Kusy aneb Tisícero výkřiků noci (1982)

Taký bengálik s motorofkou. Akoby je tam veľa krvi, i veľa blbostí, no zároveň je to svojim zvrhým spôsobom aj neuveriteľná zábava. Slashery môžem z toho dôvodu, že pri nich nemusím nejako príliš rozmýšľam. Je to proste masakr.

ZLOvensko (2023)

Nuž a takto si tu žijeme, ale myslím, že aj ostatné krajiny majú tých svojich... Je to taká tragédia

Kriminál (1989)

No jo to bývali časy... Stalloneho nakládačka, je to také aké to majú byť osemdesiatky jak vyšité. Príjemne to odsýpa. A Stallone dostáva pořád na držku. Bavilo ma to pozerať, i keď možno sa dá povedať, že je to len taká zábavička, ale o to tam práve ide.

Babylon (2022)

Babylon je proste no Babylon. Miestami sa mi zdalo že tomu v druhej polovici upadá dych, no v závere to znova nabral. A bolo to ozaj megalomanské. Záver alá Cinema Paradiso (ale menej poetickejšie)

Zamilovaný blázen (1981)

Adriano Celantano mi príde trochu ako taký taliansky Nicolas Cage, nemôžem si pomôcť

Kuciak: Vražda novináře (2022)

Ťažko objektívne hodnotiť tento film, ľudia, ktorí by si ho mali pozrieť (takí čo sa divia, že prečo zas niekto rieši túto tému), si ho nepozrú a ostatní, čo sú na ňom v kine, tak vedia, kto, čo a ako. Veľmi hutný dokument, ktorý mapuje a dáva dohromady staré známe fakty, so všetkou úctou, ktorá takémuto prípadu náleźí. Oceňujem zaangažovanie všetkých troch právnikov, i toho Kočnerovho... Silný, naozaj silný film, pri ktorom budete premýšľať, že v akej krajne to žijeme... Ako zmobilizovať Slovensko? Dvoma výstrelmi...

Podivná barva slz tvého těla (2013)

O čo tam poriadne šlo? Zatiaľ nemám ani páru. Istotne to má niečo povedať, i keď, pomaly ako nejaké vizuálne haluze Refna dávajú už viac zmysel ako toto tu. Nejako som sa stratila v tom ako to vyzerá, než čo to prestavuje.

25. hodina (2002)

Môj druhý Lee, zatiaľ neviem čo k tomu dodať. Vlastne hej posraný celý svet. Zmätok, ktorý nastal na začiatku tisícročia. Zmeny vo svete a podobne.

Sette scialli di seta gialla (1972)

Zasa filmik kde slepota dodáva aj IQ sto (podobne ako keď si nasadite brýle a budete pôsobiť desne smart). Je tam parafráza a pomrknutia na Argenta i na Bavu. Hudbička a podobne. Samozrejme nejaké to zlobivé zvíratko k tomu (žeby Fulci) a ňáky ten krvavý maraz okolo.