Testimone oculare (1973) (TV film)

Docela fajn televízna záležitosť. Pán Argento uvádza príbehy plné hrôzy. Viac taký thiller, než krvavé záležitosti, ale na televízny formát, zas prečo nie. Mala by som popozerať aj tie nasledujúce. Tuším mi ostávajú tri príbehy. Také televízne poviedky...

Mláďata (1979)

Majster sa odviaže až niekedy v posledných 20tich minútach a to teda je onakvejšia podívaná, než napríklad jeho tohtoročné Zločiny budúcnosti. Tu to pôsobí oveľa šokantnejšie, než keď sa na to pozeráme po celú dobu.

Muž s kinoaparátem (1929)

Technicky úplná pecka, pozerá sa na to ako na fajný klip, ale neviem, premýšľať nad pohybom, rýchlosťou moderného sveta, staré ustupuje novému, prirodzený kolobeh vecí... Pozerá sa na to síce pekne, ale po nejakej dobe si priznám, že mi myseľ blúdila mimo priestor a čas

Maffiósso (1998)

Panejo to bol teda bizár, videla som už dávnejšie. Rozhodne sa oplatí pozerať ak poznáte kontext, potom je to veľká prča... a nič viac od toho nečakajte :)

Velký lov (2020) (seriál)

A čo ja len k tomu povedať, Seriálom moc neholdujem, lebo to potom nevychádzam z domu, ale to je vedľajšie teraz. Hunters je, nuž ako to len normálne povedať. Prvotný nápad znie rozhodne zaujímavo a tým to končí. A ani to nie je logické. Príšerná práca s postavami. Al Pacino čo hraje židovského boháča a filantropa, hrá čo môže, ale aj tak to v konečnom dôsledku vyznieva debilne. Práve keď si človek utriedi postavy (a je ich tam veľa a niektoré úplne zbytočne), tak oni si SPOILER s nimi urobia opačný opak a vyzerá to desne. A to nehovorím ani o postavách ktoré sú tam proste len tak. Dokonca aj v hlavnej partii, si tam nikoho takto neviem vybaviť detailnejšie a to je... smola

Kupec benátský (2004)

Osobne sa mi to páčilo, čítanému Shakespearovi som nejako na chuť neprišla, ale film si pozriem rada. Ako vždy výborný kasting a herci si svoje úlohy užívali. Výprava je výborná, je to pastva pre oči, kostýmovo vypiplané... Niekedy si to určite zopakujem.

Manglehorn (2014)

Už si to príliš nepamätám, ale mám z toho len taký zvláštny pocit, možno by som si mala zopakovať, o nejaký ten čas, kedy mi tá postava viac môže niečo povedať. Plynie si to svojim tempom a je to Pacinov film. Má v sebe niečo, ale ešte som to nepochytila

Klan Gucci (2021)

Aj keď móde sa rozumiem ako do násobilky (v podstate nijak), tak dobre sa na to pozeralo. Aj som sa dozvedela niečo nového. Leto bol k nepoznaniu a pripomínal mi trochu Freda (náhoda? Nemyslím si). Corleoeovci módneho priemyslu proste. Podarená to rodinka. PS: Snažila som sa čítať aj predlohu, ale bolo to ako čítať telefónny zoznam. Film je v tomto prípade o dosť lepší

Irčan (2019)

Knižka bola velice zaujímavá veľmi dobre sa čítala, je vidno, že to nepísal ani jeden zo zúčastnených, ale slová Franka Sheerena boli prepísané do pútavejšej podoby (Belfot fakt nevie poriadne písať). Toľko k predlohe. Vidieť Scorseseho prácu s hereckými legendami je nádherné. K omladzovacím technikám, ja neviem, možno to bolo veľké sústo, ale čo si budem sťažovať, páni odviedli výbornú prácu. Chcelo to kino..

Černé brýle (2022)

Myslím, že za posledné roky sa Argento rozhodol zasadiť svoje giallo do nezaujímavého a priemerného vizuálu. A ani toho gialla urvatého z retezu tam nebude, skôr taká priemerná asi kriminálka? Neviem to nejako určiť. Akoby režisér sa snažil prispôsobiť modernému divákovi, takže stráca svoju prirodzenú bizarnosť. Film pôsobí, alebo sa snaží, pôsobiť čo najnormálnejšie. Fantastická hudba. A zas ho Asia nejako nahnevala inak si to vysvetliť neviem :)