Godzilla (2014)

Ach jo. Koukáte po ní už měsíce. Vaše komunikace se vždycky omezí jenom na pár náhodných minut, ale ty stojí za to. Cítíte jisté pouto. Náhodné minuty se začínají vyskytovat s čím dál vyšší intenzitou a vy víte, že už prostě něco musíte udělat. Seberete všechnu odvahu a konečně jí pozvete na víno. Středa 14tého května, 8.00, slavná Japonská krčma. Nepodceníte přípravu. Navoníte se, 3x si vyčistíte zuby, cigarety necháte doma, v peněžence máte ochranu. Dáte jí kytku. Vypadá nádherně. Na první pohled je pro ní dnešní večer také důležitý. Chvíli nedokážete odhadnut tu vůni, ale voní po levandulích. Vrchni Japonec vám donese první saké. Nesměle usrkáváte, nechcete se zrovna dneska vožrat. Každé její slovo převracíte v hlavě pořád dokola. Má vaší plnou pozornost. Večer se vyvíjí skvěle. Pod její fialovou blůzkou vidíte dvě dmoucí se ňadra a tušíte i bradavky. Mrkne na vás. Objednáváte třetí saké a víte, že už je to poslední. Tento podnik vám už nemá co nabídnout a vy se chystáte k odchodu. Slečna se usmívá a znovu na vás pomrkne. Nervózně si poposednete a mávnete na vrchního Japonce. Zaplatíte. Rozhodně jí chytnete za ruku a nabídnete jí, že jí doporvodíte domů. Už jste skoro u jejich dveří. Nekolikrát se po hmatu ujistíte, že prezervativ je opravdu v peněžence. V tom uslyšíte: "Moc se mi to dneska líbilo, ale už musím jít. Chtěla bych, aby jsme byly dobří kamarádi. Já sem se předevčírem vrátila k ex-příteli a už na mě čeká. Nevadilo by ti, že by si počkal tady za rohem, aby tě neviděl?" Míříte tichou a temnou ulicí zpátky domů. Máte pocit, jako kdyby vás opodál ležící bezdomovec nakopal do koulí. Jste vyloženě naštvaný. Víte, že by vás za tyto myšlenky ostatní odsoudili, ale opravdu jste buran, když chcete za svých utracených 209 Kč ejakulovat?

Dying Breed (2008)

Oj, tohle bylo dobré. Parta Australanů se vydá něco hledat na Tasmanii.Viděli jste Deliverance? Tak to ste doma. Cestou necestou dojedou do té nejzapadlejší vesničky na konci světa, kde lidi zanedbávají péči o chrup víc jak já, souloží s příbuznými víc jak já (Whaaat? ) a vůbec si tam v krčmě dát pivo je víc o hubu jako chlastat s Daviesem a pospíchat na metro. (Tato věta byla dodána až teď). Velmi slušné a nepříjemné gore, velmi dlouhý rozjezd, velmi nádherná a znepokojivá příroda. A to já rád. Ano, druhá půlka se překlopí v předvídatelný slasher, ale proč ne. Funguje to, je to natočeno s nápadem a smrti bývají fakt nechutné. Za tohle palec nahoru (stydím se, že si ty dvě slova půjčuju tak často) a doporučení pro všechny 8/10

Noroi (2005)

S pověstí Japonského Blair Witch se ke mně dostal tenhle found footage hororek, který měl kombinovat to nejlepší z nalezených videozáznámů a japonských duchařských shockerů. No, nejsem zklamanej, ale nadšenej taky ne. Hlavní hrdina začne natáčet dokument o neštěstích, která jsou podivně provázaná. Pomalu začíná rozplétat ne příliš originální pavučinu a vy se (upřímně) docela nudíte. Pak se naštestí odjede na japonský venkov (miluju venkov v hororech) a závěrečný akt je naprosto výborný. Ta scéna s nočním viděním ve mne bude strašit hodně dlouho. Lepší průměr a já říkám Sedm čili sedm neštěstí.. 7/10

Zlověstné ticho (2007)

Véééélikánskej rest, kterej sem někde v hlavě nosil, ale škrtl sem ho až předevčírem. A paráda. Jak tak koukám na ty průměrný hodnocení na CSFD, tak mám pocit, že sem viděl úplně jinej film. Ano, Ryan Kwanten je hrozný dřevo a právě on ten film kazí, co může. Ale v tomhle snímku můžeme jasně vidět esenci "Wanismu". Děsivé neživé věci, lekačky dávající si na čas, zrcadla v nějaké formě a děs děs děs. A o čem to je? Znáte ty "loutky", které používají břichomluvci a mluví jejich prostřednictvím? O tom to je. Kwantenovi se stane tragédie, je z ní podezřelej, a tak logicky jede navštívit starého otce do zapadákova. S detektivem v patách... Ježíši jak já tohle miluju. Wana uctívám, to možná víte. Všechny ty jeho děsivé propriety na mě tedy fungovali naprosto výborně. Ale tady se k tomu přidala pointa, která mě zase po delší době naprosto dostala. Jak my sme rozmazlení. Všechno už sme viděli. Ale tohle je tak geniální a přitom jasný, že to prostě stojí za to. Jak se to na konci začne rozplétat, tak si řeknete: "O čem to ten Ted sakra mluvil, normální pointa". Jenomže normální pointa se převrátí v ten jeden opravdu nečekanej šok, po kterým máte chut zatleskat. Ale neuděláte to, protože někdo by mohl ze sklepa zatleskat nazpátek... 9/10

Storm Warning (2007)

Další výborná věc. Šerif Longmire a horolezkyně z Purpurových řek jsou povedený páreček z města, co se jednou rozhodnou provětrat auto, dojet do přístavu, sednout do té nejmenší loďky co tam najdou a vyjet si zarybařit. Longmire podcení počasí a než si uvědomí co se děje jsou desítky kilometrů v prdeli na zdánlivě opuštěné souši. Viděli jste Wolf Creek? Austrálie už podruhé vyprodukovala výbornej horor založenej na tom, že normální lidi se ocitnou na nemilost nenormálních lidí. Už od začátku to má výbornou deštivou atmosféru a zajímavou hudbu. V okamžiku kdy se naši hrdinové ocitnou v zajetí, tak sem se trochu začal bát. Ani ne tak o jejich osud (člověk tak trochu očekává, že se jim začnou dít nepěkné věci, ale šlo mi o to jak). Nejsem zrovna největší fanda hororů, kde spoutané bezmocné oběti zažívají šílený teror u kterého řvou a divák je nucen to sledovat. Kvůli tomu sem mimochodem nedokoukal Last House on the left. Tam ta smrt dcery byla na mě už trochu moc. Tady se to naštestí dostatečně brzo zlomí a naše oběti se ukážou ne až tak bezmocné. Pokud máte rádi MacGyvera, tak ten film budete milovat. Další palec nahoru a doporučení všem.

Dravci (1999)

Cože? Ted doteď neviděl výborný Dravce? Jop, tenhle rest jsem napravil až před pár dny a jsem spokojen. Tak já teda začnu vyjménovávat proč. 1. Snad až nepravděpodobná dvojice Damon Albarn a Michael Nyman složila výbornou hudbu. 2. Odehrává se to v zimě, je tam plno sněhu, bude vám zima a atmosféra funguje skvěle. Ano, zimní horory to u mě vždy měli lehčí. 3. Robert Carlyle tu hraje naprosto neskutečně 4. Nebudete mít šanci odhadnout, kam se příběh bude za dalších deset ubírat. V průběhu filmu jsou dobře čtyři twisty a z toho snad dva čekat fakt nebudete. Takže spokojenost, rest dohnán. Pokud jste to snad doteď taky neviděli, tak koukejte "kupovat". Když už vás nenálakali předchozí odstavce, tak by snad mohlo to, že se to natáčelo vedle Durovy salaše.

The Battery (2012)

Po mém komentáři k "pohodovému" hororu Innkeepers se fakticky ve stejnou dobu ozvali PetaBlack a Rob Roy s doporučením The Battery. A já jim za to děkuju, protože jsem si to neskutečně užil. Ano, slovo pohoda, tak málo používáné u hororů, tu zase bude hrát prim. Dva relativně sympatičtí ex baseball pro luckeři co přežili zombie apokalypsu si to štrádujou lesy Nové Anglie a užívají si kempování a prokrastinaci v nádherném prostředí lesů, rybníků a chatek. Zombíci nepředstavují až takovej problém. Jsou pomalí a v malých počtech skoro neškodní. Lekačky tu fakticky nejsou a fakt se hraje na neskutečně pohodovou notu až do chvíle kdy to ve vysílačce zachrastí... Co ještě dodat? Velké doporučení všem, i lidem co horory jako takové nevyhlédávají. Tohle není horor jako takovej. Těžko to žánrově nějak zařadit. Jo, a strašně vás pobaví konec s autem, kde by se takovej Cuaron mohl učit jak dlouhý záběry je možný do filmun narvat. Palec nahoru a 9/10

El habitante incierto (2004)

Pozval jsem takhle v noci na návětěvu mého notebooku Nezvaného hosta a za to pozvání jsem rád. Španělský horory mám čím dál raději a tohle byla parádní zamotaná věc. Trochu divný architekt v letech Kristových se rozchází s přítelkyní. Ta si k němu přichází pro poslední krabice a on to nebere moc sportovně. S depresí ulehá po náročném dni když se dole ozve zvonek. Ano, někdo si potřebuje zatelefonovat... No, nečekal sem to. Španělé zase naservírovali neskutečně atmosferický a značně úchylný snímek, který se v půlce zlomí a začne připravovat hodně neobvyklou a složitou pointu, kterou možná napoprvé komplet nedáte. Ze začátku se budete bát (lekačky budou), v půlce začnete hádat, ke konci se v tom budete topit a při titulkách vám to docvakne. Snad. Lepších 7/10

Kolonie (2013)

Ano, sníh a mráz bych si nejraději vzal za manželku a tím postapo zasněženým prostředím to měl ten film u mě hodně ulehčený. Plno lidí si sněžuje na mizerný triky a nízkej rozpočet, ale to je to poslední, co mě na tom vadilo. Právě ty exteriéry, pouť za vedlejší kolonií a prozkoumávání nepříjemně působící základny mě bavilo nejvíc. Následné přehození výhybky na vybíjenou bez Bena Stillera mě až tak nebralo a zabrání mě tomuhle zimnímu zlobrpdružství napálit víc jak mírně silnějších šest. Morpheus byl cool. To zase jo.

The Barrens (2012)

Billovi z Pravé krve se ztratil pes. Nese to těžce a tak se rozhodne sbalit rodinku do auta a vyrazit do chatové oblasti kde vyrůstal. Rodina brzy zjistí, že je agresivní a divný. To už ale divák z úvodní scény ví, že v oblasti je něco nehezkého, co dokáže vyděsit, v horším případě zabít. Rodinka po "menší" nehodě dorazí na místo činu a Bill je čím dál divnější. Tohle natočil člověk, co má na svědomí Saw a na tom filmu to vůbec není vidět. Slintal jsem na premisou rodinky kempující v divočině a pokud možno povedeným slasherem. Marně. Jedná se o psychologického zástupce žánru, který sice občas dokáže vyděsit povedenou lekačkou, ale zoufale mu chybí atmosféra, o kterou si ten les přímo říkal. Ano, bude vám vrtat hlavou, jestli je ta legenda pravdivá nebo ne, ale ta cesta k pravdě je snad až příliš bolestivá a nudná. U mě to dostane za tři.