Úctyhodní lidé (1975)

Trochu low costová Malena, to je jedno, aj tak "postaví" do pozoru takmer všetko v malom sicílskom mestečku. Morriconeho hudba jede, on je proste esencia takýchto filmíkov, videné v pôvodnom znení. Celkovo mi to príde ako taký trochu zmutovaný Tornatore. Na to aká je to malá dedina, tak je tam veľká koncentrácia podivínov a cvokov na jednom mieste. A ako bonus zistíme prečo bol malý Vito Corleone nemý...

21 gramů (2003)

Ále mne sa páčilo o niečo viac než Amores Perros

Hon na zlatého škorpiona (1991)

Pravdepodobne nejaký zašumený VHSkový, oldchoolový rip, ale čo na tom aspoň to má ten parádny nezaujatý dabing. Je to proste béčko každým coulem, ako sa dá povedať a ešte k tomu talianske, akože. Lenziho poznám viac jeho Giallo tvorbu a nešťastné od Corleone po Brooklyn, napríklad. Ale zas má to celkom rýchle tempo, pripitomělú hudbu čo sa opakuje stále dokola, ale to k tomu jednoducho patrí. "Co se deje? Slyším střílení..." "Nic koukáme na Ramba trojku"

Alice, sladká Alice (1976)

To bola pecka, film s ľahkými motívmi z gialla ale nie je to úplne ono. Ja to proste beriem

Dracula Daria Argenta (2012)

Trochu taký smutný Dracula. Vyzerá to tak, že Asia zas doma nepočúvala a niektoré zábery vyzerajú ako z nejakej 3D videohry. Why not

Smrtící spona (1984)

Niečo na tom bude, miestami sa to chcelo hrať na suspiriu no newa. Ale vyzerá to epicky, lenže asi viac sa mne osobne páčila tá Spona

Dům u hřbitova (1981)

Hřbitováčiky ja môžem a opäť je tu ujo Fulci, ktorý zbožňuje svoje bizarné domčeky, skryté miestnosti, cintoríny a podobné veci. To ja proste môžem, ešte k tomu nejaké éňo ňúňo mystery a je to. Niektoré tie scény sú na pomedzí "hororu" a komédie (scéna s netopierom), jednouducho parádka. :)

Viridiana (1961)

Neviem, miestami to malo svoje scény, istotne. Má to tie svoje prednosti a podobne, vďaka čomu sa Viridiana zapísala do dejín, najmä tými svojimi skrytými referenciami, sexualizáciami a tak. Ironizácia kresťanskej viery a podobne (iný šmak to), rôzne detailjíky a podobne. Samozrejme nesmiem zabudúť na žebráckou párty u panstva. Nuž ale neviem, nejako ma to v hlbšom kontexte neoslovilo, aspoň zatiaľ nie...