Před soumrakem (2004)

Už asi popáté mažu můj komentář, kterej se sem snažím přišpendlit. První díl mi byl možná o trochu bližší, ale to nic nemění na tom, že tohle si prostě zaslouží potlesk ve stoje. Linklater hraje úplně jinou ligu jak ostatní.

Přes noc třicítkou (2004)

Slabší čtyři hvězdičky, protože čas ukázal, že v subžánru "Americká romantická komedie po roce 2000" se toto řadí mezi ty lepší, ne-li nejlepší zástupce. Což je trochu smutné. Jennifer Garner je tu celkem cute. Pozor, cute, ne sexy.

Jeho dívka Pátek (1940)

To sem takhle jednou pustil His Girl Friday. Bylo mi to doporučeno. Brilantní konverzační komedie s několika nezapomenutelnejma scénama, a hlavně Cary Grantem, kterej je spolu s Gregory Peckem a "Bogiem" mým nejoblíbenějším hercem černobílé éry. Kdo neviděl, nepochopí. Skoro až nepravděpodobný nářez.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Skvělý postavy (Louis a Donna nemají konkurenci), občas zakřípe scénář, ale kolem a kolem tomu prostě nemůžu dát míň jak 5 hvězd. Pokud jste to náhodou doteď míjeli, mrkněte na prvních pár dílů a pak si vemte volno.

Hon za svobodou (2004)

Nejlepší romantický film s "První dcerou". Konkurence byla opravdu velká

Valkýra (2008)

Velmi zajímavej příběh, kterej si mě hned od začátku získal. Možná byla výhoda, že sem o skutečném atentátu nic nevěděl, ale takhle sem byl napnutej až do konce a Singer si mě omotal kolem malíčku už po náletu v Africe. Pokud budu hodnocení měnit, tak jenom nahoru. Podle mě nejlepší Cruise za posledních 10 let.

Stmívání (2008)

Pro mě jedinej snesitelnej film v týhle sérii. 50 procent a slabší tři hvězdy dávám jako tabula rasa, která ignoruje následující díly. Dobrá hudba, slušná výprava, skvělej baseball.... a to je tak všechno. Strašně, ale strašně protivný charaktery. Všechny.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tom Cruise mě v té roli přišel strašně směšnej. Stylovka to možná je, ale já se nudil už po dvaceti minutách. Velmi neštastný bylo odkrytí vraha už na začátku. Nikdy víc.

Hanebný pancharti (2009)

Pokud přistoupíte na Tarantinovu hru,, tak vás čeká výbornej filmovej zážitek. Pokud na ní nepřistoupíte, budete zklamaní. Výprava omezená na několik scén, rytmus filmu pořád stejnej. 10-15 minut kecání a chystání pointy, pak několik výstřelů a konec. Jenomže kdo ty scény dokáže dneska takhle vypointovat? Paradoxní mi přijde hlavně to, že Tarantino celej život touží natočit film ve stylu "Bunch of guys on a mission" a když tu možnost dostane, tak natočí ukecanou Tarantinovku v kulisách fiktivní druhé světové. Slabší čtyři hvězdičky.

X-Men: První třída (2011)

Matthew Vaughn přišel a natočil nejlepší X-meny. Pro mě ještě o chloupek lepší než výborná dvojka. Fassbender je lepší Magneto než Gandalf.