom? Prvá séria bola jalová, a keďže som nemala nijaké očakávania, tak som si to pozrela z recesie a áno, malo to svoje chyby, nedokonalosti, dalo sa to predvídať, nuž na to aké nízke očakávania som mala, tak shledávám Hunters vcelku priemernou záležitosťou.

Velký lov - Dům (2023) (epizoda)

Tu sa jedná už trochu o taký bizarnú hru. Neviem možno sa tvorcovia inšpirovali Jojo Rabbit, alebo niečim podobným. Zrazu je diel pojednávajúci o minulosti, priam skreslene bizarný a prikláňa sa skôr k prvej epizóde prvej série. V takej svojej možno tarantino style. Je to rozhodne odklon od hlavného príbehu, ale rozprava o podivnínskom páre je priam poetická.

Velký lov - Jenom mrtví (2023) (epizoda)

Lapiť nášho ptáčka jarabáčka sa nezdá ako jednouchá úloha, no nikto sa neplánuje vzdať svojho zámeru.

Velký lov - Krevní pouto (2023) (epizoda)

Už sa čoskoro blížime k vypátraniu nášho echt záporáka. Pokiaľ budeme ignorovať dejepis, tak Hunters je docela vpohode pozerateľná vec. A zas od toho sú konšpiračné teórie, čo by bolo keby. Niektoré zábery sú podarené. Jonahova snúbenica je pekná hysterka