Nahé násilí (1969)

Zaujímavá dobová sonda. Podarene vybraté charaktery postáv, len občas ma pobavila/zaujala záležitosť, že postavy prepínali medzi taliančinou a angličtinou. Ako len mohli chlapci, taliani rozumieť anglickému detektívovi? Je to trochu giallo, ale skôr taká detektívečka.

Smrt jí sluší (1992)

Je to fajná legerácka a to je fajn, človek niekedy potrebuje u filmu nejako prestať myslieť poriadne. A vyzerá to ešte k tomu vtipne. Byť stále mladý je veľká mantra nie len hollywoodu a o tom ten vtip je. A Streepová s hlavou naopak je niečo čo fakt potrebujete vidieť.

Ahoj, mami! (1970)

Nuž každý niekde začínal, i De Niro s De Palmom, ale začínali spolu. Je to film, čo dobre poukazuje na dobu v ktorej vznikol. Sen o Amerike sa rozplynul ako para nad hrnocm a panuje nepokoj a chaos. Jon je taký jelimánek, ktorý natáča všetko a priplatie sa tam kam by nemal... De Palma zaujímavo i keď roztrieštene rozpráva príbeh o nepokojoch v New Yorku, o tom ako sa černosi dožadujú svojich práv "Be Black Baby". Miestami film pôsobí akoby to točil spolu s Allenom.

Candyman (1992)

Pochopiteľná kultovka, ako ja už som post éra, no ale to nevadí. Určite legendárnosti tejto "mytológie" sa dá prísť veľmi ľahko na chuť. Bavilo ma to a pripomenulo mi to časy, kedy som sa hrala na vyvolávanie duchov (populárna školská zábava) a asi by som to po tom, čo by som videla tento film, nerobila. Z pochopiteľných dôvodov. Hudba je boží, priam mi to pripomenulo Diablovho advokáta.

Lisa a ďábel (1973)

Nuž tak si Bava zase vyrazil na hmlisté gotické hradíky a panské sídla, oproti Baron of Blood, neviem príliš se to nepovedlo, ale aj tak má niečo ponúknúť. Na prvý pohľad to vyzerá ako Psycho skrížené s Rodinou Addamsovcov a možno trochu mystérie. Psychopatická rodinka, snové zábery, to všetko k tomu žánru nejako patrí. Ale z takých tých Bavových historických "báchoriek"  také poslabšie, no vizuál sa musí nechať :)

Wednesday (2022) (seriál)

Premýšľam, pozerá sa to dobre aha pozerá sa to dobre. Je to proste trend a ja rozumiem prečo. No oveľa radšej si pustím tie staršie verzie. Ale nejako to šlo do stratena hoci hej vyzerá to dobre

Rošťáci (1985)

Vidieť to ako dieťa, úplná kultovečka by to bola a ono tak aj je :) milené

Krvavý Baron (1972)

Ah ako som hovorila... Bava má proste rád steny. Pomaly až Draculovský príbeh kdesi vo Viedni. Alebo v rakúsky no. Postavy majú tradične debilné chovanie ale atmoška sa nezaprie. Ako to že tieto filmy majú tak boží hudbu?

Šok (1977)

Posledný Bavov film by sa dal popísať asi ako niečo, že v takýchto filmoch milujeme steny. Ale nie vážne. Domy s podivnými stenami sú proste cool a to sa nedá zmeniť. Z toho príbeh kde jednu z dôležitých postáv hraje decko. Páni tie detiska v hororoch sú čím ďalej desnejšie :) a tento trend bude pokračovať i naďalej. Díky Bavo

Purpurová barva (1985)

Na svoj obsah, tento film z Juhu spojených štátov nepôsobí vôbec temne a tam je zrovinka ten kontrast, o ktorý sa Seňor Spielbergo snažil. Vytvoril pôsobivú mozaiku života jednej Cecílie, ktorá zrejme strávila čas so Scarlet, aj zajtra je deň. A veru aký to. Človek by priam krútil hlavou nad tým čo sa jej neustále deje. A to je ešte aj krásne natočené, knihu som nečítala neviem posúdiť